Ana Menü

Schuster'den Açıklamalar!

Başlatan beckyZWICKY, Kasım 09, 2011, 23:18:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beckyZWICKY

Olay adamdan olay sözler!

"Takım kazanınca gazetelerde, televizyonda futbolcular ve hocalar yok, sadece yöneticiler var. Ancak kaybedince mikrofonlar, objektifler bize dönüyor. O zaman eşofmanları giyecekler, sahaya çıkacaklar. Beşiktaş'ta yönetim işin içine fazla girerse başarı zor gelir..."

Bernd Schuster... Kuşkusuz Türkiye'de çalışan en 'orijinal' teknik adamlardan biriydi... Tribünlerden desteğin de, tepkinin de 'kralını' gördü. "Hücum oynayacağız" dedi, bildiğinden şaşmadı, inancından vazgeçmedi. Basın toplantılarındaki her açıklaması büyük yankı uyandırdı, zaman zaman tercümenin bile eksik yapıldığı iddiası ortaya atıldı. Kısa süreli Beşiktaş macerasının ardından, İstanbul'u unutamayan Schuster, yazarımız Yemen Ekşioğlu'na çok samimi açıklamalar yaptı. Futbol kariyeri başarılarla dolu olan, Real Madrid'in son şampiyonluğunda teknik adam olarak imzası bulunan Alman çalıştırıcı, Beşiktaş'taki son durumu FANATİK'e değerlendirdi. "Beşiktaş'ta beklenen başarı neden gelmiyor?" sorusuyla başlayan röportajda, Schuster olay yaratacak sözler sarfetti. Uzatmaya gerek yok. Söz Bernd Schuster'de...

'Biz kötüyken yapayalnızız'
"Beşiktaş'ta yönetim işin içerisine fazla girerse, başarı çok zor gelir. Takım iyi futbol sergiliyor, kazanıyor; ama gazetelerde ve televizyonlarda futbolcular yok, Schuster yok. Yöneticiler açıklama üzerine açıklama yapıyor. Üstelik yöneticiler idari anlamda da konuşmuyor, teknik konulara giriyor. Takım kaybediyor; mikrofonlar bize uzatılıyor, flaşlar yüzümüzde patlıyor. Biz kötüyken yapayalnızız. Eğer yöneticiler bu kadar konuşmaya hevesliyse, eşofman giyip sahaya inmeliler. Türkiye'deki bu mental problem çözülmeli. Hemen hemen her takımda benzer sorunlar olduğu açıkça görülüyor..."

'Necip'i çok beğeniyorum'
"Profesyonellik bakımından beğendiğim bir isim de Necip Uysal... Çok genç olmasına rağmen zeki, çalışkan, pes etmeyen bir yapısı var. Türkiye'de çalıştığım dönemde gençlere şans tanımadığım için çok eleştirildim. A2 maçlarının hemen hemen hepsini izledim Nevzat Demir'deki. Ancak şunu da söylemek zorundayım; milyon Euro'lar ödenen yabancılarla uğraşmaktan o çocuklara pek zaman kalmıyor. Yine de Necip'i tebrik ediyorum. Böylesine bir düzende tırnaklarıyla formayı aldı. Çok çalıştı ve hak etti. Beşiktaş altyapısında Muhammed Demirci ile Erkut'u da beğeniyorum. Beşiktaş'ın geleceği olabilirler, ama bu anlayışla değil..."

'Quaresma, Ronaldo ayarında'

"Ricardo Quaresma büyük bir oyuncu. Aynı şekilde Guti de, Fernandes de öyle. Bana göre üç oyuncu da şu anda Cristiano Ronaldo seviyesinde yeteneğe sahip isimler. Ancak kendilerini 'patron' olarak görüyorlar. Ne kadar yetenekli, deneyimli futbolcular da olsalar, onları yönetebilmek için iyi bir deneyime ihtiyaç var. Bu üç isimde de mental problemler var. Zaten bu sorunlarını çözmüş olsalar, Türkiye'ye gelmezlerdi. Örneğin Quaresma'yı idmanlara bir türlü konsantre edemiyorduk. Çünkü kafasında hep bireysellik var. Üstelik bu bireysellik, maçlardaki oyununa da yansıyor. Kendisine oynamaya çalışıyor, takım oyununu bozuyor... Sanırım bu günlerde de bu durum tartışılıyor. Quaresma'nın performansında, takımın başındaki teknik direktörün de payı vardır."

'Keşke tüm oyuncular Simao gibi olsa'
"Türkiye'deki oyuncuların hemen hemen tamamı, antrenman biter bitmez kaçmak istiyorlar. Ekstra çalışan bir futbolcuya rastlamadım. Profesyoneller, ancak profesyonelce davranmıyorlar. Takımdaki futbolcuların büyük bölümünün ekstra çalıştığını hiç görmedim. Yani Avrupa'yla aradaki mental fark düşünülenden çok daha büyük. Bu konuda iki oyuncuyu ayrı bir yere koymak istiyorum. Simao Sabrosa ile Hugo Almeida tam birer profesyonel. Keşke onlardaki bu anlayış, diğer futbolcularda da olsaydı. Belki o zaman Guti, Quaresma gibi isimler, bazı yerli futbolcular çok farklı yerlerde olurlardı."

'Rüştü Reçber takımın ağabeyi'
"Kaptanlık yapmak için pazubant takmaya gerek yok. Beşiktaş'ta pazubandı Üzülmez takıyordu, Toraman takıyordu, sonra Guti kaptan oldu. Rüştü'yü bu konuda bir kenara koyuyorum. Takımın ağabeyi gibiydi. Ağırlığını koyuyor, gençlere de sahip çıkıyordu. Bu sezon başında da transfer edilen Egemen'i çok beğeniyorum. Başarılı bir savunma oyuncusu. Geçen sene de onu takımımda görmeyi çok istiyordum. Bu sene takıma faydalı olacağından şüphem yok. Zaten ortaya koyduğu performans da bunu kanıtlıyor."

'Beşiktaş'tan kuruş alacağım yok'
"Herkes soruyor, sen de soruyorsun; 'Beşiktaş'tan alacağın var mı?' diye... Çalıştığım dönemde 1-2 ay geciktiği oldu. Ama ayrılacağım gün Beşiktaş bütün paramı hesabıma yatırdı. Bu konuda yalan söyleyemem. Ben de mukavelemi feshettim. 'Yeni hocayla sözleşme yapmak için paramı yatırdılar' diyemem. Kesinlikle iyi niyetli bir davranıştı. Türkiye'yi, Türk insanlarını çok seviyorum. Devamlı geleceğim. Fenerbahçe maçını birlikte izledik, ne kadar üzüldüğümü gördün..."

Fanatik
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

CR7

ah Schuster ah. keşke gitmeseydin.
nefret ediyorum bu medyadan da kendisinin taraftar mı antrenör mü olduğunu bilmeyen fm oynamakla gerçek futbolu karıştıran insanlardan.
Schuster Guti Quaresma geldi taraftar bi heyecanlandı medya noluyoruz dedi sonra tek tek hepsini göndermeye başladı.
önce Schuster
şimdi Guti
Sonra Quaresma ve Fernandes

daha sonra da Almeida ve Simao gidecek.

Bobo'yu da bir kenara yazalım.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

İnanılmaz bir hava yakalamıştık hocayla..

Ancak başarısız sonuçlar Schusterinde dikkaatini bozdu bence. Oda kontrolden çıktı..

Başarılı olmak malesef şart. Bu schuster içinde geçerli, guti içinde, q7 içinde..

Ama şuda var. Bu adamı çok eleştiriyordum ama şimdi şu yukardaki üçlüden sadece schustere üzülürüm. En azından niyeti bozuk değil, suratı bitsede gitsek modunda değildi (bi maç uyumuştu onu saymıyorum ve dalga geçme olarak kabul ediyorum )
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

eğer ilk sene futbolcuları yeni almışsan ve yeni bir sistem oluşturacaksan o sene çıtayı çok yüksek tutmayacaksın.

size komik geliyor belki bu örneği vermem ama mourinho bile istediği takviyeleri yaparak bu yıl daha bir oturttu takımını.

yönetim antrenör ne derse yaptı. koskoca yılların valdanosunu gönderdiler.
guti-raul ile yolları ayırdılar.
biraz sabır gerekiyor.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

Ben Shuster'i sevmeyenlerden birisiydim ama şu var en azından Schuster varken öne geçtiğimiz maçlarda geriye çekilmezdik. Schuster varken genelde hep kontraataktan gol yiyorduk. Kontraya yakalanan takımda saldırdığı için gol yiyor zaten. Carval'in bence en önemli zaafı bu. Gol atınca geri çekiliyoruz.

Schuster olsa Kiev maçında veya Gençlerbirliği maçında geri çekilmezdik ve o gb maçı bence ilk yarı bitmeden en az 3 olurdu. Olan oldu işte o adamı yedik gitti. He ben üzülmedim gitmesine ama şu an pişmanım
altın kapılarımız kan oldu tayfun

El Maestro

Baştan sona çok yerinde ve doğru açıklamalar ..

Schuster başarılıydı veya başarısızdı orası tartışılır ama ;

Şu açıklamalardan birçok ders çıkarılabilir ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

hem basarisizligi hemde hal ve hareketleriyle besiktasa yakismayan bi hocaydi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

saldır beşiktaş

''Bu ülkede 1960'ların futbolu oynanıyor''. Bernd Schuster
Demekki neymiş adam haklıymış  :ok

Kalsa idi başarılı olacağına emindim.
Ama kimsenin yalakalığını yapmadığı için düşündüğünü korkmadan söylediği için sevemedik Schuster'i.
Yolu açık olsun.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan