Ana Menü

Beşiktaş MG Erkek Basketbol Takımı 2011-2012 | 3'te 3!

Başlatan ERHUN, Eylül 04, 2011, 15:13:31

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

klasik
... you ... you ... you muslera
muslera muslera ... you muslera
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Beşiktaş Milangaz Arena'da oynanan karşılaşmaya beşiktaş takımı, Arroyo, Serhat, Ersin, Zoran, Kemp beşi ile başladı.

Karşılaşmaya Serhat Çetin ard arda bulduğu üç sayılık basketler ile başlayan ekip, ilk dakikalarda rakibine üstünlük kurmayı başardı. Dış atışlarda üstün oynayan siyah-beyazlılar, Zoran Erceg ve Ersin Dağlı ile de pota altını zorladı. Ekibimiz çeyreğin son hücumlarında dış atışlardan istediği sayıları çıkaramasa da bu bölümü 19-16 önde tamamladı.

2. çeyreğe takım, Zoran Erceg'in pota altından zor pozisyonda bulduğu basket ile başladı. Rakibinin hücumlarında etkili savunma yapan ekibimiz, aynı etkinliği hücumda gösteremeyince skor farkını istediği gibi açamadı. Ekibimiz ilk yarının son 4 dakikasına 28-22 önde girdi. Bu dakikalarda Kaptanımız Hawkins'in etkili oyunu, salonda bulunan taraftarlarımızı da hareketlendirdi. İlk yarının son dakikasında, siyah-beyazlılarımızın etkili oyunu ve Tofaş'ın aldığı teknik fauller sonucunda fark açıldı ve ekibimiz soyunma odasına 37-30 önde girdi.

Karşılaşmanın 2. yarısına ekibimiz, Serhat Çetin, Ersin Dağlı, Zoran Erceg, Arroyo ve Hawkins beşi ile çıktı.

2. yarısının ilk 3 dakikası skor üretemeyen Beşiktaşımız, bu bölümdeki ilk sayılarını Zoran Erceg'in 3 sayılık basket ile kazandı. Bir ara fark 1 sayıya kadar düşse de ekibimiz, skor üstünlüğünü rakibine kaptırmadı. İlk 5 dakikadan sonra toparlanan siyah-beyazlılarımız, Zoran Erceg ve Hawkins ile bulduğu basketler ile tekrar farkı açmayı başardı. Son bölümde Tofaş tekrar farkı kapatmayı başardı. Çeyreğin bitimine 30 saniye kala Arroyo'nun 3 sayılık basketi ile ekibimiz, skoru 54-49'a getirdi ve bu bölümü 55-51 üstünlükle tamamladı.

Karşılaşmanın 4. çeyreğine siyah-beyazlılar, Ersin Dağlı'nın 2 sayılık basketi ile başladı. Çeyreğin ilk dakikalarında hücumda istediği gibi organize olamayan ve savunmada hatalar yapan ekibimiz, üstünlüğünü kaybetti ve bitime 6.40 dakika kala 59-57 geriye düştü. Çeyreğin son 5 dakikasına girilirken Arroyo ve Ersin'in etkili oyunu ile toparlanan siyah-beyazlılarımız, bitime 3.52 dakika kala Ersin'in pota altından bulduğu 2 sayılık basket ile tekrar öne geçti (64-63). Çok çekişmeli geçen çeyreğin son 12.6 saniyesine 68-68 eşitlikle girildi. İki ekipte yaptıkları hücumlardan 2 sayılık basketlerle döndüler ve son 4.8 saniye kala skor 70-70'e geldi. Siyah-beyazlılar, son hücumdan boş dönünce karşılaşmanın normal süresi 70-70 sonuçlandı.

İlk uzatma devresinin ilk hücumunda faul yapan Carlos Arroyo, 5 faul ile oyun dışı kaldı. Uzatma bölümünde siyah-beyazlılarımız, ilk sayılarını Zoran Erceg'in faul atışlarından bulduğu basketler ile kazandı. Karşılıklı pas hatalarının yapıldığı uzatma devresinin son 1 dakikasına ekibimiz, 76-75 önde girdi. Üstünlüğünü devam ettiren takımımız, karşılaşmadan 81-78 galip ayrıldı. Karşılaşmada takımımızdan en skorer oyuncu bulduğu 23 sayı ile yıldızlaşan Zoran Erceg olurken, Hawkins ve Ersin 17'şer sayı ile oynadılar.

saldır beşiktaş

Efes bu hafta Fener'e yenilirse; büyük ihtimal üçüncü bitireceğiz sezonu.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

erdibatmaz

şu an çok çekişmeli maç oluyor trabzonla.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

melankolizm

77 - 81 kazandık.Ts küme düştü sanırım böylece...
şimdi Efes 1 maç kaybederse bizde 3üncü olarak Karşıyaka ile eşleşebiliriz ilk turda Fb yerine.
- rakibini seçme şansı var Fener'in efesi yenerse rakibi, yenemezse Beşiktaş rakibi...

ERHUN

Son hafta Antalya B.B. maçı 28 Nisan 2012'de Beşiktaş MG Arena'da.

27-28-29 Nisan'da Macaristan'da final 4 var. Ne olacak şimdi?

saldır beşiktaş

Efes Fener'i yenince 3. olma ihtimalimiz kalmadı gibi.
Play-off'ta rakibimiz Fener olacak.
Fener'i geçersek; Galatasaral-Tofaş serisinin galibi ile eşleşeceğiz, bu kısıtlı rotasyonla işimiz çok zor.
Ancak bu takım'ın çıkıp en iyisini yapacağından hiçbir şüphem yok.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

keskinli

trabzonu düsürmek iyi olmus
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

Fener efes maçını izledim adamlar gs yerine bizimle eşleşmek için resmen bilerek yenildi. yaptıkları resmen bunu gösteriyordu. bizi gözlerine kestirmişler demekki.

saha avantajı bizde olacak ilk maç bizim sahada sonra deplasman akabinde gerek kalırsa son maç yine akatlarda olacak. akatlar'ın adamı sakatlaması gereken maçlar başlıyor.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

saldır beşiktaş

melankolizm

Armanın Hakkını Verenleri Desteklemek Borcumuz!

Bombalasi bombalasi bom bom bom!

El Colgado

Siyah beyaz güm güm güm !

ERHUN

50 dakika önce Ergin hoca twittera "uçağa biniyoruz" yazmış. Başarılar kara kartallar. Kupa bizim olacak!

NoPasaran

Beşiktaş Milangaz Takımı, EuroChallenge Final Four mücadelesindeki ilk karşılaşmasını ev sahibi takım Szolnoki Olaj ile oynayacak. Karşılaşma hakkında Milli Takımın unutulmaz isimlerinden İbrahim Kutluay HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

Kutluay, yaptığı açıklamada;

"Türkiye için çok önemli bir turnuva. Beşiktaş Milangaz, bu sene göstermiş olduğu performansla hem Türkiye Ligi hem de Avrupa Ligi'nde başarılı karşılaşmalar çıkardı. Çok kaliteli yabancı oyunculara sahip. Avrupa Kupalarında da bu yabancı oyuncuların hepsinin kullanılabilmesi Beşiktaş Milangaz adına çok büyük bir avantaj. Her ne kadar Beşiktaş Milangaz, ev sahibi takım ile yarı final karşılaşması oynayacak olsa da finale çıkacağını düşünüyorum. Final karşılaşmalarında ise şanslar her zaman eşittir. Ama umut ediyorum ki uzun yıllar aradan sonra Beşiktaş Milangaz, Türkiye'ye bir Avrupa Kupası'nı getirir." dedi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net