Ana Menü

BEŞİKTAŞ JK isminin ISTANBUL JK olarak değiştirilmesi

Başlatan Marnero, Eylül 15, 2011, 17:50:19

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Marnero

Her ne kadar ismini bir semtten alsa da Boğaziçinde stadı olan istanbul'un ilk kurulan takımı. Ayrıca yurtdışında Beşiktaş
ismi zor telafuz edildiği gibi hatırlamakta zorlanıyorlar. Aynı Barcelona, Mılan ve Manchester gibi şehir isimleriyle
anılan takımlar kolay unutulmayan isimler. ISTANBUL JK ismi BEŞİKTAŞ JK isminden daha güzel ve daha geniş bir manası var.
Avrupada sık oynayan bir takım olduğu için ISTANBUL isminin kullanışlılığı ve takımın daha popülerleşmesi açısından da önemli.

Yeni stadla birlikte yeni ISTANBUL JK olarak yeni bir takım ismi öneriyorum.

Tabiki görüşlerinizi merak ediyorum. İlginize teşekkürler.

Batuhan

Takımın adı zaten Besiktas Istanbul olarak gecıyor uluslar arası musabakalarda bildiğim kadarıyla.saçma olur bence.
Koca hestiy aya bedenem ?

BJK_Kübra

BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞTIR.. ADI DA HERŞEYDEN GÜZELDİR AŞKIDA.. NE BİZDE OLAN AŞKI DEĞİŞİR NEDE O GÜZEL ADI!
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Ozan Doğan

Marnero

Alıntı yapılan: Batuhan* - Eylül 15, 2011, 17:51:52
Takımın adı zaten Besiktas Istanbul olarak gecıyor uluslar arası musabakalarda bildiğim kadarıyla.saçma olur bence.

evet, tek başına Beşiktaş ismini kullanmıyorlar "Istanbul" ismini koyunca "haaa anladım nerenin takımı olduğunu" diyorlar. Ama bu seferde uzun bir isim olmuyor mu Besiktas Istanbul
sadece Istanbul daha kısa ve telafuzu kolay. Ağzımız Beşiktaş'a alıştığı için Istanbul içerden bakıldığında bize absürt gelebilir. Bi de dışardan bakın nasıl.

Alıntı Yapyok daha neler.

peki neden Beşiktaş ismi kullanılıyorda değişmesine inanamıyorsun?

Alıntı YapNE BİZDE OLAN AŞKI DEĞİŞİR NEDE O GÜZEL ADI!

aşka bişey dediğim yok, sanki kötü bişey demişim gibi çıkış yapmadan varsa açıklamanı beklerim

Batuhan

Ağzımız Beşiktaş'a alıştığı için ? hocam bu 108 yaşınd[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]imse şu dakikadan sonra adını değiştiremez.bunun ağız alışkanlığıyla alakası olduğunu sanmıyorum.bırak beşiktaşı beşiktaş olarak bilmeyenler de eksik kalıversin.nerenin takımı olduğunu anlamak için böyle birşeye gidilmesi gereksiz zira,armamızda Türk bayrağı mevcut.
Koca hestiy aya bedenem ?

Ozan Doğan

tabu değil bu ya da varsın tabu olsun. sonuçta Beşiktaş ismi herhangi bir isim değildir. hani içimize işlemiş, aşkı uğruna canlar verilmiş, şehitler verilmiş, yollar kat edilmiş kısacası Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan semttir semtin ismidir. biz mabedin başka bir yere taşınma ihtimaline tepki gösterirken veya stadın ismine sponsor ismi eklenmesine kızıyorken isim değiştirmek gibi bir fikirde ortalık karışır ;) o yüzden varsın hatırlamayanlara Beşiktaş istanbul dersin olmadı Beşiktaş Çarşı dersin haaa ok derler o zaman. biraz uzun olur ama olsun...

Marnero

Sizleri anlıyorum. Tabi  bir yürek meselesi. Sevda diyince onu sembolize eden ilk isim olarak bizim aklımıza Beşiktaş ismi akla geliyor ve değişmesine inanamıyoruz. Ama sadece biz inanamıyoruz nedense. Bana sorsanız ben her zaman moda olan renklerine, stadının boğaz içinde olmasına ve en eski kulüp olmasından dolayı kulübümün çok prestijli bir konumu olduğunu inanıyorum. Ama arkadaş beşiktaş ismide takımın prestijinin yanında hafif kalıyor. küçüklüğümden beri beşiktaş hastasıyım ama isim sanki türkçenin hezimetine uğramış gibi.

Yani biraz da sıradışı bir konu oldu ama kalkıpta stadda küfür edecek kadar da sıradışı değildi.

mdc

HAYATTA BEŞİKTAŞ

mdc

Alıntı yapılan: BlackOzZy - Eylül 15, 2011, 18:02:47
tabu değil bu ya da varsın tabu olsun. sonuçta Beşiktaş ismi herhangi bir isim değildir. hani içimize işlemiş, aşkı uğruna canlar verilmiş, şehitler verilmiş, yollar kat edilmiş kısacası Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan semttir semtin ismidir. biz mabedin başka bir yere taşınma ihtimaline tepki gösterirken veya stadın ismine sponsor ismi eklenmesine kızıyorken isim değiştirmek gibi bir fikirde ortalık karışır ;) o yüzden varsın hatırlamayanlara Beşiktaş istanbul dersin olmadı Beşiktaş Çarşı dersin haaa ok derler o zaman. biraz uzun olur ama olsun...

Oha bide ciddiye alıp düşüncelerini yazmışsın. Harbiden yuh abi
HAYATTA BEŞİKTAŞ

keskinli

taninmak icin sehir ismi olmasina gerek yok aslinda
avrupada gösterilen performans önemli taninmak icin
liverpool hezimetini yasatanlar sagolsun zaten herkes taniyor artik bizi
örnek olarak schalkeyi gösterebiliriz,schalke diye bi sehir yok sonucta
veya st.pauli....
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

:)

Beşiktaş zaten Avrupa'da tanınmış bir takım gerek yok böyle şeylere...
Since 1903

Marnero

Alıntı yapılan: mdc - Eylül 15, 2011, 18:25:55

Oha bide ciddiye alıp düşüncelerini yazmışsın. Harbiden yuh abi
düşünceme güveniyorum arkadaş, ben çıkıpta tirbünde küfür etmedim
yazdım görüşümü , sevdaya diyecek bişey yok. muhalefetinin içinde mantık aranıyor var ise tartışalım

Alıntı Yap
taninmak icin sehir ismi olmasina gerek yok aslinda
avrupada gösterilen performans önemli taninmak icin
liverpool hezimetini yasatanlar sagolsun zaten herkes taniyor artik bizi
örnek olarak schalkeyi gösterebiliriz,schalke diye bi sehir yok sonucta
veya st.pauli....

onlarda iyi isimler değil, tanınmak bir yana telafuza  da dikkat etmek gerek

Alıntı YapBeşiktaş zaten Avrupa'da tanınmış bir takım gerek yok böyle şeylere...
Ben bu mesajı italyadan yazıyorum arkadaşım, sorduğum futbol fanatikleri tanımıyor bu ismi. Istanbul'un en Istanbul'u takımını "Beşiktaş" ismiyle tanıtmak zor, beşiktaş diye telafuz ettirene kadar zorlanıyoruz bilgine.

keskinli

bizde onlarin takimlarini telafuz ederken zorlaniyoruz
normal seyler bunlar
besiktasin ismi bu saatten sonra degismez
hani benzetme gibi olmasinda,bu konu teklif dahi edilemeyecek yasa gibi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eRe

sadece ıstanbullu da tutmuyor takımı
usaklı tutuyor
ızmırlı tutuyor
o zaman TURKIYE JK olsun :)