Ana Menü

Beşiktaş'ın Çakma Evlatları

Başlatan CR7, Aralık 27, 2011, 00:49:45

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

3 Temmuz'dan bu yana süreç ilerlerken, Beşiktaş cephesi için önce tahliye haberleri geldi, ardından da ek klasörlerleTayfur Havutçu'nun söyledikleri gündem oldu.

Öncelikle bu ek klasörlerden ayrı ne düşündüğümüzü söyleyelim. Söyleyelim ki yargısız infaz yapıyormuş gibi görünmeyelim. Asbaşkanımız ve hocamız içeri alındığında nasıl böyle bir şey olur şaşkınlığını attıktan sonra, acaba böyle bir şey yaptılar mı gerçekten sorusuyla baş başa kaldık. Çünkü izlediğimiz maç her zaman ki korku dolu İbb maçlarından biriydi. Rakibimiz, 1-0 mağlubiyeti 1-2 olarak kendi lehine çevirmiş, maçın sonlarına doğru biz anca beraberlik golünü bulmuş, uzatmalar sonrasında penaltılar ile kupaya uzanmıştık. Eğer bu maçta şike yaptıysak, bizimkiler en beceriksiz şike operasyonunda yer aldıkları için tarihe geçmeliydiler.

Sonrasında iddiaları yayınladı basın, ardından da gerçek iddianameyi gördük. Bu noktadan sonra benim için, şike yaptılar-yapmadılar ikileminden çıktı olay. Ben, hayatım boyunca söz konusu Beşiktaş ise çok özenli oldum. Kısaca Beşiktaş özetim budur benim. Aynı şekilde Beşiktaş başkanının, yöneticisinin, hocasının, oyuncusunun ve hatta taraftarının değer ya da değersizliğini bununla ölçtüm. Özel hayatlarında ne yaptıkları, kimlerle görüştükleri ilgilendirmez beni. En fazla yanlarında gördüğüm kişi ya da kişiler için olumlu, olumsuz yorum yaparım. Ama yargılayamam bununla. Fakat, söz konusu Beşiktaş ise, Beşiktaş menfaatleri ilk sırada ise orada her türlü eleştiri hakkına sahibim. Ve Adalı ile Havutçu, söz konusu Beşiktaş iken özensiz davranmışlardır. O özensizlikleri Beşiktaş'ın isminin bu davada yer almasına sebep vermiştir. Durum, oyuna geldiler, hata ettiler gibi üstü örtülecek, sineye çekilecek boyutlarda değildir.

Serdal Adalı, yaşını, başını almış, yaptığı iş ile de türlü tecrübelere sahip bir iş adamı. Tayfur Havutçu, genç yaşlardan itibaren bulunduğu Türk futbol arenasını yakından tanıyan biri. Bu isimlerin oyuna geldiğini söylemek, kafayı kuma gömmek ile eş değer.

Konuştukları, samimiyet kurdukları insanlara dikkat etmedikleri için, Beşiktaş ismini bu denli hafife aldıkları için kısacası yukarıda da söylediğim gibi özensiz oldukları için Beşiktaş ile profesyonel anlamda bir ilişkileri olsun istemiyorum. Hayatlarının geri kalanına Beşiktaş taraftarı olarak devam etsinler. İşte ben böyle düşünürken, Tayfur Havutçu, alelacele bir şekilde göreve daha yetkili bir sıfatla getirilmişken, ek klasörler yayınlandı.

Havutçu ve Turanlı'nın arasında geçen dialogların tamamını utanarak ve sinirlenerek okudum. Benim için en can alıcı noktalar:

Yusuf Turanlı, Holosko hakkındaki görüşlerini söylüyor. Yetkisiz bir menajer, Beşiktaş'ın hocasına "bunu kampa almadan postala gitsin" diyebiliyor. Yusuf Turanlı kim ki, Beşiktaş'ın sözleşmeli bir oyuncusunun geleceği hakkında bu kadar rahat yorum yapabiliyor? Çok samimi futbol izleyicisi yorumu mu? Yoksa kendi oyuncularından birinin, boşalacağını arzu ettiği yere doldurma hevesi mi? Peki Beşiktaş'ın hocasının bu tavizi?

İkili arasındaki en rezil dialog sanırım bu. Ersan ve Guti'nin birbirleri ile ilişkileri olduğunu ima ediyorlar. İddia ettikleri şeyi görmüş değiller, kurdukları cümleler mış, miş. Her şeyden önce böyle bir şey varsa bile, bu durum Guti ve Ersan'ı ilgilendirir. Görmedikleri, bilmedikleri şey üzerinden yorum yapmak ise ahlaksızlığa girer. Konuşmalar ilerledikçe Turanlı'nın sık sık Ersan'ı kötüleyip, kendi oyuncusu Kemal'i övdüğü görülüyor. Bu da bahsi geçen olayın gerçekten yaşanmış olmasından ziyade, Turanlı'nın "çamur at, izi kalsın mantığı" ile hareket ettiğini gösteriyor.

Samsunspor stoperi Kemal Tokak'ın pazarlama çalışmaları. Bu dialogtan daha tonlarca var.

Yusuf Turanlı, kendi oyuncusu Kemal Tokak'ı Beşiktaş'a satabilmek için Beşiktaş'ın aynı mevkideki mevcut oyuncusu Ersan Adem Gülüm'ü karalıyor. Sürekli gezdiğini ima ederek, sözüm ona Beşiktaş'ın çıkarlarını koruyor. Peşine Kemal'in Ersan'dan daha iyi olduğunu iddia ederek, derdinin Beşiktaş değil de oyuncusunu pazarlamak olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Rakam bile telafuz ediyor. Havutçu'nun oyuncusunu savunmaması Holosko örneği ile eş.

Havutçu, Turanlı'nın oyuncuları için söylediklerine niye ses etmez diye düşünürken, yanıt geliyor işte. Havutçu'nun kendi oyuncularına saygısı zaten yok.

Turanlı'nın Kemal'i pazarlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Kemal'in yanına bir de Sakıp ekleniyor. Havutçu "şey yapacağım" diyerek söz veriyor. Bir teknik direktör, yetkisiz bir menajerle nasıl bu denli ilişki içerisinde olur anlamak mümkün değil.

Kemal'i yoğun pazarlama çalışmalarına devam. Yok Antep istiyor yok çocuk Beşiktaş diyor. Tayfur Havutçu da hep "şey yapayım" modunda. İstemiyorsa istemiyorum, istiyorsa tamam kesin ilgileniyorum diyemiyor.

Kemal'den arta kalan zamanlarda Sakıp öne sürülüyor. Adalı'yı yönlendirmesi için rica bulunuyor Turanlı. Bizimki de öyle dinleyip, tamam halinde sürekli.

Turanlı, Kemal diye diye dövünürken Ersan'ın son durumu konuşuluyor. Havutçu, Ersan'ın transferinin gerçekleşmeme ihtimalinden söz ediyor. Bugüne kadar yaptıkları konuşmalarda bundan üzüntü duyan bir hali de yok. Turanlı da tekrar Kemal'in Ersan'dan iyi olduğu iddiasını yineliyor.

Kemal için sms vakti:)

Yine Ersan transferi ile görüşmeler. Burada asıl dikkati çekmek istediğim şey, Beşiktaş'ın hocasının yetkisiz bir menajere an be an konuyla ilgili her şeyi paylaşması, ayrıntısına kadar. Turanlı, Adanaspor başkanı ile de iletişimde olduğunu söylüyor, konuyla alakası olmasa da. Bu transferin gecikme sebeplerinden biri Turanlı da olabilir.

Khedira'dan iyi olduğu iddia edilen Aykut Aygün çıkıyor bir de.

Aykut Aygün'den konu tekrar Sakıp'a geliyor. Bunlar da ne var denilebilir. Lakin bir hoca ile menajerin bu denli transfer ilişkisi içinde olması normal ve sağlıklı değil.

Yusuf Turanlı, Hasan Ali Kaldırım'ı kötülerken, kendi oyuncusu üzerinden benzetme yapmakta bir sakınca görmüyor Havutçu.

Aman hocam kaçırma Samsunspor maçını.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, ne zaman turizm acentası oldu?

Hocam, vize?

Turgay Demir ile Nihat arasında yaşanan kavganın dedikodusunu yapıyorlar. Turanlı, bu zaman kadar yaptıkları görüşmelerin rahatlığı ile Erhan Güven'i eleştiriyor. Tayfur Havutçu, kendi oyuncusuna gerizekalı diyerek, destek oluyor Turanlı'ya. Nihat'a yalakalıkla suçlanan Erhan, bir de hocasından salak övgüsünü alıyor!

Şu dialog, artık terbiyesizliğin zirve yaptığı yer. Sen böyle konuşursan, senin karşına "sen, şike yapıyorsun" diye çıkarlar. Beşiktaş'ın hocasının "şaka" yoluyla bile olsa böyle bir dialoga girme lüksü yok. Turanlı'nın bütün tavrı, hali her şeye müsait bir adam yapısında zaten.

Kemal için Adalı, kendisi girişimde bulununca Turanlı panikliyor. Çünkü olur da Adalı hallederse işi, Turanlı'nın cebine para girmeyecek.

Dialoglar, bununla sınırlı değil. Benim için mühim başlıklar bunlar. Tayfur Havutçu'nun ne kadar özensiz, ne kadar vasıfsız, ne kadar küçük işlerin adamı olduğunun kanıtı. Kendi oyuncusuna hakaret eden, arkasından konuşan, oyuncuları hakkında başkalarının konuşmasına göz yuman, kişisel ilişki ve çıkarları ön planda olan bir adam. Çok merak ediyorum, Ersan ve İsmail'in yüzüne nasıl bakacak? Bu 2 genç oyuncumuz, biz bu şartlar altında Tayfur Havutçu ile çalışmak istemiyoruz derlerse ne olacak?

Carvalhal, Guti'yi kadro dışı bırakınca yer yerinden oynamıştı. Üstelik Carvalhal bunu öyle açık şekilde yapmıştı ki. Geçerli sebepleri vardı ve o sebepler karşılığında Guti'yi kadro dışı bırakıyordu. Peki Havutçu? Hakaret ediyor, oynamadığını ileri sürüyor ama oynatmamaya da korkuyor. Galatasaray maçında oyundan alındığı için sinirlenen Guti, Havutçu'nun elini sıkmadan direk soyunma odasına gitmişti. Havutçu, bir sonraki maçta Guti'yi oyundan almaya çekinmişti. Oyuncusunun isminden çekinen, bu isim altında ezilen adam, telefon görüşmelerinde oyuncusunun dedikodusunu yapıyor.

Takımının genç iki ismi hakkında yakışıksız sözler sarfediyor. Bu hocadan özkaynak çocukları hayali kuracağız bir de. Kendisinin bile inanmadığı çocuklar.

Bize menajerlerle 7/24 mesai yapan hoca değil, oyuncularını evladı gibi gören, onları her şeyleri ile sahiplenen insanlar lazım. Yanlışlarında onları doğruya sürükleyecek bir isim. Telefon görüşmelerinde dedikodusunu yapacak değil.

Velhasıl, Tayfur Havutçu şu kayıtlar sonrası kendisine bu mevkinin 10 kat büyük geldiğini kanıtlamıştır. Ne yazık ki bunun cezasını kesecek ne bir yönetim, ne de muhalefet var.

Ve hala dillerde Beşiktaş'ın çocuğu... Beşiktaş'ın rol kesen, gerçek olmayan evlatları.

http://sairlerparki.blogspot.com/2011/12/besiktasn-cakma-evlatlar.html?spref=tw

:alkis :alkis :alkis
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

Tek tek usenmeden okudum. Yazan arkadasin eline saglik. Dusuncelerime tercuman olmus. Her zaman söyluyorum Sebanin yeseni olmasa, Demirören ailesiyle iyi ilidkilerde olmasa bu kulupte olamaz. Hep bi sinsilik hissetmisimdir bu "Besiktasin cocugunda". Su anda elimde olsa kampanya baslatirim takimdan gitsin diye. O kadar net.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Cem Goren

Ben açacaktım konusunu ama karambole gitti demek ki.

Bi biz Beşiktaş'ın çocuğu olamadık arkadaş bu koyuyor adama.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

djinonu

ben herzaman dedim bugüne kadar ezik bir tipi var sülük..
al iste serefliyiz bagirdik duyduk namusumuz olan serefimizi sen iki paralik ediyorsun benim icin ne fark eder cikip besiktasin adi temize cikti diye.. al iste bize ligte maclarda penaltiyi vermeyen yada sivasin maci satip fenere yatmasina gerek yok serefsizler icimizde var
sen kimsin ulan gutiye [kurallara uyalim!oto edit] diyen ? KIMSIN OLUM aslinda sana tonla küfür sayardim ya bende sana SEY YAPIYORUM TAMAMMI KOCUM ;)
vallaha ben bu tayfuru görürüm seneye kampa mampa gelirse onada ilk diyecegim hocam yusuf turanliyla ersanla gutinin SEY YAPALIM konusunu konusalimmi seninle diye..
vizeler mizeler futbolcu tamam hallederim demeler.. al iste ne diyim olum sana ben! yol gecer hani.. demirörenin kötü yönetip kulübü borc batakligina sürüklemesini birak o ayri bir dertte böyle gerizekalilari tutuyoruz bu bence dahada vahim bi durum...
cigeri 5 para etmeyen tayfursun artik benim icin ondan öncede baska birsey degildin simdi düsündügümü tek dogruladin.
belki agir konustum ama bunlar konusacagimin belkide yarisiydi..

keskinli

suc olusturmayan böyle konusmalar niye ortaya dökülür anlamiyorum
bu dinlemeler gercekse ama suc olusturmuyorsa kesinlikle kullanilamaz
ne mahkeme önünde ne de herhangi bi gazetede
2 kisi aralarinda konusurken 3.sahis icin her zaman bi sey denir,ahlaki olmasada
tabiiki sorumlu insanlarin böyle yapmamasi gerekir
mac satalim dememis,ihanet edelim dememis
dogrulugu tartisilir haberler icin hemen birini vatan haini,birini kahraman etmek ne kadar dogru?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Grocbenn

Duygularıma tercüman olmuş harika bir yazı.

NoPasaran

Bu konusmalar da cidden ne var ki

Hos degil ama iki arkadas konusur bunlari

Fatih terim sabri icin hic mi bisey demiyordur yada barosa

Yetkisiz menejer denmis surekli adamin arkadasidir bundan otesi varmi ?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Aralık 30, 2011, 21:20:55
Bu konusmalar da cidden ne var ki

Hos degil ama iki arkadas konusur bunlari

Fatih terim sabri icin hic mi bisey demiyordur yada barosa

Yetkisiz menejer denmis surekli adamin arkadasidir bundan otesi varmi ?

4 AY öncede terim örneğini vermişim ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Suç oluşturmayan şeyler ortaya çıkamaz ya da klasöre konmaz diyorsunuz ama Cn Arat'ın sevgilisiyle olan özel hayatı bile var. Bunu bahane edip gerçek dışı demeyin.
Ben de arkadaşımla konuşurken futbolcuya söverim, zaten haftada tek gün küfür ediyorum Bjk maçlarının olduğu gün. Ama bunu ben yaparım. Tayfur yapamaz!! Bjk'nın hocası değil arkadaşı yatakta karısına bile futbolcusunu kötüleyemez. Bu kadar net benim için!

IL Capitano

Alıntı yapılan: Cem Baba - Aralık 27, 2011, 11:44:20
Tek tek usenmeden okudum. Yazan arkadasin eline saglik. Dusuncelerime tercuman olmus. Her zaman söyluyorum Sebanin yeseni olmasa, Demirören ailesiyle iyi ilidkilerde olmasa bu kulupte olamaz. Hep bi sinsilik hissetmisimdir bu "Besiktasin cocugunda". Su anda elimde olsa kampanya baslatirim takimdan gitsin diye. O kadar net.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Cem Goren

Alıntı yapılan: Cem Goren - Aralık 27, 2011, 20:39:50
Ben açacaktım konusunu ama karambole gitti demek ki.

Bi biz Beşiktaş'ın çocuğu olamadık arkadaş bu koyuyor adama.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

El Maestro

Teknik direktörlüğünün Carvalhal'den bi farkı yok kabul ama zaten bu ayrı konu ..

Ancak gazetede çıkan hiç bir şeye inanmayan arkadaşlar, bu habere direkt olarak inanıyor burasıda ayrı bir tartışma konusu .. Aylardır sayısız konuşma yer aldı gazetelerde ama hepsinin yalan olduğunu biliyoruz buna neden pat diye inanıyoruz ?

Adam harcamak bu kadar kolay işte ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

bu tapeler kesinlikle aciklanamaz,gercek dahi olsa
dolayisiyla böyle bi konusma yapmamistir tayfur,yok hükmündedir
savcilik gerekli görüp birini dinletse,suc olusturmayacak özel konusmalari kesinlikle kullanamaz
birakin gazeteleri,hakime dahi suc olusturmayan konulari gösteremez
sadece iddia edilen sucla alakali konusmalari hakime gösterebilir
özel hayatin korunmasi gerekirken,carsaf carsaf gazetelere veriliyorsa altinda fitne ararim ben
maalesefde bu fitne tutmusa benziyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 03, 2012, 21:23:13
bu tapeler kesinlikle aciklanamaz,gercek dahi olsa
dolayisiyla böyle bi konusma yapmamistir tayfur,yok hükmündedir
savcilik gerekli görüp birini dinletse,suc olusturmayacak özel konusmalari kesinlikle kullanamaz
birakin gazeteleri,hakime dahi suc olusturmayan konulari gösteremez
sadece iddia edilen sucla alakali konusmalari hakime gösterebilir
özel hayatin korunmasi gerekirken,carsaf carsaf gazetelere veriliyorsa altinda fitne ararim ben
maalesefde bu fitne tutmusa benziyor

sike davasinin yaptigi en onemli is..

toplumda itibarsizlastirmak..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net