Ana Menü

Son Dakik[kufur otomatik degistirilmistir]uaresma süresiz kadro dışı .

Başlatan DIABLO, Mart 09, 2012, 23:38:30

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

Beşiktaş'ın Portekizli yıldız futbolcusu Ricardo Qiaresma, süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.Portekizli oyuncu, 11 Mart Pazar günü oynanacak Orduspor ve 15 Mart Perşembe günü yapılacak Atletico Madrid maçlarında forma giymeyecek. Quaresma'nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip affedilmeyeceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: Sporx
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

El Maestro

Yerinde karar ..

Yönetimsiz daha iyi kararlar alınıyor ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Niye ?

Bir açıklama yapılır umarım..

Kötü oyun ile alakalı bir durum olmadığı aşikar..

Eğer terbiyesizlik yaptıysa taraftar olarak bilelim durum nedir..

Atl Madrid maçının devre arasını birisi bize bi zahmet açıklasın..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

BENİ NİYE ÇIKARIYORSUN?
İlk yarıda varlığı belli futbolu ile belirsiz olan Quaresma hocasına da kafa tuttu! Portekizli oyuncu, ikinci yarı öncesi soyunma odasında kenara alınmasına tepki gösterip teknik direktör Carlos Carvalhal’e “Beni niye çıkarıyorsun” dedi. Portekizli teknik adam ise “Sahada ne yapıyorsun ki” şeklinde yanıt verdikten sonra Quaresma'da daha çok söylenmeye başladı. Ondan sonra ise olan oldu ..

Böyle bir haber var birde maç sonu takım otobüsüne giderken tepki veren taraftarlara el kol hareketleri yapmış ..

Adam değilsin ..

Kötü oyun ayrı birşey adamlık ayrı birşey .. Simaoda kötü oynuyor ama böyle terbiyesizlikleri hiç bir zaman yapacağını düşünmüyorum ..

Karakter farkı işte .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

erdibatmaz

sorunlu oyuncu olduğu belliydi. yani kazandırdığı maçlar var doğru ama katkı vermeyip maç seçen futbolcuya gerek yok. eksik oynuyoruz resmen.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

saldır beşiktaş

atakan kurt ‏
Arkadaslar sımdılık Orduspor macında oynamayacak. suresız kadro dısı kalma durumu yok.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

djinonu

biz noumayi sergeni deli iboyu söküp atmisiz bu takimdan bir portekiz cingenesinemi haddini bildiremeyecegiz??? BURASI BESIKTAS OLUM AKILLI OL ;)

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Mert Herbert

-DHA
Beşiktaş'a 2010-2011 sezonu başında 7.3 milyon Euro bonservis bedeli ile Inter'den transfer edilen Ricardo Quaresma, son iki sezonda attığı goller, yaptığı asistlerden daha çok disiplinsiz hareketleri, sakatlıkları ve formsuzluğu ile gündeme geldi.

Büyük beklentilerle transfer edilen Quaresma'nın, takım arkadaşları ile uyum sağlamaması, saha içinde sistemden kopuk oyun yapısı ve her oyundan alınışında teknik kadroya gösterdiği tepki bugüne kadar bir şekilde tolere edilse de, bardağı taşıran son damla 8 Mart'ta Atletico Madrid ile oynanan maçın devre arasında yaşandı.

İşte dakika dakika soyunma odasında yaşananlar ve Quaresma'nın süresiz kadro dışı kalmasına neden olan 'skandal' diye tabir edeceğimiz olayın ayrıntıları...

Q7 GÜLÜNCE DUVARI YUMRUKLADI
"EĞER BEN BURADA OLMASAYDIM, SEN BURADA OLAMAZDIN. SEN BENİ OYUNDAN ALAMAZSIN. ÇÜNKÜ SEN HİÇ BİRŞEYSİN"
Yer Vicente Calderon Stadı'nın misafir takım soyunma odası. Beşiktaş maçın ilk yarısını 3-0 geride kapatmış ve futbolcular moralleri bozuk bir şekilde teknik direktörleri Carlos Carvalhal'ın ikinci yarı için vereceği taktiği bekliyorlar. Carvalhal oyuncularını motive etmek için söylemlerde bulunurken, bir yandan da ikinci yarı için yapacağı değişiklikleri anlatmaya başladı. Portekizli teknik adam "İkinci yarıya İsmail başlayacak. Ricardo seni oyundan alıyorum. Veli, Quaresma'nın bölgesinde ikinci yarıda sen oynayacaksın" dedikten sonra soyunma odası bir anda savaş alanına döndü.

Oturduğu yerden ayağa kalkan Quaresma ilk olarak önünde duran su şişelerine ve diğer malzemelere tekme atarak Carvalhal'ın üzerine yürüdü. Önüne ne gelirse tekmeleyen Quaresma bir taraftan da Carvalhal'a Portekizce küfürler etmeye başladı. Quaresma'nın 'çok ağır' olarak nitelendirilecek küfürlerine haberimizde yer vermiyoruz ancak kullandığı ifadelerin Carvalhal'ın tüm ailesine yönelik sözler olduğunu belirtiyoruz. Tüm takımın gözü önünde yaşanan olay sonrası futbolcular şok içinde araya girmeye çalışsa da Quaresma durmadı. Küfür etmeye son veren Quaresma Carvalhal'a "Seni buraya ben getirdim. Sen kendini ne sanıyorsun. Eğer ben burada olmasaydım, sen burada olamazdın. Sen beni oyundan alamazsın. Çünkü sen hiçbirşeysin" diyerek tartışmayı devam ettirdi.

KÜFÜRLERLE YETİNMEYEN QUARESMA CARVALHAL'A KRAMPONUNU VE FORMASINI FIRLATI
Bunlarla da yetinmeyen Quaresma önce üstündeki formasını çıkartıp, Carvalhal'ın bulunduğu yere doğru attı. Daha sonra önünde duran kramponunu alıp Portekizli teknik adama fırlattı. Yaşanan olay sonrası ilk olarak Quaresma'ya cevap vermeyen Carvalhal, kendisine krampon fırlatılmasından sonra oyuncusuna döndü ve "Ben bu takımın teknik direktörüyüm ve kararlarıma saygı göstermek zorundasın" dedi. Quaresma bu sözlerin üzerine Carvalhal'a küfür etmeye devam etti. Olayın şokunu atlatamayan futbolcular Quaresma ile ilgilenmeyip, Carvalhal ile ikinci yarı ne yapmaları gerektiğine dair konuşmalara başladılar. 5 dakika süren bu 'skandal' Quaresma'nın duşa girmesi ve takımın ikinci yarıya çıkmak için son hazırlıkları yapmaya başlaması ile sona erdi.

CARVALHAL'DAN OYUNCULARINA:"BEN TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUM SÜRECE QUARESMA BİR DAHA BU TAKIMDA OYNAMAYACAK"
İşte yaşanan bu olay Quaresma'nın son vukuatı olarak oyuncuların aklına kazınırken, Carvalhal'ın Quaresma'yı bir daha kadroya almayacağı açıklaması geldi. Maç sonrası İstanbul'a dönüş yolculuğunda bazı oyuncuları ile dertleşen Carvalhal, "Ben bu takımın başında olduğum sürece Quaresma takımda forma giyemez. O'nu kadro dışı bırakacağım. Tüm takımın önünde bana söylediği lafları duydunuz. Benim için Quaresma defteri kapanmıştır" dediği öğrenildi.

Portekizli oyuncu ilk olarak yarın oynanacak Orduspor maçı ve 15 Mart'ta oynanacak Atletico Madrid maçlarında görev yapamayacak. Quaresma'nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip, affedilmeyeceği ise bilinmiyor. Bu sorunun cevabı 25 Mart'ta Beşiktaş'ta yapılacak başkanlık seçimi sonrası yeni başkan ve yönetim kurulunun kararı ile belli olacak.
Hani sevgilinle uzun süre görüşmezsin ve buluşma esnasında kalbin yerinden çıkacak gibi olur ya , ben her Beşiktaş lafı geçen cümlede bu durumu yaşıyorum. Beşiktaş aşkı anlatılmaz, yaşanır.

Guti ORÇ.

haber doğruysa, ne demek bu ya. kimsin sen bu hareketler ne. toroman bi hareket yapamamıs mı orda

NoPasaran

Eger yalanlama gelmezse

Bu adami bi daha.oynatirsan

SENDE ADAM DEGİLSİN CARLOS
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

Senaryoya bak bee..vay anasini.. Bizim takimda hickimse kulübün ezikligini istemedigi icin bunlari basina sizdirmaz!!! Portekizlerde utancindan susar... Boyle birsey olmus olsa bile adam bildigimiz simao en kötü haci araya girer veyaaaaaa ibrahim toraman onu orada indirir!! Tayfur dedi oyle birsey yok diye.. Olmus olsa bile bu çapta abartili değildir.. OKADAR!! Şerefsiz basın harfi harfine ettigi küfürleri biliyorlarmista yayinlamak istemiyorlarmis
Lan .avat yanlarindamiydinda harfi harfine hepsini anlatiyorsun burada!! Portekizler demez türkler susar hele ernst hic söylemez..başka kim vardi hickimse bi birakin ya!! Quaresma verdigi tepkilerden ve oynadigi top yuzuden kadro disi birakilmistir bence bukadar basit.. Fernandese yaptigini bundada yapiyor

KeePSaKe

Since 1903

unicorn

Kararin dogrulugu yanlisligi bir yana kadro disi birakilmasi icin birsey olmustr mutlaka. Bu kadar da degil ana avrat Carvalhal'e kufur ettigini sanmiyorum Quaresma'nin.
Akillanmasi gerek bu da ayri bir konu tabi ki.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Ersin Develi

Gazeteler arası kaba etinden haber uydurma yarışmasını hangi gazete kazandı :)