Ana Menü

Beşiktaş MG: 78-70 :Mons Hainaut

Başlatan ERHUN, Eylül 27, 2011, 23:27:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Beşiktaş Milangaz:78 Dexia Mons Hainaut:70

Beşiktaş Milangaz Arena'da oynanan karşılaşmaya Deron Williams, David Hawkins, Ersin Dağlı, Zoran Erceg ve Marcelus Kemp beşi ile başlayan siyah-beyazlılar, karşılıklı basketlere sahne olan ilk periyotun son 4 dakikasına kadar rakibini geriden takip etti. Deron Williams ve Marcelus Kemp'in devreye girmesiyle rakibine üstünlük kurmayı başaran Beşiktaş, mücadelenin ilk bölümünü 22-21 önde bitirdi. İkinci periyota hızlı başlamak isteyen Belçika temsilcisine sert savunmasıyla cevap veren takım, ilerleyen dakikalarda üst üste sayılar yedi. İlk yarının son 4 dakikasında peş peşe bulduğu basketlerin ardından siyah-beyazlılar soyunma odasına 41-38 üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyreğe Marcelus Kemp'in sayılarıyla başlayan Beşiktaş, farkı açmaya başladı. 26. dakikada durumu 53-44 yapan siyah-beyazlılar, bu bölümde yaptığı savunmayla rakibinin sayı bulmasını engelledi. Beşiktaş, Zoran Erceg'in basketiyle farkı 10 sayıya çıkartırken, son 2 dakikaya 61-46 önde girdi. Dexia Mons Hainaut kalan sürede bulduğu basketlerle umutlansa da üçüncü çeyrek Beşiktaş'ın 63-52 üstünlüğüyle sona erdi.

Son periyota yine Kemp'in basketiyle başlayan takım, pota altından ve dışarıdan bulduğu basketlerle üstünlüğünü sürdürdü ve mücadeleden 78-70 galibiyetle ayrılmayı başardı. Siyah-beyazlılarda Marcelus Kemp attığı 24 sayıyla en skorer isim olurken, Deron Williams 15, Ersin Dağlı 13 sayıyla oynadı.

Mücadelenin ardından oyuncular, kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür etti.

Maçın istatistikleri ise şöyle:D
eron Williams 15 sayı, 2 ribaunt, 2 asist
Zoran Erceg 15 sayı, 10 ribaunt, 2 asist
Adem Ören 2 sayı
Serhat Çetin 4 ribaunt
Marcelus Kemp 24 sayı, 1 ribaunt
David Hawkins 9 sayı, 4 riabunt, 2 asist
Ersin Dağlı 13 sayı, 10 ribaunt, 2 asist
Barış Hersek 1 ribaunt

---------------------------------------------------------

İyi kötü gelen oldu yine ama Akatlar cidden çok kötü yerde ya. D-Will'i göreyim diye gittim ama bir daha ne zaman giderim bilmiyorum. Türk'lerden Serhat Çetin'i beğendim. Barış'ın kaliteli oyuncu olduğunu biliyorum ama bu maç kendini pek gösteremedi. Kemp-Williams-Hawkins 3lüsü iyiydi, Kemp bencil ama neticede adam atıyor. Zoran'ıda beğendim. Erwin Dudley yanılttı, ondan da umutluydum ama beklediğim oyunu göremedim.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

unicorn

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !