Ana Menü

Yeni Hocamız Kim Olacak (Tek Başlık)

Başlatan Batuhan, Mayıs 16, 2012, 22:43:39

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Batuhan

Beşiktaş teknik direktörlük için gündemine sürpriz bir isim aldı. Tayfur Havutçu ile yolları ayırmayı planlayan siyah beyazlı yönetim, Alman teknik adam Ralf Rangnick ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

Tayfur Havutçu ile yolları ayırmayı planlayan Beşiktaş yönetimi, tecrübeli Alman teknik adamla büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

Beşiktaş teknik direktörlük için gündemine sürpriz bir isim aldı.

Siyah-beyazlılar, Alman teknik adam Ralf Rangnick ile görüşmelere başladı. Gelecek sezon için çalışmalara hız veren Beşiktaş, Ralf Rangnick ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuçlar aldı.

Beşiktaş yönetimi gelecek hafta Tayfur Havutçu ile bir araya gelecek. Siyah – beyalılar, Tayfur Havutçu'ya kulüp içinde farklı bir görev teklif edecek. Yönetim, Tayfur Havutçu ile yolları ayırdıktan Ralf Rangnick transferindeki son pürüzleri giderecek.
reklam

53 yaşındaki Ralf Rangnick, Bundeslıga'da Stuttgart, Hannover, Hoffenheım ve 2 iki dönem de Schalke'yi çalıştırdı. Ragnick, en büyük başarısını 2006 - 2010 yılları arasında görev yaptığı Hoffenheım'de gösterdi. Alman teknik adam, Hoffenheım'ı Bundeslıga'ya taşıdıktan sonra takip eden sezon Hoffenheım ile sezonun ilk yarısını zirvede tamamlamıştı. Ralf Rangnick, son olarak Schalke'nin başındaydı.
Koca hestiy aya bedenem ?

CR7

güzel olur.
Schalke'yi müthiş oynatıyordu.
Hoffenheim'ı da. Ibisevicleri filan çıkarmıştı piyasaya.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

pek ihtimal vermiyorum
tayfur gönderilmeyecek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

Ralf Rangnick.!

Yaklaşık on-on iki yıl önce "Aktuelle Sportstudio' programında bir maçın analizini tahtada mutheşem bir şekilde yaptığı günden beri onun adı 'Profesör' olmuş durumda.. Ama o bunu fazlasıyla hak ediyor.. Bir röportajını okuduğunuz vakit 50'lerden günümüzün takımlarına kadar olan kilit taktikleri, oyuncuları ve her şeyi bulabilirsiniz..

Alman futbolunun içerisinde çok değerli bir isimdir Ralf Rangnick.. Samimi olmak gerekirse saf futbola olan tutkusu inanılmaz bu adamın. Zamanında en büyük tutkusu Sacchi'nin Milanı ile Valeri Lobanovsky'nin Dinamo Kiev'i.. Ama en çok da 'o' Milan.. Sadece büyük takımları değil.. Bir seferinde serie A'ya yeni çıkmış Zeman'ın Foggiasına kafayı takmış.. Karısıyla o bölgeye tatile gidiyor ve her öğlen Zeman'ın antrenmanlarını izliyor filan..

Bir defansif orta saha idi o.. Ama öyle oyun açan, oyunu yöneten Nuri,Emre,Xavi filan değil.. Kesici. Markajcı.. Antrenörleri memnun ediyordum ama futboldan bu şekilde pek keyif alamıyordum diye de ekliyor ve sanırım bu da adam adama savunmayı bugün küfür gibi algılamasında etkili olsa gerek..

Hoffenheim bölgesel ligden zirveye oturur iken maddi destek almıştır ama bu ortalama bir Bundesliga takımı seviyesindedir. En büyük parayı 7-9 milyon arası Carlos Eduardo'ya verdiler ve diğer bütün transferler beş milyon euronun altında genelde isimsiz futbolculardan oluşuyordu.. Hopp'tan daha fazla Hoffenheim'in başarısında etkili olmuştur.. Geçmişinde benzer bir macera daha vardır Thomas Tuchel'in de kadrosunda yer alıp ikinci Bundesligaya kadar taşıdığı..

Spor ekonomisi okumuştur ama antrenörlük mesleğindeki gelişimini daha çok kendi özel çalışmaları ile başarmıştır. İtaya'ya ya da Dinamo Kiev'in antrenmanlarını seyretmek adına o tutkuyla seyahat eden adamdan bahsediyoruz..

Stuttgart'ın alt yapısının başında bulunan Helmut Gross bu güzel adamı yanına alınca orada başlıyor çok şey. Michael Fink analizinde size Stuttgart eğitimli bu oyuncu dediğim zaman taktiksel açıdan çok iyi eğitilmiş olduğunun altını çiziyorsam bunun nedeni Helmut Gross ile Rangnick'in oraya yerleştirdiği sistemdir.. Onları ayrıcalıklı kılan alman futbol kültürüne oldukça ters gelecek biçinde taktiğin ağır bastığı, adama dama savunmaların olmadığı ve defansif orta sahaların da bir futbolcu konumunda olduğu farklılık..

Thomas Tuchel kendisine yeniden futbol oynamak için geldiğinde onu bu alt yapının içerisine yerleştiren adamdır da.. Rangnick'ten ziyade Thomas Tuchel'i farklılaştıran bu şahane futbol kaçkını adamların yaptığı tartışmaların ortasında eğitimini almasıdır. Elbette Tuchel'in aynı şekilde spor bilimi ve psikoterapi üzerine eğitim görmesi de onu farklı kılacaktır. Belki bu yüzden sadece o diğerlerinin aksine Haka dansı ile oyuncuları hazırlamak gibi farklı motivasyon tekniklerine sahip olacaktır lakin Tuchel dediğinizde tüm Almanya 'Taktik dehası' diyorsa temeli burada atılmıştır..

Bugün Schalke takımında iken asistanı olan Mirko Slomka'nın çalıştırdığı Hannover.. Onun eğittiği Thomas Tuchel ve Mainz.. Başında teknik direktör olduğu Hoffenheim zirvede.. Dahası onun kurduğu sistem içerisinde yetişmiş olan Freiburg teknik adamı Robin Dutt ve Alman milli takımının teknik direktörü Löw.. Tüm bunların oluşumunda Rangnick'in katkısı büyük..

Şimdi bu hafta sonu ikisi karşı karşıya.. Bir dönem oyuncusu ve sonrasında onu teknik direktörlüğe atayan Rangnick artık onun rakibi olmuş durumda.. Birisi Tuchel'i durduracaksa bu bence Ralf Rangnick'tir.

http://devrimderki.blogspot.com/2010/09/ralf-rangnick.html

El Maestro

Hiç Almanya dışına çıkmamış ..

Yapamaz burda sanmıyorum, Aragones gibi olur ..

Eğer haber doğruysa gerek yok bence böle saçma sapan işlere hiçmi adam kalmadı yani .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

CR7

Rangnick, sıkı bir Arrigo Sacchi hayranı ve 4-3'lük skoru 1-0'lık skora tercih eden ekolden...

Anti-Bayern

Rangnick Hoffenheim'in hocasıyken:Şaşaalı laflar duymak istiyorsanız Münih'e gitmeniz lazım ama şaşaalı futbol istiyorsanız doğru yerdesiniz

Guti ORÇ.

Bi kere adam alman bu yeter. Ayrica ben basarili buluyorum.

El Colgado

Aragones'le bu adamı karşılaştırmak Mercedes'in konforuyla Renault'un konforunu karşılaştırmak gibi.
Rangnick gerçekten süper bi'hoca, ayrıca scouting'e önem veren bir insan.
Gelirse kesinlikle başarılı olacağına inanıyorum, hemde ilk seneden.

Batuhan

adam gelmeden taraftara güven verdi :)
Koca hestiy aya bedenem ?

NoPasaran

Olabilir..

Neden olmasın..

Almanlardan bir yamuk görmedik valla..

Bildiğimiz en iyi alman Daum bence oda çok başarılı bir hocaydı ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Del Bosque gibi 6 ay kadar sure verilecekse hic getirmeyelim cunku o kalsaydi cok baska olurdu su an Besiktas.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

RCA

yönetim YD yönetimi değil,

ve sabrı iyi bilen bi yönetim

o yüzden bu adamın gelmesini çok istiyorum. bu adam çok başarılı olur
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

[KralKartal]

Kim gelirse gelsin, icraat yapmadan olumlu olumsuz birsey demiyecegim, her gelen gidene iyi kotu posta koyduk,
birazda kendimizi elestirip, sabir edip, beklemek lazim diye dusunuyorum
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

El Maestro

Aynen valla en iyisi beklemek ve olan biteni görmek ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi