Ana Menü

Beşiktaş'tan Fon Açıklaması

Başlatan ilhan mansız_melis, Ağustos 03, 2011, 11:55:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Beşiktaş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapmış olduğu bildiride Necip Uysal, Atınç Nukan ve Muhammed Demirci'nin ekonomik haklarının belli bir kısmı fona devredeceğini açıkladı.

İşte Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından borsaya yapılan açıklama:

"Profesyonel futbolcularımız Necip Uysal, Atınç Nukan ve Muhammed Demirci'nin ekonomik haklarının belli bir kısmının değerlendirilmesi ile ilgili olarak fon (Quality Football Ireland Lımıted) ile görüşmelere başlanmıştır."
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Grocbenn

Bu nedir ya..

Tamamen rezalet..Necip gibi bir adamın sen nasıl haklarını satarsın..

Ne yapmaya calısıyorlar..Ne işlere giriyorlar anlamıyorum..Yazıklar olsun..

eRe

olurda kume dusersek bızı tekrar yukarıya zırveye cıkaracak adamlar bunlar
bunlarında kontrolu bızden gıdıyor bızım ısım bıtıyor!
www.erdemeksi.com

ilhan mansız_melis

Beşiktaş, gençlerin yarı hissesini fona devretmeye hazırlanıyor. Siyah-beyazlıların gelecek vaadeden üç genci Necip Uysal, Atınç Nukan ve Muhammed Demirci için kulüple temasa geçen Quality Football Ireland Limited (ISC) adlı şirket, futbolcuların yüzde 50 hissesi için pazarlığa oturdu.
Beşiktaşlı oyuncuların gelecekte çok başarılı olacağına inanan ve ellerindeki kaynaklarla onlara Avrupa'nın kapısını açmaya hazırlanan şirketin, futbolcuların yarı hissesine 3.5 milyon euro önerdiği ifade edildi. Beşiktaş'ın ise bu öneriye karşılık 4.5 milyon euro istediği vurgulandı.

GELECEĞE YATIRIM
Siyah-beyazlılarla fon şirketi arasındaki pazarlığın birkaç gün içerisinde son bulabileceği ve üç futbolcunun yarı hissesinin de yaklaşık 4'er milyon eurodan satılabileceği ifade edildi. Futbolcuların hisselerinin satışı sonrasında da futbolcuların siyah-beyazlı formayı giymeye devam edeceği belirtildi.
Üç gencin de geleceğinini çok parlak olduğunu düşünen Quality Football şirketi, üç futbolcuya 12 milyon euro yatırım yaparak para kazanmayı hesaplıyor. Buna karşılık Beşiktaş ise futbolcusunu elden çıkarmadan önemli bir gelirin sahibi olacak. Bilindiği gibi Beşiktaş Almeida'nın transferinde de bu yolu seçmiş, fonun imkanlarıyla yıldız futbolcuyu renklerine bağlamıştı.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Normal olmus

Muhammed haric digerleri icin iyi is cikarmis yonetim..

Eger 4.5 alacaksa kisi basi

Toplamsa buyuk hata tabi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Bu konu açılmışken şu yazının kesinlikle sonuna kadar okunmasını tavsiye ediyorum ;

http://noatsamisa.blogspot.com/2011/06/jorge-mendes-bataklg.html
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

[KralKartal]

Jorge Mendes'in menajerlik işlemlerinin yanı sıra fon aracılığıyla para kazanma yolları Portekiz'le sınırlı değil. İrlanda'da kurulu olan Quality Football Ireland Limited şirketi, Hugo Almeida transferinde sözkonusu 2 milyon avroluk bedeli ödeyen kuruluş. Altını eşeleyince ortaya çıkıyor ki, bu şirketin %69'u Amerika merkezli CAA Sports'a ait. CAA Sports da zaten Gestifute'nin ortağı. Pekiyi, 2009 yılından bu yana CAA Sports'un Avrupa bağlantılarını kim idare ediyor? Tanıdık biri, hani Jorge Mendes'in Man Utd ve Chelsea ile olan ilişkilerinde karşımıza çıkan biri vardı ya; ta kendisi: Peter Kenyon.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eRe

aslında yarısı ıcın 12 mılyon cok ıdeal bır rakam
yanı 3 futbolcudan en az 24 mılyon kazanacagız demektır
ama ben ınanmıyorum 12 mılyon vereceklerıne
o yuzdende gelecegımızı sattıklarını dusunuyorum
www.erdemeksi.com

[KralKartal]

Almeidaya 2 milyon veren, Necipede 2 verir, digerlerine 1.5 fln sanirim

toplam 5 olur iste
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

Çocuklarını da fona devret demirören. Ayıp ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

3 futbolcunun %50 hakları toplam 12m Euroya satılacak ve fon ilerde bunların satışından bize %50 pay verecek.

Bizimkiler fonu pazarlama aracı olarak görüyolar muhtemelen Avrupa piyasasındaki gücünden yararlanmak istiyorlar, ne kadar beceriksiz yöneticiler olduklarını fon olmadan bu adamlardan para kazanamayacaklarını biliyorlar.

Ayrıca fon hiç bi konuda zarar etmez bu adamları satamazlarsa faiziyle verdikleri paraları geri alacaklardır bu da unutulmaması gereken bir konu.

Birde bu durum futbolcunun lehinemidir oda tartışılır.

Örnek veriyorum Necip bir takıma gitmek isteyecek belki klüpte bu satışa onay verecek ama fon istediği parayı kazanamadığı için transferi engelleyecek.

İşin özeti Güney Amerika liglerinde bol bol gördüğümüz yok futbolcunun %'de bilmem kaçı şu şirkette, %'de bilmem kaçı şu şirkette olayı Beşiktaş sayesinde Türkiye'ye de girmiş oluyor..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Soz hakki besiktasta oldugu soyleniyor

Besiktas istedigi gibi satar..

Tabi belli bir fiyat karsiliginda

Ben 1 milyon euroya sattim diyeemEz

Neyse eger bu adamlardan 12 milyon euro alindiysa buyuk basaridit bence
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)