Ana Menü

Havutçu ve Adalı Serbest ! Adalı İstifa etti..

Başlatan [KralKartal], Temmuz 12, 2011, 13:29:26

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Son dakika ntv ikiside gozaltinda !!! Böyle isin..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

CR7

ŞİKE soruşturması kapsamında gerçekleştirilen ikinci dalga operasyondaBeşiktaşlı yönetici Serdal Adalı ile Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'nun da ifadesinin alınmak üzere Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne davet edildiği öğrenildi. Ancak bu davetin soruşturma savcısı Mehmet Berk'in talimatıyla gözaltına dönüştürüldüğü iddia edildi. Adalı ve Havutçu'nun "Şike" suçunu da içeren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde sorgulanacağı öğrenildi. Şike suçlamasıyla sorulacak soruların başında ise 11 Mayıs günü Beşiktaş ile İstanbul BŞB arasında Kayseri'de oynanan Türkiye Kupası öncesinde şike yapıldığı iddiası bulunuyor...

Havutçu görüşme yapmış
Soruşturma tutanaklarına yansıyan bilgilere göre maçtan bir hafta önce yani 4 Mayıs günü saat 14.20'de Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Belediyeli futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın'ın menajeri Yusuf Turanlı'yı aradı. İkili arasında şu görüşme geçti:

Daha aramadılar bizi
YT: Daha aramadılar bizi...
TH: Şimdi buradaydılar çıktılar. 5 dakika önce. Bu Akın ve İskender. Ben söyledim şimdi. Onları kesinlikle şey yapmak istiyorlar şimdi..
YT: Almak istiyorlar.
TH: Kesin yani. Şimdi bu maçla falan alakası yok yani onun için İbrahim Akın'ı istiyorum çünkü yani...
YT: İbrahim Akın ile İskender'in benim olduğunu bütün Türkiye biliyor. Çocuklar hemen gelmek istiyor hocam hiçbir sıkıntı yok yani İskender şu anda senin yanında..
Yani o derece.

Yeni kulübümüzü kırmayalım
Bu telefon görüşmesinin akabinde 6 Mayıs günü saat 20.18'de Yusuf Turanlı futbolcu İbrahim Akın'a şu mesajı attı: "Tek gel ki başka bişey de konuşmam lazım senle"
İbrahim Akın bu mesaja "Transfer mi?" cevabını verirken, Turanlı'nın yanıtı ise "Ok bekliom çok önemli çünkü :) " oldu...
9 Mayıs günü saat 15.52 ile 16.05 arasında ise Turanlı yine İbrahim Akın'a şu mesajları attı:
YT: Sıkmacam işte ya relax... :) Zaten adamlar kesin alıcaz diolar:)
YT: Final bile büyük olay zaten.. Gerek yok bence rahat olman lazım:)
YT: Ben birazdan buluşucam onlarla çünkü:) Ya yeni klubümüz kırmayalım onları da çünkü geleceğimiz:) hahahahaha...
YT: Bize Adalı lazım gerisi yalan..

Ayıp olur adamlara
Türkiye Kupası finaline saatler kala atılan mesajların şekli değişmeye başladı. 11 Mayıs günü saat 11.43 ile 12.31 arasında Yusuf Turanlı ile İbrahim Akın arasında şu mesajlaşmalar oldu:
YT: Valla sen seneye Belediye'den 1.5 trilyon alacaksan oyna :) Seni sevmeyen apo hocanla beraber..
İA: Hahahah Sevmediğini kim söyledi, çok seviomuş beni:) Çok baski yapiyosun bana ama böyle olmaz:)
YT: RELAXXXXXXX
İA: O zamn başka baştan söylesene şunu:))
YT: Sıkmayın yaa ayıp olur adamlara işi bitirdim rakamda anlaştık:)

Hazırlanan polis tutanağında ilginç bir telefon dinleme tapesi de yer aldı. O tapede 22 Mayıs 2011 günü saat 15.33'te Yusuf Turanlı'yı arayan İskender Alın şunu söylüyordu: "İmzayı attıktan sonra diyecem ki, kupa maçında bilerek oynamadım..."
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

ben de açmıştım benimkini buraya taşırsan sevinirim İhsan abi :)

[KralKartal]

IL Capitano

eee ?? ne oldu simdi? kisi mi takimmi? kume dusmemi? uefa gitmemek mi? biraz beklemek lazim arkadaslar..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

Grocbenn

Yöneticisini anlarımda..Takım kamptayken hocasının burda gözaltına alınmasını yadırgadım..
Bundan birkaç hafta adı Borsa olayınada karışmıştı..Belli oluyorki Tayfur Hoca teknik-taktik dışında baya birşeyle ilgileniyor..

Eğer tutuklama kararı çıkar ise o zaman karışır ortalık.

IL Capitano

Tayfur hoca hakkinda aynen bende öyle dusundum ama o zaman yalanlanmisti diye geldi aklima.

ilk hazirlik maci bugun hoca nezarethanede.. bunda bile sinifta kaldik.. :)

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

Tayfur Hoca'ya yakıştıramıyorum böyle bir şeyi açıkçası.

Ama suçlularsa çeksinler cezalarını.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

unicorn

Gereken yapılsın.

Her kim ki Beşiktaş'ın adını yolsuzluğa,şikeye,teşviğe kısacası şerefsizliğee bulaştırdıysa çeksin cezasını, şerefsizliğinin bedelini ödesin.

Maç satan karısını satmıştır, şerefini,gururunu, onurunu satmıştır.

Tabi zerre kadar önem veriyorsa maç satan adam namusuna,şerefine,onuruna....
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

[KralKartal]

Brestgerfich

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Cem Goren

Eğer böyle bir pisliğe bulaştıysanız idam edilseniz üzülmem hatta tekmeyi ben vururum. Ammma bu iş bittiğinde aklanırsanız 1 haftadır sizle ilgili atıp tutan medyadan şırınga ile kan almazsanız işte o zaman gözümüz açık gider.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Guti ORÇ.

Alıntı Yapbir takım düşünün ki başarıda da eleştiriliyor başarısız oluncada. yüzyıllık bir tarihi olan bir takım düşünün ki gerek futbolcusu,gerek taraftarı,gerek yöneticisi,utanmasalar malzemecisini bile karalayacaklar.
beşiktaş şike yaptı...
evet şike yaptı beşiktaş. kupa maçınca hop oturduk hop kalktık ama yine şike yaptık,penaltılarda kalp krizi geçirdik ama yine şike yaptık,fenerbahçe maçınca bir sıfırdan iki bir öne geçtik ama şikeyle
bir takım düşünün ki futbolda ki tüm pislikleri onun üstüne atılmaya çalışılıyor.
taraftarı pislik
yöneticisi pislik
futbolcusu pislik
hatta masörü bile pislik.
dibe kadar batmış bir takım düşünün,stadı yıkıldı yıkılacak,stad yapılmasına bile izin verilmeyen bir takım düşünün ama şikeye her türlü para verebilecek bir takım
"italyadan futbolcu değil savcı istiyoruz" pankartıyla şike yapan bir takım tutan bir taraftar düşünün.
futbolda şiddet yasası çıkar beşiktaş yanar
şike soruşturması çıkar beşiktaş yanar
üçüncü köprüyü bile artık beşiktaş yüzünden yapıyorlar diyebilirler...
bir dakika düşünmekten vazgeçin şimdi,hatta bundan sonra düşünmeyin. beşiktaş şike yaptıysa bank asya'ya değil amatör kümeye düşürsünler yine destekleriz,
ama
fakat
lakin
beşiktaş "şerefli" takımdır. şerefli ikincilikleri ile mutlu olabilen takımdır.
beşiktaş ağır taştır,kaldıramazsanız altında kalırsınız.