Ana Menü

A. Dalgakıran "Banane Egemenden Q7 den, Kulüp batıyor ! "

Başlatan NoPasaran, Temmuz 04, 2012, 02:43:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

İşte Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Dalgakıran'ın çok konuşulacak o röportajı...

"Beşiktaş'ın hali ortada bende herkesi izliyorum. Bu camiada ilk defa yöneticilik yapıyorum, ben böyle şey görmedim. Ya bu işi bilmeyen hiç kimse yok. Bu camiada 20 milyon kişi varsa hepsi biliyor! Ben böyle bir iş görmedim kimsenin kimseye saygısı yok herkes verip veriştiriyor. Beşiktaş'ın hali ortada. Beşiktaş'ı bu hale getirenleri konuşacağına giden futbolcuları konuşuyor. Beşiktaş'ın böyle bir lüksü yok. Egemen'de gider Hasan'da gider, Hüseyin'de gider.  Söyleyecek bir şey yok, futbol komitesi başında Tamer arkadaşımız var. Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay var. Adamlar hem kaynakları bulmayı zorluyorlar, hem ciddi şekilde kaynak oluşturuyor, hem de bir yandan da Beşiktaş'ı kurtarmaya çalışılıyorlar. Ortada normal bir takım yok neyi tartışıyoruz anlamıyorum!"

''BU KAFAYLA HİÇ BİR ŞEY OLMAZ''

"Beşiktaş acilen bu maliyetlerden kurtulmalı, ya da bu futbolcu arkadaşlar Beşiktaş'ın belirleyeceği maliyetlerle oynamalı. Bize uygun maliyetlerde kaliteli genç futbolcular bularak Beşiktaş'ın geleceğini kurtarmak zorundayız. Herkes bu güne bakıyor, sen dün ne yapılmış onu sorgula arkadaş! Önce ondan hesap sor. Bütün bu durumlar olurken herkes seyrediyordu. Biliyor musunuz; Beşiktaş hiç kimsenin umurunda değil. Hasan'ı mı aldın Hüseyin'i mi aldın? Yani bu kafayla hiçbir şey olmaz herkes bu kafayı bırakacak."

''BEŞİKTAŞ CAMİASI ŞUNU MU İSTİYOR...''

"Biz burada Barcelona, Dortmund ve dünyanın önde gelen tüm modellerini inceliyoruz.  Üstelik bunu maalesef batmış bir kulübe yapıyoruz. Buradan camiamıza sormak istiyorum... Şunu mu istiyorsunuz? Cebi tomarla para dolu olan bir adam orada oturacak, akşam canı isteyecek bir yıldız futbolcu getirecek! Çuvalla para isteyen adama, Aa ne hoş; o kadar yetmez bunu da al diyecek, sonrada borçları üstümüze bırakıp kaçacak! Bunu mu istiyorsunuz? Kim neyi istiyor yani herkes açık konuşsun ve herkes saygı duysun. Bir şeyler yapmaya çalışıyor bu insanlar. Böyle şey mi olur?''

''BEN BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM''

''Ben böyle şey görmedim. Bir sürü yerde yöneticilik yapıyorum, herkesin eleştiri hakkı vardır. Eleştiri normal olacak ama. Adamlar tehdit mesajı yolluyor bana 'Onu satarsan sizi bilmem ne yaparız' diyor.  Sen kimsin? Ne yaptın bugüne kadar Beşiktaş için? Üyelik aidatını 1200 Liraya indirdik. Gelin hadi Beşiktaş'a!.. Gelin hadi, halkın takımını halka açıyoruz. 12 ayda öde gel! Beşiktaş'a sahip çık. Hani neredesiniz?
Büyük kulüplerde olduğu gibi, işi bilen insanlarla futbolcu arama sistemi nasıl olacak?  Bunların hararetle tartışılması gerekirken, Yok efendim Egemen, yok Quaresma? Kardeşim bunlar profesyonel adamlar. Parayı nerde bulursa oraya gider bunlar! Nedir bu öfke? Beşiktaş'a mı gönülden bağlısınız bu adamlara mı? Bu adamlara gönülden bağlı olanlar hangi takıma giderse oraya gitsinler tamam mı? Beşiktaş'a bağlı olanlar, burada Beşiktaş yaşamaya devam ediyor"

''SONRA BU YÖNETİM AĞLIYOR DİYORLAR...''

''Yönetim olarak biz yanlış yapmış olabiliriz ama bunu normal şekilde tartışmak lazım. Futbolcular üzerinde şu klubün 150 milyon vadesi geçmiş borcu var, orda Bak Tamer Kıran mide kanaması geçiriyor! Ahmet Nur Çebi'nin koluna serum bağlanıyor. Bu adamların zoru ne ya? Bu adamlar en kral hayatı yaşayacak kişiler. Oturmuşlar Beşiktaş'ı nasıl kurtarırız onu düşünüyorlar. Bu yönetim ağlıyor diyenler var. Biz ağlamıyoruz. Sadece o topçu bu topçu diye ağlayanlara Beşiktaş'ın gerçek yüzünü anlatıyoruz. Bilsinler de ona göre eleştirsinler diye. Ama nerde... amaç üzüm yemek değil ki bağcıyı dövmek.''

''GENEL KURUL YAPISI DEĞİŞECEK''

''Geleceğin Beşiktaş'ı için bu genel kurul yapısı değişecek. Beşiktaşlı Beşiktaş'a sahip çıkacak. Beşiktaşlı Beşiktaşa sahip çıkmazsa, emin olun kimsenin yapacağı bir şey yok! O zaman herkes aynı hikayelere devam edecek. Beşiktaş camiası bu tarz insanlardan kurtulmak mecburiyetinde...''

''EGEMEN VE QUARESMA MESELESİ DEĞİL BU!''

''Gerçek Beşiktaşlılar sakince ne olması gerektiğini düşünüyorlar, konuşuyorlar, yardımcı olmaya çalışıyorlar. 3-5 kişi çıkmış, Beşiktaş'ın sahibi gibi konuşuyor. Quaresma, Egemen ya da diğerleri Beşiktaş'ın gerçek meseleleri içinde en ufakları. Herkes önce bu camianın ne hale getirildiğini bir bilsin. Biz kurumsal bir yapıda Beşiktaş'ımızı bu zor günlerden çıkartmaya çalışacağız. Elimizde sihirli bir değnek yok. Ya herkes sabırlı olacak, ya da taşın altına bir zahmet elini uzatacak.''

''BEŞİKTAŞ DÜZLÜĞE ÇIKARILACAK''

''Beşiktaş elbet düzlüğe çıkarılacak, bunun içinde ne gerekiyorsa yapılacak hatalarda yapabilir yönetim. Sıkıntı da olur, onlar önemli değil. Beşiktaş düzlüğe çıkacak. Bu yönetim taşın altına gövdesini koyarken hiç kimse bu riski göze almadı. Ben konuşmayayım diyorum ama bakıyorum internet sitelerinden, sosyal medyadan herkes ahkam kesiyor. Şunu herkes bilsin. Bu risklerin alınacağını herkes biliyordu. Camianın önde gelen büyükleri eleştiriyor, o zaman sorarlar; yönetime niye girmedin? 50 Milyon, 100 milyon koydular da da bu yönetim mi almadı onları? Kimse kusura bakmasın ben açık konuşan bir adamım.''

Kaynak: Kartalbakışı Özel Haber
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Akşam üzeri okumuştum röportajı. Haksız sayılmaz. Millet isim yapmış futbolcu için takımının geleceğini hiçe sayacak duruma gelmiş. Yönetimden umudum vardı ama taraftarı görünce "inşallah aydınlık günlere ulaşacağız" diyorum.

keskinli

tüm elestirilere cevap vermis
belki bir cok kisiyi rüyadan uyandirir
bence herkesin tamamini okumasi lazim bu röpörtajin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Temmuz 04, 2012, 22:06:12
tüm elestirilere cevap vermis
belki bir cok kisiyi rüyadan uyandirir
bence herkesin tamamini okumasi lazim bu röpörtajin

Aslinda aynisini dusunuyorum..

Guzel konusmus..

Elestiri yaparken bu adamin sozleri aklima geldi bugub
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eebjk

Hani demiröreni hep mali açıdan eleştiriyoruz ya ben bu yazıyı okuduktan sonra fikrim değişti demirören sadece bizi mali yönden çöküntüye uğratmamış bizle Beşiktaş arasındaki bağları ve ruhuda tamamen çöküntüye uğratmış artık Beşiktaş tan daha farklı şeyler bekliyoruz daha çok şey istiyoruz. Ertesi gün işimize, okulumuza gittiğimizde yıldız transferle hava atmak istiyoruz malesef...
sadece BEŞİKTAŞ

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin