Ana Menü

Güntekin Onay "Transfere ihtiyaç var"

Başlatan NoPasaran, Temmuz 25, 2012, 01:56:34

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Ntvspor'un sevilen programcısı Güntekin Onay, Beşiktaş gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

Onay, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

- MCGREGOR İÇİN BAHSEDİLEN RAKAM YÜKSEK -

Beşiktaş'ın kaleci transferinde gündeminde olan McGregor için basında bahsedilen rakamların yüksek olduğunu dile getiren Onay, " McGregor için bahsedilen rakamın yüksek olduğunu düşünüyorum. Şimdi Feda zamanı, ekonomik sıkıntı var, takım gençleşiyor derken bu yapılan transferin ardından burada çelişki olduğunu görüyoruz. Kayyuma gitmiş bir takımın 30 yaşında ortada kalmış bir  kalecisi transfer ediliyor.  Ekonomide arz, talep varsa fiyat yükselir. Ben de diyorum ki,  McGregor için arz, talep varsa, hangi kulüpler talipse onu bilelim. Çünkü İngiltere'de Daily Mail gazetesinde, "G.Rangers'da aldığı ücreti ikiye katlayarak Beşiktaş'a gidiyor" haberi vardı. Oyuncuya talep yoksa neden ücreti artıyor? Ben onu anlamıyorum. McGregor'a kim talip? Rangers'da kalma şansı yok. İskoçya'da hiç bir kulüp bu paraları ödeyemez. Benim bildiğim kadarı ile Premier Lig'den de taliplisi yok. Peki neden aldığı maaşı ikiye katlayıp Beşiktaş'a geliyor? 600.000 Euro versen gelmeyecek mi? Bunu da merak ediyorum. Eğer McGregor, Beşiktaş'a gelmezse ne yapacak? Eğer bu transferden vazgeçilirse bunu da bekleyip görürüz. McGregor'a verilen parayı çok buluyorum." dedi.

- ESCUDE, BEŞİKTAŞ İÇİN HAYIRLI BİR TRANSFER OLABİLİR -

Beşiktaş'ın gündeminde olan Escude'nin yararlı bir transfer olabileceğini savunan Onay, "Ernst yaşlı diye istenmiyor, aynı yaştaki Escude, Beşiktaş'a geliyor. Bunu da çözemedim. Fabian Ernst, Beşiktaş'ın en değerli oyuncularından bir tanesiydi. Sanırım Ernst'in ücreti yüksek diye istemiyorlar. Sivok'un da kaldığını düşünürsek Beşiktaş'a çok stoper şart mıydı? Ersan henüz kendi kapasitesine dönmedi. İbrahim Toraman da var. Sanırım teknik heyet bir stoper daha istedi. Bir takımda çift stoperin kalitesi çok önemlidir. Escude yıllardır Sevilla'da oynayan bir oyuncu. Uyum problemi yaşamazsa kalitesi Beşiktaş'ta oynamak için yeterli. Ayağı düzgün bir oyuncu. Yıllarca Sevilla'da üst düzey forvetlere karşı oynadı. Açık alanda oynamasını bilen bir oyuncu. Bu yüzden Escude, Beşiktaş için hayırlı bir transfer olabilir." dedi.

- M.CITY MAÇININ İLK YARISINDAKİ BEŞİKTAŞ UMUT VERDİ -

M.City ile oynanan hazırlık karşılaşmasında Beşiktaş'ın ilk yarıdaki futbolu ile umut dağıttığını söyleyen Onay, "Maccabi maçını izleyemedim. Ancak M.City maçını izledim. Maccabi maçı öncesi City maçı oynandı. Hazırlık kampında takımlar çok ağır antrenmanlar yapıyor. Bu maçların çok göz önünde olmaması lazım. Fakat takımın eksikleri olduğu gözle görülüyor. Bazı bölgelerde alternatif yok. Forvet bölgesinde Almeida, Pektemek ikilisine üçüncü bir forvet lazım. Bir tanesi ofansif olmak üzere iki tane orta saha kesinlikle şart. Gençler içerisinde Oğuzhan'ı beğendim. Biraz kuvvetlenirse Beşiktaş'ta oynayabilir. Olcay, M.City maçının ilk yarısında iyiydi. Onun da biraz zamana ihtiyacı var. Uğur Boral antrenman eksikliğine rağmen M.City maçında fena değildi. Diğer gençlerin de zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Oğuzhan haricindekiler şu anda Beşiktaş'ta oynayabilecek gibi gözükmüyorlar. Mehmet Akyüz gayretli ama ilk 11 oyuncusu olamaz. Mustafa Pektemek, gol bölgesinde ayağında çok top tutuyor. Ona orada top tutturmazlar. Daha hızlı olmalı. Fernandes, M.City maçında sahanın en iyisiydi. Takım, tam kadro henüz sahaya çıkamadı. M.City maçının ilk yarısındaki Beşiktaş umut verdi. " diyerek sözlerini tamamladı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net