Ana Menü

McGregor Şoku !

Başlatan El Maestro, Ağustos 11, 2012, 15:17:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattığı İskoç kaleci Allen McGregor'a lisans çıkartmak isteyen Beşiktaş büyük bir şok yaşadı.

Beşiktaş, Allen McGregor transferinde İskoçya Futbol Federasyonu'na tosladı...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İskoçya Federasyonu'nun kendilerine gönderdiği yazı nedeniyle siyah-beyazlıların yeni kalecisi McGregor'a lisans çıkartamadı.
Beşiktaş, tecrübeli file bekçisini Glasgow Rangers'ın küme düşmesi nedeniyle bonservisi elinde diye alınmıştı. Ancak, İskoç Federasyonu, TFF'ye "McGregor'un sözleşmesi devam etmektedir. Takım küme düşmüş olabilir ancak bu futbolcuya sorgusuz sualsiz başka bir takıma gitme hakkını vermez. Transferin gerçekleşmesine müsaade etmiyoruz" şeklinde yazı gönderdi.

TFF bu uyarı üzerine McGroger'a lisans vermedi ve durumu Beşiktaş Kulübü'ne bildirdi. Siyah-beyazlı yönetim sorun netleşene kadar UEFA'ya geçici lisans için başvuruda bulundu. Beşiktaş, McGregor'u resmi maçlarda oynatabilmek için UEFA'nın vereceği kararı beklemek zorunda...

Sabah
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

CR7

bu yönetim de cidden komedi.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

DIABLO

Haber gerçekse şaka gibi
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

ERHUN

Gerçek olduğunu düşünmüyorum. Küme düşerse serbest kalır maddesi varmış çünkü.

Bugün başka bir gazetede de şöyle bir haber çıktı:

"İskoç kulübünün, McGregor'u kadroda tutmak istediği ancak iflas edip, ligden düştüğü için deneyimli kalecinin serbest kaldığı kaydedildi. Beşiktaş'ın talep etmesine rağmen Gangers'ın gerekli belgeleri henüz göndermediği ancak Siyah-Beyazlılar'ın ısrarı sonrası İskoçlar'ın pes ettiği bildirildi. McGregor'a İskoçya'dan belgeler gelir gelmez lisans çıkartılacağı ifade edildi."

NoPasaran

Fotomac Bsiktas Ospinaya dondu diyor..

SANKI bu gregor olayi basimizi agritacak gibi..

Yavas yavss cikan haberler hep dogru oldu bu sene
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

K.D

ama szleşmesinde serbest kalır deniyormuş 4. lige düşmüş takım neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum :)

ama ospina gelceksede çabuk gelsin forvetle beraber alsınlar bari.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ERHUN

McGregor hazırlık maçlarında kalitesini ortaya koydu. Çok iyi şutlar çıkardı. Haberlere inanmıyorum, iyi bir kaleci aldık ya başladılar sallamaya. Sözleşmesinde yazan şeyin aksini iddia ediyorlar, Rangers'ın yapabileceği tek şey işleri uzatmak o kadar. Bonservis istiyorlar falan yalan, isterlerse de istedikleriyle kalırlar.

NoPasaran

Erhun bu haberler hep yalan deniyor ama cikiyor biseyler

Sponsor olaylarindan
Basket subesine
Quaeresma olayindan
Egemen olayina

Hep basin basin deniliyor

Sonra bakiyoruz gercek..

En son.ericsson olayi

Yalan dedik gercek cikti...
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Ericsson haberine tamamen gerçek denmedi.

Egemen olayı zaten belliydi, Sivok'la anlaşılacağı Egemen'in gitmesi demekti ve oldu.

Quaresma olayı derken ne kastedildi anlamadım?

Gelelim McGregor'a, ben bu basının Allah bir dediğine inanmam. Adamın sözleşmesinde ligden düşerse serbest kalır maddesi var diyor yönetim, bunlar hâlâ diretiyor, yok Rangers'ın yeni sahibi (Charlie Green'di galiba adı her neyse) € 2.500.000 bonservis istiyormuş. İskoçya federasyonu onay vermiyormuş... Gerekli lisansın çıkması için Rangers'dan belgelerin gelmesi lazım ama onlar zorluk çıkartıyor. Kalecilerinin -geçen sene Arsenal gibi Tottenham gibi bir çok takımın istediği milyon eurolar kazanabilecekleri kalecilerinin- bedava gitmesi adamların içine oturdu uğraştırıyorlar, olay bundan ibaret. Hep üzerimizden gündem yaratmaya çalışıyorlar. Kaleci konusu, defans konusu, orta saha konusu kapandı. Bir forvet alıp transfer sonlandırılacak. Yeni sezon ve transferler takımımıza hayırlı olsun, bu takım zirveye oynayacak ben inanıyorum.

NoPasaran

Ericsson olayına tamamen gerçek dendi artık buna herkes hemfikir. Tamer Kıranın açıklamalaından belliydi..

Egemen olayı belli değildi, önceden çıkıt haber yöneticiler yalanladı ama daha sonra Egemen sorun çıkarıyordu oldu ve gitti..

Quaresma sorunu var dendi ama yine yalanlandı çünkü Milli takımda dendi gelince sorun olmadan başlayacak dendi ama şu an kadro dışı..

Basına haberleri yöneticiler veriyor..

Transfer haberleri yalan olsada bu tarz olaylar malesef genelde gerçek oluyor..

Şimdi gregor olayında sorun yok desek yalan olur. Rangers aptal değil bariz belli. Olayın içinde işler var...

İnşallah basının yalanıdırı ancak önümüzde ki 1 haftada herşey belli olur
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

İşte kulübümüzün Allan McGregor ile ilgili açıklaması:

"Son günlerde çeşitli basın yayın organlarında futbolcumuz Allan McGregor'un kulübümüze transferi ile alakalı bir takım haberlere yer verildiği görülmektedir.

Bilineceği üzere, FC Rangers Kulübü'nün içerisinden geçmekte olduğu mali ve hukuki sıkıntılar nedeniyle, FC Rangers kulübünden ayrılarak başka kulüplere transfer olan tüm futbolcuların geleceği ile alakalı çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır.

Bu durum sadece futbolcumuz Allan McGregor'u değil, benzer durumda olan pek çok futbolcuyu da kapsamaktadır. Ne var ki, gerek spor hukuku, gerekse oyuncuların iş sözleşmesinin tabi olduğu hukuk uyarınca, Allan McGregor'un kulübümüze transferine ilişkin herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.

Bununla beraber oyuncunun, uluslararası transfer sertifasının talep edilmesi ve lisansının alınması, normal prosedüre nazaran biraz daha farklı olarak, FIFA üzerinden yapılmakta olduğundan ve bu prosedüre uygun hareket edilmesi gerektiğinden, lisansın temini süreci halen devam etmektedir.

Futbolcumuz Allan McGregor'un yeni sezonda kulübümüze gerekli katkıyı sağlayacağına olan inancımızı bir kez daha bildirir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Beşiktaş JK
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Alıntı yapılan: ERHUN - Ağustos 12, 2012, 15:06:10
Gelelim McGregor'a, ben bu basının Allah bir dediğine inanmam. Adamın sözleşmesinde ligden düşerse serbest kalır maddesi var diyor yönetim, bunlar hâlâ diretiyor, yok Rangers'ın yeni sahibi (Charlie Green'di galiba adı her neyse) € 2.500.000 bonservis istiyormuş. İskoçya federasyonu onay vermiyormuş... Gerekli lisansın çıkması için Rangers'dan belgelerin gelmesi lazım ama onlar zorluk çıkartıyor. Kalecilerinin -geçen sene Arsenal gibi Tottenham gibi bir çok takımın istediği milyon eurolar kazanabilecekleri kalecilerinin- bedava gitmesi adamların içine oturdu uğraştırıyorlar, olay bundan ibaret. Hep üzerimizden gündem yaratmaya çalışıyorlar.

.

ilhan mansız_melis

Bilgi edinilen kaynaklara göre, Allan McGregor'un lisansının bu zamana kadar verilmemesi, eski kulübü Rangers'ın ve kulüple birlikte hareket eden İskoç Futbol Federasyonu'nun, Rangers'dan ayrılan futbolcularla ilgili takındığı haksız tutumdan kaynaklanıyor. Ancak bu tutum, Fikret Orman başkanlığındaki Beşiktaş yönetiminin doğru hukuki adımları atması sayesinde, kısa zamanda çözüme kavuşacak gibi.

Beşiktaş söz konusu sorunu çözmek üzere, spor hukuku konularında başarılı çalışmaları ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Av. Emin ÖZKURT'u yetkilendirmiş durumda ve gelinen aşamada, Kulüp adına gerekli tüm başvurular yapılarak yanıtları beklenilmekte.

Av. Emin ÖZKURT: McGregor'un Lisans Sorununu FIFA Çözecek
Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Av. Emin ÖZKURT şunları kaydetti:
"Bu tür konularla ilgili değerlendirmede bulunurken olayın arka planını iyice bir anlamak gerekir. Malumunuz, İskoçya'nın Rangers Kulübü, yaşadığı ekonomik sıkıntılar neticesinde iflas etti. Bunu takiben, iflas etmiş kulübü, Charles Green sahipliğinde bir yatırım fonu aldı. Bu durum karşısında futbolcuların yeni şirketle yola devam edip etmeme konusunda bir seçim hakkı vardı ve takımın önemli isimlerinde pek çoğu ayrılmaya karar verdi. Kaleci Allen McGregor'da bu isimlerden biridir."

-"Ortada Beklenmedik Bir Durum Yok"
Değerlendirmelerini sürdüren Av. Emin ÖZKURT:
"Beşiktaş Yönetiminin gerçekleştirdiği Allen McGregor transferinde spor hukuku bağlamında bir sorun bulunmamaktadır, tüm mesele Rangers Kulübünün ve İskoç Futbol Federasyonu'nun hukuken serbest kalmış oyuncuları yanlış bir yorumla elde tutmaya çabalamasından kaynaklanmaktadır.

Ortada beklenmedik bir durum olmadığı gibi, Beşiktaş bu sorunla karşı karşıya olan tek takımda değildir. Şöyle bir hatırlamak gerekirse, Rangers'lı futbolculardan Steven Davis Southampton'a, forvet Steven Naismith Everton'a, Steven Whittaker Norwich City'e, Jamie Ness Stoke City'e, Kyle Lafferty ise İsviçre kulübü Sion'a transfer oldu. Onlar ile ilgili de yeni kulüpleri tarafından İskoç Futbol Federasyonuna başvurular yapıldı ve fakat Beşiktaş'ın durumunda olduğu gibi ret cevabı verildi. Bu kulüplerde yaşadıkları bu lisans meselesinde Beşiktaş'ın izlediği yolu takip etmektedirler.

Beşiktaş Adına Tüm Hukuki Başvurular Yapıldı
Av. Emin ÖZKURT son olarak şunları belirtti:
"Anlaşılacağı üzere, Rangers kulübünden ayrılan futbolcuların durumu pek çok takımı ilgilendiren uluslararası bir spor hukuku sorunu haline gelmiş durumda. Bundan sonra top FIFA'da. Kulüp adına gerekli tüm başvuruları yaptık, konuyu hukuken takip ediyoruz, kısa süre içerisinde FIFA'dan Allen McGregor'a Uluslararası Transfer Uygunluğu'nun verilmesini bekliyoruz".
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Haberde hata vardır bence, netteki Beşiktaş taraftarı(!) futbol otoritelerine sormak lazım. Fikret Orman başkanlığındaki Beşiktaş yönetimi kesin yine bir hata yapmıştır. Hani ne yapsa öyle diyorlar ya, bunda da bulurlar bir şey. Hiç olmasa batan geminin mallarını aldılar, küme düşürülen takımdan adam almak bize yakışmaz falan derler. Olcay'a 1 m €, Samet'i getirdiler, Egemen'i tutamadılar, stadı yapamadılar vs...

O değilde Rangers'da iyi adamlar vardı başka Steven Davis olsun Steven Whittaker olsun hep İngiltere'nin alt sıra takımlarına gittiler.

NoPasaran

haftaya yok belliki gregor :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net