Ana Menü

Tek problem = Güven

Başlatan RCA, Ağustos 23, 2011, 19:33:07

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RCA

Ya sizi bilmiyorum ama yaratıcı oyuncu eksikliğimiz yok mu? kastettıgım yer kanat olur ortanın ortası olur. ya iyiyiz kuvvetliyiz ama hep bir eksiklik var beşiktaş'ta hissediyorum ..

buna kalite eksikliği diyordum ama şimdi oyunculara bakıyorum da nerde o adem dursunlu baki li besıktas nerede qua simao lu beşiktaş..

ama içimde bir eksiklik var bunu çözemiyorum ve hep maç öncesinde hangi maç olursa olsun kafamda bir takım bilmecelerle boğuşuyorum..

sizce bu teknik direktör eksikliği mi yönetim eksikliği mi yoksa oyuncuların karakteristik özellikleri mi? (karakteristikten kastım oyuncu kişisel yapısı ve geçmişte kazandıgı basarılar disiplin ve takım içi uyumu)

siz ne kadar güveniyorsunuz bu takıma?
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

El Maestro

Ben cevabı çok iyi biliyorum ..

Takımda lider olarak sayabileceğimiz, oyunu yönlendirebilecek bir 10 numaramız yok .. Bu görevi Guti'nin sırtlaması gerekirken Guti'nin kafası daima başka şeylerde olduğundan veya artık gerçekten fiziki açıdan bitik olmasından dolayı bu eksikliği hissediyoruz .

Zamanında aynı bu yazdıklarımı taraftar olarak Delgado için söylerdik bazılarımız .. 10 numara dediğin adam takım kötüykende çıkıp maç kazandırmalıdır, ama Guti takım kötüykeni bırakın takım iyiyken bile çoğu zaman vasat . Transfer ile ilgili bi konumuz vardı orda da yazmıştım bu takımın ilk önce Guti'nin yerine adam bulması lazım diye .. Çünkü bariz belliydiki 10 numara eksikliğimiz vardı ve Guti'nin SOS vermesiylede bunu net görebilirdi yöneticiler .

Bize kısaca lazım olan ne biliyormusunuz ..

Gerçek bir OFANSİF ORTA SAHA,

Alex gibi, Del Piero gibi, Diego gibi veya Gio gibi ..  ;)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

KeePSaKe

Bencede doğru diyorsun uzun zamandan beri 10 numara sıkıntısı var takımda Guti başta geldiğinde dedim bu adam çözer bu sıkıntıyı sonra oda kötü olmaya başladı ve şimdi nasıl olacağı hiç belli değil.
Since 1903

CR7

aynen bence de yaratıcı oyuncu eksikliği var bu takımda.

alex-hagi-messi-ronaldo gibi. Guti malesef skora etki edemiyor. golleri 2 elin parmaklarını bulmaz.

Quaresma var iyi güzel ama o da şov peşinde oluyor kanattan o da pek skora etki edemiyor.
simao ise klasik kanat oyuncusu gibi. 4-3-3'ten çok 4-4-2 adamı.

bence bizim sorunumuz 4-3-3'e uygun takım olmamamız. Tipik 4-4-2 takımıyız bence.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

gecen seneden beri söyluyorum ben bunu , cakma alexler diye. sergenden beri yok. tumer bile derman olamiyordu bize. necip(aurelio)-ernst-fernandes oynar filan demeyin. her mac zorlaniriz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Öyle bir durumdayız ki Defansif orta saha dediğimiz Fernandezi kadro yaparken Guti yerine koyuyoruz. Allahı var ondan da daa fazla güven veriyor ama nereye kadar. O bölgede müthiş bir sorun bizi bekliyor. Yine bir sürü sıkışan maç söz konusu olacak..

Neyse,

Asıl konu Gol atamama sorunu bence..

Beşiktaşta gol atacak adam yok. Ciddi ciddi yıllardır doğru dürüst bir adam yok. Ne Aleximiz var Ne Barosumuz var..

Bakıyorsun kadroya

Almeida
Simao
Holosko
Olsa Bebe
Quaresma
Guti
Mustafa Pektemek

vs vs vs

Soru geliyor ?

Bu adamların hangisi kesin 10 golü geçer ?

Tam bir muamma söz konusu. Belkide hiç birisi geçemez. İşte böyle durum söz konusu..

Umut Bulutu dahi olamayan bir hücüm hattımız var. Bu senede bişey değişmedi. Tamamen aynı kadro ve bu senede başarısız bir sene olacak şimdiden belli yani :) Sadece kendimizi kandırıyoruz başka bişey değil..

Fenerbahçenin son senelerde hep ilk 2 de olmasının asıl nedeni o çok eleştirilen Alex. Alex gol attığu zaman takım rahatlıyor. Takım rahatlayınca bir çok maç zorlanmadan geçiliyor..

Bizde ise tam tersi. Yetenekli adam çok olmasına rağmen gol gelmedikçe ortam geriliyor, tribün geriliyor, ekrandakiler geriliyor , rakip takım kendine güveniyor vs vs vs vs

Artık beklediğim forvet tarzı istatistikleri çok yüksek bir adam. Arkadaş git İskoçyadan getir farketmez. 30 maçta 30 gol atsın. Bir Miller bulun, bu simaonun q7 nin Alemidanın performansı %50 daha artsın. Bu kadar net
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

eksikliği çok net hem çıplak gözle hem de televizyondan rahatça görebiliyorsun. ben açıkçası sıkıldım artık tv basındayken küççük takımlara verdiğimiz puanlardan düştüğümüz küçük durumdan çünkü 110 yıllık kulube yakışmıyor beni de üzüyor açıkçası.

her sene boş oyunculara dağıtacağın milyon dolara bikere yapmasan da yine birkereliğine bir tane üstdüzey 27 28 yasında oyuncu alsan.. butun dertler çözülür. hem o oyuncu alex gibi takımı sahiplenir hem de oynatır oynatttırır.. mesela SERGEN YALÇIN.

ben bir yorumda bulunmayacagım bu yıl başarısız olacagız diye. ama allah aşkına rakipleirmiz kimlerle hazırlık maçı yapıyor biz kimle :D insan bir tarafıyla gülesi geliyor :)

carvalhal kimdir nedir hiçbir bilgim yok.. orta sıraların portekiz teknik direktörü gibi geliyor gözümde ki farkı yok tahmin ettiğim kadar.

biri gutiyi tabutundan uyandırırsa bir tane de gerçekten ofansif oyuncu bulurlarsa belkide bu guveni geri kazanacağız KISA BİR SÜRELİK.

EDİT!: ben bu guveni birkere duydum o da fabian ernst geldiğinde. çünkü adam tam bir mevkisinin adamı. ben mevkisinin adamı olan biri istiyorum bu da volkan abinin dediğine çıkıyor gol atmayı bilecek insan arıyoruz.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

unicorn

Transfer polıtıkası bıraz daha duzgun olması gereklı.
Ihtıyacımız olan bolgeye takvıye yapmak yerıne her sene yenı takım kuruyoruz.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

CR7

Alıntı yapılan: Agilis 8 - Ağustos 24, 2011, 10:54:29
ben bir yorumda bulunmayacagım bu yıl başarısız olacagız diye. ama allah aşkına rakipleirmiz kimlerle hazırlık maçı yapıyor biz kimle :D insan bir tarafıyla gülesi geliyor :)

en çok bu kısma katılıyorum

NoPasaran

Schusterin gitmesini en çok isteyenlerdendim

Şimdi pişmanım

Büyük hocalarla büyük hatyaller kuruyorsun

Her ne kadar bazen rüyadan erken uyansakta..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Ağustos 24, 2011, 23:56:16
Schusterin gitmesini en çok isteyenlerdendim

Şimdi pişmanım

Büyük hocalarla büyük hatyaller kuruyorsun

Her ne kadar bazen rüyadan erken uyansakta..

zamanında anlatamadım ben malesef bunu.

Tayfur geldi gelen kim?

Carvalhal vekil oldu kim geliyor.

malesef kadromuz geniş değil şişkin

NoPasaran

Valla öyle yiğit..

Kızardık mızardık ama adamın karizmasi yeterdi ya..

Biraz normal oynatsaydı bugün halen bu takımda durur olurdu

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Büyük hocalar, büyük hayaller .. Sonra ise büyük hüsranlar..  :)

Sezon öncesinde takıma müthiş güven vardı yalan yok ancak; Banada Schuster güven vermiyordu ki sezon içerisinde .. Demekki herşey göründüğü gibi toz pembe olmuyormuş ..

Schuster %100 başarısız olduğu için gitti açık ve net .. Ve şu an Tayfur'a güvendiğimin yarısını güvenmem Schuster'e ..

Burada dalga geçilen Anadolu takımları hocalarının her birine en az 1 kez puan kaybeden adamda oydu,

Futbol kariyeri boyunca 1 maçta 10 metre top sürmüşlüğü olmayan Nobre'den forvet arkası yaratmaya çalışan adamda oydu,

Takımın yılmayan beyni Ernst'i külübeye hapsedip küstürende oydu ..

Bu adamın güvenilecek bir yanı kalmamıştı yani ..

Gelecekse bu saatten sonra yerli olsun veya harbi harbi Beşiktaşın çocuğu olsun ..Bunu Tayfur için söylemiyorum Şifo olur, Metin Tekin olur vs .. Ama bu klübe bağlılığı olsun, saygısı olsun kısaca .

Antipatik kendini beğenmiş adamlarla bu iş yürümüyor hepimizinde gördüğü/yaşadığı gibi ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Serkan bi ara hatırlat rep vericem sana. :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.