Ana Menü

İstanbul'da ulaşıma yine Zam ! METROBÜS 3 TL ! OHA

Başlatan NoPasaran, Ağustos 13, 2011, 12:59:03

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

İstanbul'da ve Ankara'da ulaşıma yine zam geldi. Emekçiler, öğrenciler, emekliler için zaten pahalı olan şehiriçi ulaşım bu kararla daha da pahalılaşacak.

İstanbul'da 15 Ağustos'tan itibaren uygulanacak yeni tarifeyle, tam kontör 1,75 TL, öğrenci 1 TL, tek geçişlik bilet ise 3 TL olarak belirlendi.

İstanbul'da son olarak geçen sene Ekim ayında ulaşıma yüzde 10 oranında zam yapılmıştı. Bu zammın üzerinden bir yıl geçmeden yeniden zam yapıldı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezinden (UKOME) yapılan yazılı açıklamada zammın gerekçesi olarak, "personel giderleri, akaryakıt fiyatları, enflasyon oranlarına bağlı olarak malzeme ve yedek parça girdi maliyetindeki artışlar" gösterildi.

Açıklamada, 15 Ağustos Pazartesi günü uygulanacak yeni tarifeyle tam kontörün 1,75 TL, öğrencinin 1 TL, tek geçişlik bilet fiyatının ise 3 TL olarak belirlendiği kaydedilerek, kademeli bilet sisteminin uygulandığı metrobüste de yolcuların üç durağa kadar tam 1,45 TL, öğrencilerin 0,85 TL, üç durak sonrası için ise tam 2,10 TL, öğrencilerin 1 TL ödeyeceği bildirildi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Eski sistemde 110 tl lik bir aylık akbille metrobüse 200 kere basılabiliyor hesaba göre .

110/200 = 0,55 tl

Yeni sistemde 110 tl lik bir aylık akbille metrobüse 80 kere basabilecek İstanbul halkı ..

110/80 = 1,375 tl

Böyle hesaplayın bir de. Zam miktarı noldu yüzde 250.

Yani harbiden başlıktaki gibi OHA ! Yazık ya bir halk anca bu kadar sömürülür ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Cem Goren

Emeği geçen herkese kafam girsin. 70 lira olmuş aylık akbil ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Banucan

oha yı bu kadar hakeden bi yazı daha varmıdır bilmem ayıp yaaa vallahi ayıp
FEDA

NoPasaran

Metrobus bence ulusoy, varan gibi bi sirket olsun artik

Sehr ici ulasimi bu kadar pahali olan herkese aferin

Bu sefer yine karisacak istasyonlar

Aylik akbil noldu acaba

120 tl idi, ogrenci 70 oldu ise oda 140 tir.

Bunada oha kelimesi az kacar en iyisi susmak
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Metrobüsü kullanamıyoruz zaten. Çoğu zaman anormal kalabalık. Ona paralel olan toplu taşıma araçları 5-10 dakika daha geç götürüyor ama insan gibi yolculuk yapıyorsun.

KeePSaKe

Ya benim öğrenci pasom kaybolduda gerçi artık öğrencide sayılmam pasonun geçerlilik süresi ocakta bitecek zaten.Artık İstanbul kart almam lazım yada aylık doldurucam.
Since 1903

Simurg

Ya saçma sapan işler ben hala köprü giriş çıkışında niye para aldıklarını anlamıyorum
sanki başka ülkeye geçiyoruz.
Millet ucuz oluyo diye akbil kullanıyor otobüse biniyo bu gidişle araba alıcaz bune yahu

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

her ay ulaşıma 400 tl veren bir aile yılda toplam 4,800 tl verir. 5 yıl boyunca "0" arabaya biner milletin ağız ve ter kokusunu çekmezsin araba almak da kolay şimdi. adamlar kredi açıyor. :D
metrobüs koyarak arabayı azaltmaya çalışan ibb milleti arabaya sevk ediyor.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Yeni metrobüslerin parasi nereden geri kazanilacak? Iste bu sekil..

Yok istanbul renk seciyor fln, seciyorsunda sonra ne oluyor, zam.

Yenilik olmasin , her yenilik bir zam getiriyor.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Bunu konuşuyorm vatandaşla geçen meyrobüste..

Çok ilginç insanlar savunmaya geçiyor otomatik..

Sanki Başbakan babaları dedeleri amcaları
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

yok adminim bi eksik var babaları olsa bu kadar korumazlar garip bi durum valla :)
FEDA

Cem Goren

İlk duyduğumda 95kuruşun 1 lira olduğunu öğrendim aha dedim bu beni etkilemez ben aylık akbil kullanıyorum. Sonra bi öğrendim 70 olmuş aylık akbil. İşte o andan sonra 10dk aralıksız sövdüm.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

BJK_Kübra

ayıp ya vallahi ayıp nedemek be 3tl harbiden başlıktaki ohaya sonuna kadar katılıyorum yani!
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P