Ana Menü

Beşiktaşlı duruşu - Uğur Meleke

Başlatan CR7, Mayıs 24, 2012, 14:01:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaşlı duruşu
1989 baharıydı. Baba Hakkı durdu.  Türk futbolunun babası, efsane futbolcu, antrenör ve başkan Hakkı Yeten'in yorgun kalbi 79 yıllık vazifesini tamamladı ve durdu.
Şeref Stadı'nda, çamurlu bir günde, ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye karşı 2-0 öndeyken sarı-lacivertlilerin oynadığı kötü futboldan memnun olmayıp meslektaşlarına daha fazla mücadele etmelerini söyleyen Hakkı durdu.
Bir müsabakada kırmızı kart gören bir oyuncunun onun onayı olmadan dışarı çıkmadığı Baba, Türk futbolunun babası Hakkı durdu.
Beşiktaşlıydı. Ama Beşiktaşlı duruşundan hiç bahsetmedi. Öylece durdu. Onun durması zaten "duruş"  tarifi için yeterliydi. Fazlasına lüzum yoktu. 
* * *
2000 baharıydı.  Süleyman Seba durdu. İnönü Stadı tarihinin ilk golünü atan futbolcu Süleyman, 16 yıllık Beşiktaş başkanlığı kariyerini kendi isteğiyle Efsane Başkan Seba olarak durdurdu.
Mart 2000'de arkasında 5 Süper Lig, 4 Türkiye Kupası, 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 Başbakanlık Kupası bırakarak durdu. Olağan kongrede Bilgili'nin rakibi olmadı, 16 yıllık başkanlık kariyerini seçim kaybetmeden onursal başkanlık sıfatıyla tamamladı.
Beşiktaşlıydı. Ama Beşiktaşlı duruşundan hiç bahsetmedi. Öylece durdu. Akaretler'le Maçka arasında uzanan Spor Caddesi'ne adı verilerek durdu. Onun durması zaten "duruş"  tarifi için yeterliydi. Fazlasına lüzum yoktu.
* * *
2011 baharıydı.  Beşiktaş, Türkiye Kupası finalinde İstanbul Belediyespor'la karşı karşıya gelecekti. Müsabakanın öncesindeki hafta içinde Y.T. ile T.H. isimli iki kişi arasında aşağıdaki konuşmalar geçti:
Y.T: Ya bugün haberler çıkmış gördün mü hocam, İ.Akın'ı T. H. istiyor diye... Futbolcunun gardı düşüyor maç öncesi (gülüyor).
T.H: Maç öncesi biraz psikolojilerini bozalım.
Y.T: (Gülüyorlar) Kandırmayın oyuncumu.
T.H: ... İ..e oynarsan gelemezsin diye...
Y.T: ...
T.H: Oynayıp oynamamak...
Y.T: ...Öyle öyle diyordu zaten makara yapıyordu...
T.H.: Yani...
* * *
T.H. bununla da yetinmedi. Şike iddianamesinin 42'nci klasörüne göre arkadaşı, oyuncu menajeri Y.T. ile Beşiktaş futbolcuları Ersan, Guti ve İsmail hakkında iddialarda bulunmaktan geri durmadı:
Y.T: ... Ya Ersan da bitmiş hocam, birbirlerinin ellerini öpüyorlarmış orada. Masadaki başka bir çocuk var ya o söylüyor bana.
T.H: Daha önce de öpüşmüşler, evet.
Y.T: Evet, evet, aynen öyle...
...
Y.T: Üç iyi oldu hocam Allah'ın izniyle...
T.H: İlk yarı hiçbir şey oynamadı Guti i...si...
Y.T: Hocam ya var ya bak süper değişiklik yaptın.
...
Y.T: Ya hadi Serdal... Neyse de hocam o Hasan Ali topçu mopçu değil, he sen biliyorsun gerçi...
T.H: İsmail gibi aynı bizim ya.
Y.T: Ya İsmail'den de kötü hocam, o kötü İsmail'den. Son bir maçını izlesen 2B'de öyle topçu yok söyleyeyim yani haberin olsun.
* * *
2012  baharıydı. Yukarıda yazılan konuşmalarla hiçbir alakası olmayan, çünkü olmaması gereken, oyuncularına homoseksüel imasında asla bulunmamış, sol bekini aşağılamamış, rakip futbolcunun menajeriyle performans pazarlığı yapmamış Beşiktaş teknik direktörü durmadı. İstifa etti.
İstifa ederken de bol bol "Beşiktaşlı duruşu" ndan bahsetti.
Yukarıda yazılı konuşmaları belli ki hiç duymamış, gazete okumamış, o yüzden de Beşiktaş futbolcularının cinsel tercihleri konusunda başkalarıyla sohbet eden bir teknik direktöre görev verebilmiş Beşiktaş yönetimini suçladı konuşmasında...
Beşiktaş yönetimi de durmadı, onu çiçeklerle uğurladı giderken...
Bol bol da "Beşiktaş'ın çocuğu", "Beşiktaşlı duruşu"  filan dediler karşılıklı...
Oysa hiç durmamışlardı... Belli ki "duruş" sözcüğünün  "duruştan bahsetmek" ten değil, "durmak" tan türediğini bilmiyorlardı.
Ve o sözcükler, ne yazık ki onların ağızlarında hiç ama hiç şık durmuyordu.

:alkis :alkis
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Tayfur konusundaki goruslerim belli. İki kisi arasindaki gorusmede gayet olagan. Takim oyuncusuda olsa samimiyetlerini bilmedigimizicin ciddiye almiyorum..

baba hakki ve seba icin ise Besiktaslilik budur iste dedirtiyor. muthis
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Hâlâ şu Tayfur'u koruyorlar ben onu anlayamıyorum.

Bu arada Uğur Meleke  :alkis

IL Capitano

ben bu görusmelerin nasil normal oldugunu kavriyamiyorum dogrusu , futbolcusuna i.ne diyen td.

sen yaninda calistirdigin kiza o diyebilir misin?  yoksa gariplik bende mi?  ???
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

kiza demezsinde erkege dersin..

erkek erkege dostlarimla konusurken iscilerimin.cakalliklarini konusuyorum..

arkadaslarda bahsediyor..

abi amma abartiyorsunuz. bunlar gizli OZEL GORUSMELER.. yildirim demioren hic bu portekizlilere yavsak dememismidir mesela yada daha agirini

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

nabza göre serbet veriyorlar
dogrulugu onaylanmamis,mahkeme süreci devam eden bi davanin tapelerini buraya dökerek ne amacliyor yazar aceba?
ugur meleke sen adam olsaydin,dava sürecindeki tapeleri yayinlayarak terbiyesizlik yapmazdin
aceba sen kendi arkadaslarinla yalniz kaldiginda ne konusuyorsun merak ediyorum,senin tapelerinide döksek suraya hosuna gidermiydi?

bu dinlemenin legal olmadigini,böyle bi dinlemenin sadece mahkeme önünde hakimlerce dinlenebilecegini,legal olsa bile dava sürecinde dinlenmenin yayinlama ahlasksizligindan hic bahsetmeyecegim
senin durusunda buysa meleke,tüküreyim böyle durusa
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

IL Capitano

yani kiz takiminin basinda olsaydi ayni seyleri söylemez miydi?? yapma Volkan. kimse futbolcusuna böyle dememeli. diyoorsada sonra bana Besiktaslilik durusu yapmasin. kabul etmiyorum. neyse dedigim gibi gariplik bende heralde.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

El Colgado

Çakallık başka bir olay menajerin oyununa gelmek başka bir olay.
Madem oyuncun oynamıyor niye oynatıyordu her maç o zaman Guti'yi?
Guti, Ersan [kurallara uyalim!oto edit], İsmail öküz, Holosko beyinsiz, Erhan Güven salak ayıp valla gerçekten.
İ.Akın hakkında söylediklerini bile ciddiye alıyorum ben. Kesin be kesin basında Bjk İ.Akın'ı istiyor haberinden zevk almıştır.
Ayrıca bu yazının teması "duruş".
Bu kadar olayın içine girip duruştan bahsetmenin tuhaflığından bahsetti Meleke.
Zaten kimsenin adamı olmayan bi'Meleke var ülkede, helal olsun.
Ayrıca bu yazıdaki tapeler devletin kurumları tarafından basına ve ülke insanlarına dağıtılan klasörlerde ya da ek klasorlerde var. Dolayısıyla burada yazılanlar gerçek. Tayfur ceza almadı falan demeye gerek yok; çünkü Guti'ye [kurallara uyalim!oto edit] diyene şike cezası vermiyorlar. Biraz da Bjk değerlerini savunalım Tayfur yerine.

keskinli

noumayi savunmayacak o zaman kimse degerlerimizi savunuyorsak
bir daha kimse azizin hapsine cemaat demyecek o zaman madem inaniyorsak her yayinlanana
kimse kizmayacak o zaman politikacilarin cinsel kasetler ortaya ciktiginda,bu görüntüleri yayinlayanlar icerlemeyecek kimse
geriye tek bi sorum kaliyor bakalim kim cevap verecek?
şike takibi yapilan bi dinlemenin tayfurun futbolculari hakkinda dedikleriyle ne alakasi var?
yasal dinlemelrde sadece davayla ilgili bölümler mahkemeye sunulabilir,birakin mahkemeyi carsaf carsaf ortada konuyla alakasi olmayan tapeler dolasiyor

El Colgado

Olayı farklı yere çekiyorsun.
Ben Tayfur şike yaptı demiyorum.
Bu yazılanlarda internette var, devlet bunları internet sitelerinden yayınladı. Klasörleri ve ek klasörleri.
Can Arat'ında sevgilisiyle olan cinsel içerikli konuşmalar var.
Bunu sorgulamak saçma, yanlış olduğunun bende farkındayım ama iyiki dinlemişler.
Dolayısıyla Tayfur'uj futbolcularına bunları sölediğini kabul etmek zorundasın.
Eğer bir savunma yapacaksan kabul edip savunmak zorundasın.
No Pasaran çakallık yapan işçisini arkadaşına anlatabilir, Keskinli sahtekarlık yapan arkadaşının arkasından küfredebilir; ama Bjk hocası menajerin oyununa gelip oyuncusuna laf yapmamalıydı.
Yaptıysa da millete duruş dersi vermemeliydi.
Bütün olay bu.

keskinli

farkli yere cekmiyorum,şike yapti dedini nereden cikardin anlamadim
bana göre ortada böyle bi konusma yok,dolayisiyla küfürde yok
konulari dogru yorumlamak lazim
o konusmalar var diyorsaniz,tüm suclamalarinda dogru olduguna kanaat getirilmis oluyor

El Colgado

Devlet bunları yayınladı, inanmıyorum demen bana anlamsız geliyor.
Google'a yazarsan bulabileceğini tahmin ediyorum.
Zaten bu insanlar uydurarak yazmıyorlar bunları, klasörlerden ve ek klasörlerden tapeleri yazılarına ekliyorlar. Ama sen devlete inanmıyorum diyorsan orasını bilemem.
Eğer devlet yalancıysa Tayfur çıkıp ben böyle söylemedim neden demiyor bu da bir muallak tabi.

keskinli

ben anlatamadim
bu konusmalar dogru olsa bile davayla alakali olmadigi icin birakin kamuoyunu hakime dahi gösterilemez
yani ortalikta dolasan bu konusmalar yasal degil,dolayisiylada benim gözümde yok
yasal olmayan konulari ,köse yazisina tasiyanda sucludur
umarim simdi anlatabilmisimdir

El Colgado

Ben de diyorumki Can Arat'ın bayan arkadaşıyla olan cinsel içerikli konuşması bile var.
Bu konuşmalar dinlendi, klasörlere konuldu ve interne üzerinden paylaşıldı.
Bu klasörleri paylaşan devletin kurumları olmasa yasal değil demen anlamlı olabilirdi zaten böyle bir durumda ben de bu kadar radikal konuşmalar yapmazdım hatta ben değil biz demek istiyorum.
Devletin kurumları bu dinlemeleri yaptı ve klasörü yayınladı.
Umarım ki ben de anlatabilmişimdir.

keskinli

ayni seyleri basarili bi sezon yasasaydik yine konusrmuyduk aceba?veya bu laflari pascal söylese ne olurdu?
neyse tartismayi fazla dallandirmaya gerek yok