Ana Menü

Hıncal Uluç: Beşiktaş fark attı

Başlatan Brestgerfich, Haziran 08, 2011, 14:36:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Brestgerfich

Beşiktaş sessiz gidiyor" diyorduk ama arka arkaya transferler yapmaya başladı. Mustafa Pektemek, Veli Kavlak, Tanju Kayhan, Burak Kaplan, Sidnei, Mustafa Akyüz'ü transfer etti. Fernandes'in bonservisini alındı. Son olarak da Ersan'ı kadrosuna kattı.

Yerli transferler çok önemli. Çünkü 5 yerli oynatma hakkın var. Üst düzey 6 yabancı alıyorsun, yerli oyuncular buna uygun düşmediğinde iki ayrı takım var gibi oluyor.

Şimdiye kadar bütün yıldız transferleri yabancılar üzerine yapılırdı. Yerli oyuncuları ciddiye almıyordu millet!.. Artık sahada olacak yerli 5 oyuncunun çok önemli olduğunu fark ettiler. Onun için Beşiktaş'ın bu sene yaptığı yerli transferler bana sorarsan, geçen seneki yerli transferlerden daha iyi... Beşiktaş doğru yolda...

Ersan Gülüm'de zafer Beşiktaş'ın oldu.

Beşiktaş yönetiminin, Galatasaray'a göre çok daha profesyonel, çok daha iş bilir olduğu ortaya çıktı. Galatasaray işi bitirmeliydi. Bitiremeyince Yıldırım Demirören'in eline fırsat geçti.
Stoper adamın yerli olması çok önemli. Stoper için yabancı kontenjanını kullanmıyorsun.
Fenerbahçe'nin en büyük zaafı burada. İki stoperin ikisi de yabancı olduğu için esas beyin olacak yerlerde yabancı oynatma şansı kısıtlanıyor.

Stoper olmak için bir futbol dehası olmana gerek yok. Maradona olmana, Pele olmana, Platini olmana gerek yok.

'Bana dünyadan 50 tane yıldız say' desem, bakalım bir tane stoper sayacak mısın? İyi fizikli, atletik vücutlu bir adamı teknik direktör iyi bir stoper yapar. Bunun için yabancı kontenjanını kullanmak ancak yabancı sayısı serbest olursa, olur.

Oyun kuran bir stoper çok az bulunuyor. Öyle birini getiriyorsan; tamam... Ama ikisini birden yabancı almak yanlış... Türkiye'de bu kadar yerli stoper varken Bilica, Yobo, Lugano ile oynuyor. Buna karşılık Dia'yı, Stoch'u oynatamıyor. Çünkü kontenjan dolu... Ve bana sorarsan şampiyonluğu kaybetseydi, bu yüzden kaybedecekti.

İyi bir yerli stoper olsaydı, mesela Ersan, Fenerbahçe'de olsaydı, her maça Dia ile çıkardı. Dia ile Niang yan yana oynasaydı, ne olurdu bilmiyorum. Arayı açar giderdi, ne de geriye bu dedikodular kalırdı. İlk yarı fark 9 puan açılmazdı, bir defa...

Futbolda transfere milyon dolarlar harcamaktan geri kalmayan Beşiktaş'ta, başkan Demirören, "Sponsor bulamazsak, amatör branşlara yatırım yapmayacağız" dedi. Buna gerekçe olarak da amatör branşların ilgi görmemesini gösterdi. Amatör sporlar gerçekten gereksiz mi?

Beşiktaş Kongre Üyesi oylarını futbolla veriyor. Quaresma'ya verilen para ile bir basketbol takımı kurulabilir. Ama basket takımı şampiyon da olsa kimsenin umurunda değil!.. Onun için doğrudur. Sponsor araması... Bu kadar da Beşiktaşlı iş adamı var...

Ben yıllardan beri aynı şeyi söylüyorum; Tuncay Özilhan çok iyi bir Beşiktaşlı... Hala seyircisiz Efes Pilsen'i zorluyor. Beşiktaş Efes yap. Sen de para var, imkan var, her şey var. Beşiktaş'ta da Çarşı gibi muhteşem bir seyirci var. Efes Beşiktaş de çıksınlar, dağıtsınlar ortalığı...
Beşiktaş ile Galatasaray yanlış sponsor seçti.

Ülker adını marka adını Fenerbahçe'ye veren kurumun ikinci, üçüncü sınıfı olmayı kabullendiler. Fenerbahçe'nin voleyboldaki başarısının arkasında da Acıbadem var. Olmasa olmaz... Acıbadem çekilse o voleybola verilen paraları, Aziz Yıldırım voleybola yatırır mı? Şampiyonluğu kaybetmeyi göze alabilir mi?

Tabii Yıldırım Demirören, "Sponsor bulamazsak, amatör şubeleri kapatırım" demeden önce sponsorları arayıp bulmaktan da sorumlu. Çünkü Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray spor kulübü... Beşiktaş, Türkiye'nin en eski spor kulübü... Kuruluş tarihi 1903... Beşiktaş'ın futbol takımının kurulması 1911'de... 8 sene jimnastik kulübüydü. Adı BJK, hala o 'J' orada duruyor. Jimnastik şubesi var mı Beşiktaş'ın? Bu ayıbı kimse sormuyor. Ya senin adın da 'J' yazıyor nerede o 'J' diye!..

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

[KralKartal]

sene jimnastik kulübüydü. Adı BJK, hala o 'J' orada duruyor. Jimnastik şubesi var mı Beşiktaş'ın? Bu ayıbı kimse sormuyor. Ya senin adın da 'J' yazıyor nerede o 'J' diye!..

Cok önemli nokta..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

ya jimnastik subesi ac yada ismini Besiktas Spor Kulubu olarak degistir.

bosandiktan sonra hala eski esinin soyadiyla yasamak gibi bir sey bu..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Brestgerfich

Yanlıs bilmiyorsam jimnastik yapan sporcular var zaten kulübümüzde... yeterli ilgi yok. hem yönetimden hem taraftardan.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

CR7

Jimnastik yapan çocuklar var ama yetişkin var mı bilemiyorum.
iyi araştırması gerek Hıncal'ın.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Ne onemi varki..

Bjk iste..

Olsa ne olmasa ne
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....