Ana Menü

Carvalhal: “Beşiktaş, rakip kim olursa olsun kazanmak için sahaya çıkar ..”

Başlatan El Maestro, Şubat 04, 2012, 23:31:37

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Beşiktaşın Portekizli çalıştırıcısı Carlos Carvalhal, eksiklerine rağmen derbiyi kazanmak istediğini dile getirdi.

Spor Toto Süper Lig 25. haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak Beşiktaş'ta teknik direktör Carlos Carvalhal Lig TV'ye açıklamalar yaptı. Yaşanan sakatlıklara rağmen sahaya 11 kişi çıkacaklarını ifade eden Portekizli çalıştırıcı, kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Carvalhal'in sözlerinden satırbaşları şu şekilde;

"Ligin farklı dönemlerinde çok eksiklerle mücadele ettik. Simao, Quaresma, Toraman, Almeida gibi birçok isimden ayrı kaldık."

"Herkese garanti edebileceğim tek bir şey var; o da pazar günü sahada 11 kişi olacağımız. Bu 11 kişi de derbide oynamak için çok hevesli olan futbolcular."

"Quaresma oynadıkça daha iyi olan bir oyuncu. Kayserispor maçında görmek istediğimiz Quaresma değildi; ama takıma verdiği katkı olarak bizim için yeterliydi. Son maçta oyundan atılması bizi sıkıntıya soktu. Bu hafta bizim için zorlu geçti. Kayserispor maçını da 10 kişi tamamladık"

"Beşiktaş hangi rakiple olursa olsun o maçı kazanmak için sahaya çıkar. Ben de bir hoca olarak hiçbir maça galibiyet haricinde bir düşünceyle çıkmadım. Ben bir hoca olarak hiçbi şekilde bir sıkıntı çektiğimiz ya da zayıflık çektiğimi düşünmüyorum. Bütün oyuncularıma güvenim tam. O nedenle bir eksiklik hissetmiyorum."

"Önemli olan neden kaybettiğimizi bilmek. Kayserispor ve Mersin İdman Yurdu'na karşı neden kaybettiğimizi biliyoruz. Uzun süre galibiyet serisini de nasıl yakaladığımızı biliyoruz.  Beşiktaş şu anda 3 kulvarda da en tepeye mücadele eden bir takım. Bazı anlarda birkaç sıkıntı yaşayabilirsiniz. Biz de bu hafta bu sıkıntıyı yaşadık."

Lig TV 
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~