Ana Menü

"Türkiye'nin Barcelona'sı olacağız"

Başlatan El Maestro, Ağustos 05, 2011, 17:09:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Carvalhal, "Kafamdaki oyun anlayışı 4-3-3. Bunu şu an için dünyada en iyi uygulayan takım Barcelona. İddia ediyorum zaman içerisinde biz de Türkiye'nin Barcelona'sı olacağız" dedi.

Beşiktaş'ta Carvalhal rüzgârı esmeye devam ediyor. Hollanda kampı öncesinde futbolcularıyla özel bir görüşme yapan Portekizli teknik adam "Kafamdaki oyun anlayışı 4-3-3. Bunu şu an için dünyada en iyi uygulayan takım Barcelona. İddia ediyorum zaman içerisinde biz de Türkiye'nin Barcelona'sı olacağız" dedi. Oyun içerisinde oyunlar yaparak rakiplerinin kendilerini çözmesine izin vermeyeceklerini ifade eden Carvalhal, "Bireysel yetenekler göz önüne alındığında rakipsiz bir takım görüntüsündeyiz. Ancak takım olamazsak konuştuğumuz her şey sözde kalır. Hepinizden fedakârlık bekliyorum" dedi.

Q7'YE UYARI GELDİ
Portekizli çalıştırıcı ilk ciddi uyarıyı ise Quaresma'ya yaptı. Toplantı sonrasında yıldız futbolcuyu yanına çağıran Carvalhal, "Tribünlerin gönlündeki lider sensin. Şovunu yine yapacaksın, ancak biraz daha takım oyununa ayak uydurmanı istiyorum" dedi. Carvalhal'ın Quaresma'ya yaptığı bu tatlı sert uyarı takım içerisinde "Aba altından sopa göstermek" olarak yorumlandı. Bu arada Q7'yi kadrosuna dahil etmek için uzun süredir çaba gösteren Sporting Lizbon ekibi sonunda pes etti. Portekiz ekibinin Futbol Direktörü Carlos Freitas, "Onu almak mali açıdan bir ütopya. Hiçbir Portekiz ekibinin mali gücü Quaresma'yı almaya yetmez" dedi.

Kaynak: Türkiye
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~