Ana Menü

Bu Takım Pozisyona Giremiyor

Başlatan unicorn, Ekim 02, 2011, 13:19:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Ekim 02, 2011, 22:32:48
Bosinngwa çok daha farklı kılardı bu takımı.
Kanat organisyonlarımız çok daha fazla olurdu.
Önünde oynayan oyuncular (Quaresma,Simao) kendilerini daha rahat hissederlerdi hücum açısından.
Daha fazla isabetli orta açılırdı buna bağlı olarak daha fazla pozisyona girerdik.

Bir bek fark yaratır kaliteli olunca en büyük örneği gözümüzün önünde;
Gökhan Gönül nasıl fark yarattığını hepimiz görüyoruz.

Yine söylüyorum santarofor mevkinde herhangibi bir oyuncuya ihtiyaç yok.
Almeida'dan iyisine bütçemiz yetermi ?
Yerli olarak Mustafa'dan iyisini bulablirmiyiz ?

Kadromuzun en büyük eksiği sağbek.
Kaliteli bir sağbek çok daha farklı kılar bu takımı  :ok

Sağ bek kesinlikle ihtiyacımız olan bölgemiz bunda herkes hemfikir zaten .. Ama diğer aksayan yönleri görmemek çok yanlış olur, mesela orta sahamız ,

Yıllar evvel Batuhan "kral yapmayacaksın, kral olacaksın" demişti ve ipe çekmiştik haklıydıkda ipe çekmekte .. Önemli olan senin kral olman değil, devletin başarısıdır! Quaresma ve Simao'da bu hesap işte .. Takım iyiyken iyiler , takım kötü olduğunda onlarda hiç ortada yoklar ki Simao hiç bir zaman yok orası ayrı konu . Sürekli bir bencil oynama çabası, Quaresma'nın çizgide çalım merakı ve bunlar her kaybedildiğinde bize atak olarak geri dönüyor .. Basit bir şekilde tek pas ve duvar pasları ile atağa çıkmayı denesek ne kadar başarılı olacağımızı görürüz, Stoke maçında bir kaç kere yaptığımız gibi ..

Tekrar forvet konusuna gelirsek, Beşiktaş'ın forveti 'en az' 15 gol atacak arkadaş daha ötesi yok .. Yani tamamen skorer olması gerek ..

Burak gibi, Niang gibi ..

Ve ben Almeida'nın 15 gol atacağını düşünmüyorum .. Benim gibi düşünen bi ton insan var, burda bir sorun var işte ..

Yani sorun sadece sağ bek değil anlatabileceğim .. Evet kabul ediyorum sağ bekte bir sorun, ama bu sorunlardan sadece 1 tanesi .. Keşke tek sorunumuz sağ bek olsa . :)

Yani olaya komple bakmak lazım ..

Sorun çok, ama çözüm var mı ?

Orası muamma işte ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

bu takımda gerçekten var birşeyler..
nobre bile 5gol bulmuş biz hala forvet arayışındayız..transfer yapınca bu kadarmı yanlış yapılır edu kim ya..mehmet akyüz ilk 18de yok edu yada pektemek, holoskoda yarın yok haydi bakalım ne olacak..

keskinli

vala bulamiyoz
1 tane dogru düzgün pozisyon yoktu
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ozan Doğan

çünkü takım kanatlara bağlı. quaresma ve simao oynarsa takım birşeyler yapıyor yoksa pozisyon yok takımda. en iyi oynadığımız maç stoke maçında bile az pozisyona girdik. o yüzden orta sahanda al gülüm ver gülüm değilde aralara top atan adam gibi orta saha lazım. klasik deyişle AMF lazım. ama bizim en yuaratıcı orta sahamız fernandes ön libero gibi oynuyor maalesef.

djinonu

bence ortasaha futbolu devri geçti kanatlar işliyor dünya kulüpleri bile messi ronaldoyla çalışıyor onlarda kanatlardan forvete işleyen futbolcular...

Nouma21

eeee şeyimiz yok forvetimiz, bobo neden gitti ben onu anlamadım
İKÜ_BJk