Ana Menü

osmanlı ligi mi?

Başlatan Ozan Doğan, Ekim 13, 2011, 08:23:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozan Doğan

Sarı-lacivertliler, Balkan Ligi'ni kurmak için harekete geçti. 15 Balkan kulübü, 15 Kasım'da bir araya geliyor Şampiyonlar Ligi'nden kendisini men eden UEFA'ya savaş açan Fenerbahçe, Balkan Ligi'nin kurulması için harekete geçti. Ön çalışma için 5 Balkan ülkesinden 15 kulübün temsilcilerinin 15 Kasım'da Sofya'da bir araya geleceği belirtildi. Sırp B92 Radyosu'nun haberine göre CSKA Sofya'nın [/color]ev sahipliği yapacağı toplantıya Bulgar Levski, Lokomotiv, Sırp Kızılyıldız, Partizan, Voyvodina, Yunan Olympiakos, Panathinaikos, PAOK, Rumen Steaua, Dinamo Bükreş, Cluj takımları ile Türkiye'den Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş katılacak.

HEDEF PRESTiJ VE GELiR
Balkan Kulüpler Birliği'nin temelleri mart ayında oynanan Olympiakos- Kızılyıldız maçından sonra atılmıştı. İki kulübün yöneticilerinin o gün verdiği bir kararla, Balkanlar'ın en güçlü takımlarının bir araya gelmesiyle oluşacak bir lig tasarlandı. Hedef prestij ve gelir elde etmek. Balkan Kupası'nın yeni versiyonu olan bu lig ilk birkaç yıl boyunca kupa statüsüyle oynanacak, beklenen verim alınırsa statü lige dönecek. Adı geçen kulüpler bir Balkan Ligi oluşturacak. Yunan basını bu lig için "Osmanlı Ligi" yorumunda bulundu.

Katılması düşünülen takımlar
Bulgaristan CSKA Sofya, Levski, Lokomotiv
Sırbistan Kızılyıldız, Partizan, Voyvodina
Yunanistan Olympiakos, PAOK, Panathinaikos
Romanya Steaua, Cluj, Dinamo Bükreş

http://www.fotomac.com.tr/Fenerbahce/2011/10/13/osmanli-ligi

ilk defa duydum böyle birşeyi. sanmam gerçekleşmez heralde. yada sallamadır :D

El Maestro

:ahaha

Napsınlar transfer dönemi bitti sayfaları dolduramıyorlar .  ;D
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

osmanli ligine osmanlilara düsman olan ülkelerin takimi gelirmi yahu
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Osmanlı değil Balkan Ligi diye duymuştum ben ligin adını.

Balkan takımlarını severim ama onların bizi pek sevdiğini düşünmüyorum. Güzel olur bence ama baya olaylar olabilir.

Banucan

buda olursa artık biz hergün maç yaparız
FEDA

ilhan mansız_melis

Biz katılmayız Banu abla. Gerçi böyle bi ligin olacağını sanmıyorum.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Maestro

Şunun ciddi ciddi muhabbetini bile yapmaya gerek yok hayalperestlik bu resmen.  :D
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Ozan Doğan

aynen öyle hayalperestlik çünkü o kadar takım birbiriyle ne zaman ne arada maç yapacak :D neyse fotomaçın haberiydi zaten  :ahaha

unicorn

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !