Ana Menü

Gurbetçi Çocuklar Atatürk'ü Tanımıyor !

Başlatan KeePSaKe, Ekim 06, 2011, 05:17:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

Çocukların suçu yokki aileleri eğitim veremiyorsa çocuklar ne yapsın :)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

erdibatmaz

Beşiktaşlı çocuk tanıdı gerisi benim için önemli değil
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

Alıntı yapılan: DIABLO - Ekim 08, 2011, 13:34:18
Çocukların suçu yokki aileleri eğitim veremiyorsa çocuklar ne yapsın :)
aynen

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

unicorn

Aynen.

Eğitim ailede başlar. Okul daha sonra gelir. Okulun veremeyeceği birçok eğitimi ebeveynler vermeli.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

Bence de. Aile tanıtmalı Ata'yı çocuğa. Çocuk aileden eğitim almamışsa ne yapsın.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

unicorn

Çocuk yetiştirmek çok enteresan bir olay.

Tamamen sen karar veriyormuşsun gibi hayatına. Yiyeceği yemeğe,beğenilerine,alacağı eğitime, okuyacağı okula. vs vs.

Brestgerfich

Gurbetçiler değil, yakın gelecekte ülkemizdeki çocuklar da tanımayacak. En azından daha az tanıyacaklar. ;)

Haber...

Kitaplarda Atatürk fotoğrafı, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı yok...

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve CHP Denizli Milletvekili Avukat Adnan Keskin, Denizli'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilköğretim okulu öğretmenlerine dağıtılan bazı kılavuz kitaplarda Atatürk fotoğrafı, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı'nın bulunmamasıyla ilgili yazılı soru önergesi verip, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yanıtlamasını istedi.

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan'ın dün yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere dağıtılan bazı öğretmen kılavuz kitaplarında Atatürk fotoğrafı, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı'nın yer almamasına verdiği tepki, TBMM'ye taşındı. TBMM İdare Amiri ve CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Meclis Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verip, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'den konu hakkında bilgi istedi. Keskin, TBMM'ye verdiği önergede, '2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılı için Bakanlıkça hazırlanıp, ilköğretim öğretmenlerine gönderilen kılavuz kitaplarından, Atatürk'ün fotoğrafı, Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı niçin çıkartılmıştır? Bu yeni düzenleme ile Cumhuriyet'in ideolojik ve felsefi temellerinin ortadan kaldırılması mı amaçlanıyor? Aydınlanma devrimleri zihinlerden silinmek mi isteniyor?' diye sordu.

Facebook Videosu: https://www.facebook.com/video/video.php?v=219168544809662
Bu da Mynet Videosu : http://video.mynet.com/turania2023/Mili-Egitim-Kitaplarindan-Ataturk-Kaldirildi-IZL/1328623/
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

ilhan mansız_melis

Videoyu izledim de hem ailelerin hem de çocukların kafalarına kafalarına vuracaksın.

Hülya Avşar'ı biliyor ama Atatürk kim,19 Mayıs ne bilmiyor hem de kazık kadar kız.

Yazık.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Maestro

Biride Hz.Muhammed demiş koptum .  :ahaha
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

unicorn

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Ekim 08, 2011, 19:22:15
Gurbetçiler değil, yakın gelecekte ülkemizdeki çocuklar da tanımayacak. En azından daha az tanıyacaklar.

--------------------------------------------------------------------------------
Haber...

Kitaplarda Atatürk fotoğrafı, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı yok...

Hangi mantıkla, neden ve nasıl böyle birşey olabiliyor.

Bunu anlamak güç gerçekten. En ağır hakaretleri, küfürleri hak ediyor bu insanlar.

Ersin Develi

Gurbetçi çocukların tanımaması normal derim bi noktada
Ama gurbetçi olmayıp
Okul hayatı boyunca ders alıp,Türkiye'de yetişip,
Hala Atatürk'ü tanımayıp
Tanıyıpta anlayamayan bir ton şizofren tanıdım
Yani bu durum beni hiç şaşırtmadı

Brestgerfich

Ana bacı küfredesim geliyor şu videoyu izledikçe.

Hele o yaşlı adam diyen geleceğin kevaşesi var ya onun yedi ceddini  >:( :-X
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?