Ana Menü

İbrahim Toraman'la çok özel

Başlatan keskinli, Kasım 14, 2011, 20:39:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

Beşiktaş'ın tecrübeli kaptanı İbrahim Toraman, LİG TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Türk Milli Takımı'nın son durumunu değerlendiren Toraman, "Hırvatistan maçı bizim açımızdan çok şansız geçti. Maça iyi başlamadık. Hemen maçın başında talihsiz bir gol yedik. Hırvatistan çok inanmıştı. Bizde istediğimiz düzeyde değildik" ifadelerini kullandı.

Milli Takım olarak bekleneni veremediklerini söyleyen tercrübeli oyuncu "Bence buraya gelene kadar milli takımda oyun olarak üste seviyeye çok çıkamadık. Çok güzel maçlar çıkaramadık. Genel olarak söylüyorum bunları. Bekleneni veremedik hiçbir zaman. Türkiye'de her şey günlük değerlendiriliyor. Kaos ortamı oluşuyor. Sadece isimler değişiyor. Değişen hiçbir şey olmuyor. Sonuçta isimler önemli değil. Önemli olan bir sistemi kurmak. Önemli olan geleceğe iyi bakmak. Türk insanı iyi sonuçları hak ediyor. Abdullah Avcı, Erturğrul Sağlam bu hocalar kendilerini kanıtlamış isimler. İkisi de göreve gelse başarılı olur" dedi.

Talihsiz bir sakatlık yaşadığını söyleyen deneyimli kaptan "Milli maç arası çok iyi geldi. Maç eksiğim var ama yine de iyi durumdayım. Hocam görev verirse Galatasaray maçında forma giymeye hazırım. Galatasaray iyi bir takım. Biz de çok kaliteli bir takıma sahibiz. Maçın İnönü'de oynanacak olması bizim için büyük vantaj. İnşallah kazanırız" ifadelerini kullandı. 

En büyük hayalinin her zaman Beşiktaş'ta oynamak olduğunu belirten Toraman "Bu hayalimi uzun yıllar evvel gerçekleştirdim. Yıllardır stoper oynadım. Açıkçası benim açımdan bir sıkıntı yok. Stoper mevkiinde daha verimli oluyorum. Hocamız çok pozitif bir insan. Herkesle ilgilenmeye çalışıyor" dedi. Portekiz Çetesi iddialarına da yanıt veren tecrübeli oyuncu "Takımımızda Portekiz Çetesi diye bir şey yok. Sonuçta hepsi aynı dili konuşuyor. Beraber gezip dolaşıyorlar. Dışarıdan öyle görünüyor olabilir" dedi.

Guti ve Fernandes'in neden başarısız olduğunu anlatan Toraman "İkisi de çok kaliteli isimler. Bu iki oyuncu beklenenin altında kaldığı için eleştirildi. Büyük oyuncular olduğu için beklentiler de yüksek oluyor. Türkiye ligi çok zor gerçekten. Star oyuncuysan sana karşı özel bir önlem alınıyor. Türkiye'de ayakta kalabilmek için kendini fizik olarak iyi hazırlaman lazım" şeklinde konuştu.

Potansiyeli yüksek bir takım olduklarının altını çizen savunmacı oyuncu "Saha içerisindeki ufak tefek sorunları giderdiğimiz zaman 3 kulvarda da başarılı oluruz. Bizim takımda beklentiler fazla. Yıldız isimler de gereken katkıyı sağlarsa daha iyi duruma geliriz" dedi.

Hücum oyuncularından kendisini zorlayan isim olup olmadığı şeklindeki soruya "Beni zorlayan isim illaki olmuştur" şeklinde yanıt veren tecrübeli oyuncu "Takımımızdaki yeni isimler kendilerini geliştirdiği zaman ileride daha faydalı olacaklardır. Egemen'in Beşiktaş'a geldikten sonra değeri daha fazla arttı. Bugüne kadar da en iyisini yapmaya çalıştı. Yerli futbolcular mağlubiyetlerde daha fazla üzülüyor. Türk oyuncuların takımlarını benimsemesi lazım. Özverili oynaması lazım. Yabancılarında bunları görüp yerlilere özenmesi gerekir" dedi.

Takım olarak ileride yaratıcı oyuncularının olduğunu belirten Toraman " Hücum oyunclarımız zaman zaman iyi işler yapıyor. Orta sahayla bağlantıları olmadığı zaman kötü oynayabiliyoruz. Burak son dönemde çok iyi oynuyor. Burak'ın yeteneği ve kalitesi vardı ama tecrübesi eksikti. Şenol Güneş'in çok büyük katkısı var Burak'ta. Burak'ın çıkışının tek sebebi Şenol Hoca'dır. Bu çıkışını devam ettirmesi lazım. Arda Avrupa'da iyi maçlar çıkardı. Adapte olması biraz zaman alaktır elbet. Futbolu Beşiktaş'ta bırakmak istiyoum. Deplasmanda kazandığımız Manchester United maçını unutamıyorum. Geçen yıl ki Fenerbahçe maçına çok üzüldüm" şeklinde konuştu.
maraton.com
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin