Ana Menü

Güntekin Onay "Yalçın Karadeniz bu işi yapamaz"

Başlatan NoPasaran, Mart 14, 2012, 00:03:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

NTVSpor'un sevilen programcı ve yorumcularından Güntekin Onay, Beşiktaş gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

İşte Onay'ın HABER1903'e yaptığı açıklama;

- YALÇIN KARADENİZ BEŞİKTAŞ'I BU DURUMDAN ÇIKARAMAZ -

"Tek başına çıkacak aday çok sıra dışı bir isim değilse Beşiktaş'ı bu durumdan çıkaramaz. Yalçın Karadeniz'in de bu durumdan çıkarabileceğine inanmıyorum. Fakat şöyle bir gerçek var. Beşiktaş camiasında çok güçlü isimler yer alıyor.  Hüsnü Özyeğin, Tuncay Özilhan, Zafer Yıldırım, Teyfik Yamantürk, Nevzat Demir, Serdar Bilgili, Ethem Sancak, Kazancı ailesi, Demirören ailesi, İhsan Kalkavan, Ömer Sabancı, Rahmi Koç, Mansimov, Serdar İnan, Serdal Adalı, Ciner ailesi gibi aklıma gelmeyen çok büyük Beşiktaşlı aileler var. Ben anlamıyorum bu isimler Beşiktaş Kulübü için neden bir araya gelmiyorlar. Kimse bu isimleri bir araya getiremiyor mu? Buna çok şaşırıyorum. Benim hayalimde ki tabloda Beşiktaş'ta o kadar güçlü isimler var ki, bu isimlerden 5 tanesi Beşiktaş yönetimine girmiş olsa Beşiktaş, Türkiye'nin en güçlü camiası olur. Bu isimler Barcelona'yı bile satın alırlar. O yüzden şuanda Beşiktaş'ın içinde bulunduğu sahipsiz görüntü beni çok üzüyor. Güçlü bir mali yapı, idari yapı, sportif başarı için şarttır. Beşiktaş'ın şuanda bulunduğu mali yapıdan kurtulması zor gözüküyor. " dedi.

- SÜLEYMAN SEBA'DA BU BEŞİKTAŞ'TA BAŞKANLIK YAPAMAZ-

" Süleyman Seba, Beşiktaş Kulübünün gelmiş geçmiş en büyük başkanıdır. Çok büyük hizmetlerde bulunmuştur. Beşiktaş'ın menfaatlerini düşünen, Beşiktaş'tan cebine tek bir kuruş almayan bir isimdir. Süleyman Seba'nın Beşiktaşlılığı tartışılmaz. Fakat Süleyman Seba'nın da artık vizyonu şuanda Beşiktaş Kulübünü yada bir başka kulübü yönetmeye yeterli olmaz. Çünkü kulüpler çok büyük bir bütçeye sahipler. Holding gibi yönetiliyorlar. Eskiden Süleyman Seba, 3-5 iş adamı arkadaşı ile bu işi yürütüyordu. Artık devir çok değişti. Bu yüzden Seba, Karadeniz'in yapabileceğini düşünüyor. Ben açıkçası pek ihtimal vermiyorum. Artık kulüp yönetmek eskisi gibi değil. Beşiktaş'ın başarısızlıklarının nedenlerinden bir taneside budur. Beşiktaş'ta profesyonel olarak kişi o işe atamıyor. Beşiktaş'ta adama iş veriyorlar. Beşiktaş Kulübünün personel kalitesi ortada. Buda başka bir gerçek. Bütün bunlarıda göz önünde bulundurursak Süleyman Seba'da zamanında çok büyük işler başardı fakat ama şu anda oda başkanlık yapamazdı." dedi.

- İSPANYA FUTBOLU KALİTELİ -

"Kuralar ilk çekildiğinde de Beşiktaş-A.Madrid maçının çok zor olacağını söylemiştim. İspanya'da oynanan futbol ile Türkiye'de oynanan futbol arasında çok büyük bir fark var. Beşiktaş-A.Madrid değil Galatasara-A.Bilbao olsa, Malaga-Fenerbahçe olsada farkeder. Bu sadece Beşiktaş'ın derdi değil. İspanya'da çok iyi futbol oynanıyor. Bunun sonuçlarını Avrupa'da İspanya takımlarının aldığı sonuçlar ile gördük. O yüzden A.Madrid'in ligi ön planda tutması, kupayı ikinci planda tutmasının dışında Beşiktaş'ın bir avantajı yok" dedi.

- ESKİ BEŞİKTAŞ TARAFTARI YOK -

" Beşiktaş saha avantajını elinde bulunduran bir kulüp değil. O eskidendi. Beşiktaş'ın iç saha avantajına güvenmiyor ve inanmıyorum. Beşiktaş'ın içeride taraftarı ile baskı kurup rakip takımı yendiğinide göremiyoruz. Taraftarın rakip oyuncuyu ve hakemi etkilediğini düşünmüyorum. Onların hepsi eskide kaldı. Taraftarda kendine oynuyor. Bugün Fenerbahçe ve Galatasaray'ın stadlarında taraftar baskısı dah fazla. Tezahurat anlamında kimse Beşiktaş taraftarı ile boy ölçüşemezde, eskisi gibi rakip takıma ve hakeme baskı yok. Bu tezahuratlarında faydası kime, neye bunu bilemiyoruz. Hakem Beşiktaş'ı doğruyor, rakip takım futbolcusu Beşiktaşlı futbolcunun boğazına sarılıyor Beşiktaş taraftarının bundan haberi yok." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: Haber1903 Özel Haber
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

"Kuralar ilk çekildiğinde de Beşiktaş-A.Madrid maçının çok zor olacağını söylemiştim. İspanya'da oynanan futbol ile Türkiye'de oynanan futbol arasında çok büyük bir fark var. Beşiktaş-A.Madrid değil Galatasara-A.Bilbao olsa, Malaga-Fenerbahçe olsada farkeder. Bu sadece Beşiktaş'ın derdi değil. İspanya'da çok iyi futbol oynanıyor. Bunun sonuçlarını Avrupa'da İspanya takımlarının aldığı sonuçlar ile gördük. O yüzden A.Madrid'in ligi ön planda tutması, kupayı ikinci planda tutmasının dışında Beşiktaş'ın bir avantajı yok" dedi.

adam haklı.
ben bunu 3-0ken söylemiştim devre arası twitter'da.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Bence bizim futbolun temel sorunu yavaş oynamak..

Hızlı oyanayn her takım bizim takımları yeniyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net