Ana Menü

Yeni Hocamiz SAMET AYBABA..

Başlatan NoPasaran, Haziran 16, 2012, 18:18:15

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

neden hep elestrildiginde sanki istifasi isteniyora getiriliyor, orayi da ben cözemiyorum.  ???
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Fatih terime sans verilmeseydi avrupa kupasini alanazlardi belkide
o zaman gese yönetimi yatirim yapip iyi yerlileri almasaydi yine bi yere varilmazdi
bu örnekte oldugu gibi basari icin sartlari olusturmak gerekiyor
hocanin kalitesi imkanlar acisindan belli olur
imkan yoksa bi yere varilmaz
dünyanin en iyi hocasini ver bakalim bucaspora ne olacak bakalim
sen sinani alirken birileri drigbayi aliyor
bu sartlarda ne bekliyorsun takimdan cok merak ediyorum
kisitli kadronda bide bi sürü sakat var
oynattigi kadrodan baska kimi oynatsin?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Alıntı yapılan: IL Capitano - Şubat 18, 2013, 15:53:08
neden hep elestrildiginde sanki istifasi isteniyora getiriliyor, orayi da ben cözemiyorum.  ???

İsteyen bir çok kişi var. Fenerbahçe maçında kıyamet koparacağız diyorlar, internet üzerinden hazırlanıyorlar.

IL Capitano

gelecekte ne olur bilinmez. Samet hocadan önce teklif göturulen hocalar kabul etseydi , su an takimin basinda bile olmayacakti. Benim dusuncelerim zaten cok iyi bir teknik direktör oldugundan daha cok su durumda getirebilecek td vede maalesef sadece Besiktasli oldugu icin takimin basinda. neyse bu konulara girmeye gerek yok, su an takimin basinda ve saygiliyiz ama  eger o takim 3-4 macta 10 kisi kalan rakibi vede takim öndeyken o maci verirse ben o hocayi elestiririm. cunku o anda oynayan ilk 11 , ne kadar yetersiz olursa olsun zaten o macta öne gecmis durumda.
Tamam duygusaliz, sevdaliyiz , feda yili hersey tamamda elestirmekte bizim en dogal hakkimiz.

IL Capitano

Alıntı yapılan: ERHUN - Şubat 18, 2013, 17:44:16

İsteyen bir çok kişi var. Fenerbahçe maçında kıyamet koparacağız diyorlar, internet üzerinden hazırlanıyorlar.

Ben o gruptan degilim kardesim.

Ersin Develi

Allah herkese Samet Aybaba şansı versin

keskinli

Elestiri tabiiki herkesin hakki
zaten burasi bi forum dolayisiyla biz burada fikir yaristiriyoruz
herkes fikrini söyleyecek cok ters olsa bile
benim tek dilegim elestiri yaparken nedeninin ve neyi degisik yapardiklarinda yazilmasi

ERHUN

Alıntı yapılan: IL Capitano - Şubat 18, 2013, 18:55:11
Alıntı yapılan: ERHUN - Şubat 18, 2013, 17:44:16
Ben o gruptan degilim kardesim.
Yanlış anlaşıldım sanırım. Ben kimseye istifaya davet ediyorsunuz veya o gruptansınız demek istemedim. Genel tutum bu şekilde. Aslında genelleme yapmak yanlış, ortada dolanan tipler (sesi fazla çıkanlar) bunu söylüyor desek daha doğru olur.

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Şubat 18, 2013, 19:21:18
Amin. Beşiktaş'ın teknik direktörü olmak şanstır, bu isim Samet'de olsa Vicente'de olsa Bernd'de olsa Gordon'da olsa böyle.

IL Capitano

Zaten benim elestirdigim durum su an maclarda olanlar, nedenlerinide aciklamayada calisiyorum.

Ben o gruptan degilim derken ustume alinmamostim zaten. Sadece yanlis bir anlasilma olmasin istedim. -)

NoPasaran

Cem Baba,

Bazı maçlarda hocada suç olmaz. Çünkü yapabilecek bişeyi yoktur. Bu son maçta Samet Aybabanın görüntülerine iyi bakın. İleri çıkın diye adam yalvarıyor takıma ama takım bunu yapmıyor. Burada hoca ne yapabilir ki..

Ben açıkcası 10 kişi kalmış maçlarda hocalara atılan suçları anlamsız bulurum..

Mesela Galatasaray maçıda öyle. Sen 30 dk 10 kişi kalmış takıma karşı bir tane şut atamıyorsan burada sanırım en son suçlanacak adamdır Samet Aybaba. Ha tabi o maçtaki diğer etmenler eleştirilebilir bu ayrı..

Ancak Gerek eskişehir gerek karabük gerekse antep maçları eksik kadroya rağmen Beşiktaş için futbol anlamında olumludur çünkü rakibe pozsiyon bile vermeden giden maçlardı. Olmadı diye Samet Hocanın bu takıma 1 beden büyük geldiğini söylemek biraz hata olur sanırım.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

NoPasaran,

Bazi maclarin adedi 4-5e cikarsa taktiksel problem var demektir. 32 yasindaki Ugur boral inadinda oldugu gibi, kac puan gitti bu inat yuzunden, 10 yasindaki Besiktasli cocuklar bile Toraman stoper degil önlibero oynamali derken , bu inat yuzunden giden puanlar. Bunlarin sucu hocaya kesilir. Hayati boyunca savunma oynayan Samet Hocanin 22 haftdair Besiktas savunmasina bir care bulamamasi bence en buyuk handikapp. Guntekininde dedigi gibi sen yaninda bucadan, kocaeliniden kondisyoner getirirsen olacagi bu. lifte atar, hersey olur. Hersey hocanin insifayetine birakilmaz, bak terim-tulun olayina. Adamlar amerikadan kondisyoner getiriyor. fenerde niye sakatliklar bu kadar degil? cunku onun bunun akrabasiyla calisilmiyor, isler profesyonelce yurutuluyor.

Bilmiyorum bu Besiktas Samet hocaya bir gömlek buyuk geldi lafi nerden cikti ama direkt Cem Baba diye yazmissin ondan heralde bana. Ben samet aybabanin Besiktas icin teknik ve taktik acindan yeterli oldugunu dusunmuyordum sezon basinda . simdide öyle dusunuyorum. 3-5 maclada Dönmem lafimdan. Cok iyi bir insan olabilir, cok iyi bir Besiktasli oldugu kesin, carsiylaa arasi iyi degilmis , adnan aybaba konusu filan beni baglamaz. Neyse hrkesin dusuncesi farkli. Sezon sonuna kadar aslinda pek bu konulara girmek istemiyordum ama ufak bi elestride bile "anti-samet vs samet" olayina gelmesi bu forumun bence en buyuk zaaffi. Her konu bu hale geliyor nedendir bilmiyorum.

NoPasaran

Samet Anti Samet olayı değil olay. En çok mustafa Denizli döneminde yaşandığını ve olayın artık başka noktalara geldiğini en iyi ben bilirin..

Sonuçta burada bir fikir tartışması oluyor..

Dediğin konulara hak vermemek imkansız. Bunu zaten hepimiz söylüyoruz.Ben hocalara tam yetki verilmesine her zaman karşıyım.Bunuda ifade ediyorum çoğu zaman..

Transferdede hatalar var. Beşiktaşın vizyonu çok garip. Mesela Niang Mesela Lucescu tavsiyesi ile Dentinho bunlar bence hep yanlış işler. Beşiktaşın hocası 1 senedir başka yerlerde oyuncu göremiyor ve sürekli bilinen ve adamın elden çıkarmak istediği topçulara yöneliyorsa hatalar zaten vardır..

Ancak bu hataları her hoca sürekli yaptı. Denizlide yaptı, Schusterde yaptı, Toshackta yaptı..

Samet Aybabanın bazı gerçekleri görmediğini , menemenlerle bu işin olmayacağını zaten sene sonu kendide görecektir ve herşeyi yeniden planlayacaktır bundan eminim.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Şubat 18, 2013, 19:21:18
Amin. Beşiktaş'ın teknik direktörü olmak şanstır, bu isim Samet'de olsa Vicente'de olsa Bernd'de olsa Gordon'da olsa böyle.

Şans'tan ziyade bir lütuftur insana Beşiktaş Teknik Direktörü olmak,kim olursa olsun.Hem fikiriz o konuda
Yalnız benim Şans'tan kastım bu değildi

keskinli

Ersin Develi

Abi
Samet Aybaba'ya saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. Sevmediğim doğrudur bunu açıkça söylüyorum zaten.
Samet Aybaba şanslıdır çünkü esamesi bile okunmazken birden kendini Beşiktaş'ın başında buldu. Nasıl oldu neden oldu eminim kendide bilmiyordur. Levent amca sağolsun :)
Samet Aybaba'nın oyun sistemi nedir? Gittiği takımların hangisine hangi futbol felsefesini yerleştirmiştir?
Oynadığı dönemi bilmem fakat gördüklerim arasında;
• Samet Aybaba kendi oyuncusuna başparmağını sallayarak hakaret edecek kadar babacandır. !!!
• Zamanında Quaresmayı kim istemez diyip,başa geldiği zaman istemiyorum diyip yönetimin her dediğine kafa sallayacak kadar özgür düşüncesini yaşayamayan biridir.
• Madem Beşiktaş'ın Beşiktaş'ın formasını terletene saygı bekliyorsun,en büyük saygısızlığı "işimiz bunlara kaldıysa" diyerek kendi oyuncusuna bizzat kendisi yapmıştır.
• 22 maçta sadece 9 galibiyet alan bir takım var fakat bir kez bile iğneyi kendine batırıpta burda yanlış yaptım diyebilecek kadar cesur değildir.
Suçlu kim Ersan suçlu kim Oğuzhan Suçlu kim Sinan fakat daha maçın 25. Dakikasında yorulan Uğur Boral'ın hiç suçlu olduğunu duymadım ben. Bu mudur yani?
• Kadrom kulübem yetersiz diyor! Hangi yüzle? Kendisi değil mi bu kadro bana yeter diyen?
Neyse fazla uzatmayayım
Son olarak
Bu takımın kaptanlığını Rıza Çalımbay'da,Tayfur Havutçu'da,Ertuğrul Sağlam'da yaptı. Şu üç isimden her hangi biri 22 maçta 9 galibiyet alsaydı şuan herkes derisini yüzüyordu eminin. Ama Samet Aybaba'ya ne hikmetse kimse 'neden böyle oluyor' diye sormuyor bile.
Pardon Feda senesiydi demi unutmuşum :)