Ana Menü

Usta Hocalardan Tayfura Tam Destek

Başlatan NoPasaran, Mart 21, 2011, 12:47:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Konyaspor'un Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Tayfur Havutçu'nun Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörlüğüne getirilmesini HABER1903'e değerlendirdi.

Vural yaptığı açıklamada;

- TAYFUR DERSİNE İYİ ÇALIŞTI -
Öncelikle görüldüğü gibi Beşiktaş takımında bir değişim oldu. Bu değişim kendini hisettirmeye başladı. Dünkü karşılaşmada Beşiktaş ortaya bütün enerjisini, coşkusunu koydu. Kayserispor'da ligin kadro yapısı güçlü ekiplerinden birisidir. Bu şunu gösterir, Tayfur hoca bu takımı bir günde bu hale getirmedi. Ama Schuster ile birlikte çalıştı ve Schuster'in yaptığı hataları yapmadı. Schuster'i de iyi tanıdığı için bu hataları yapmayınca başarılı oldu.

- YÖNETİM HALA AKILLANMIYOR -
Bence Türkiye'de yabancı hocaların çalışması çok zor. Çünkü büyük takımlarda yabancı oyuncu, Türk oyunculardan az. Dolayısıyla Türk insanıyla çalışmak hiç kolay değil. Ne zaman Avrupa'lı gibi yaşamayı öğrenirsek, o zaman dışarıdan gelen hocalar başarılı olur. Futbol tabiki şov bu şovda da yabancılar isteniliyor. Schuster Türkiye'ye gelirken  Beşiktaş yönetiminin onu lanse edişi, tanıtışı olağanüstüydü. Görüldüğü üzere çalışma tarzı, yaşam felsefesi bize uygun değilmiş. Bunlar çok önemli hususlar. Schuster'in başarısızlığının nedeni medyayla, yönetim ile kurduğu olumsuz ilişkilerden dolayıdır. Bunları bile bile Beşiktaş, yönetimine dışarıdan yabancı hoca bakıyor. Bu olaylar yöneticilerin hala akıllanmadığının göstergesidir.

- HAVUTÇU'NUN SCHUSTER'DEN DAHA OLUMSUZ HAVA ESTİRECEĞİNİ SANMIYORUM -
Dünya'nın en büyük antrenörlerinden biri olan Del Bosque Beşiktaş'a gelip başarısız oldu. Daha sonra Dünya şampiyonu oldu. Bunlar kötü antrenör değiller,belki Schuster gittiği ülke'de takımını şampiyon yapacak. Çünkü Avrupa'da yaşam felsefesi sosyal kurumlardan etkilenme gibi bir söz konusu değil. Tayfur Havutçu'nun Schuster'den daha olumsuz bir hava estireceğini sanmıyorum. diyerek sözlerini tamamladı.

Beşiktaş'ın unutulmaz isimlerinden olan Teknik Direktör Ziya Doğan, Tayfur Havutçu'nun Beşiktaş'a getirilmesini HABER1903'e değerlendirdi.

Doğan yaptığı açıklamada;

"Geçen hafta basın mensubu arkadaşlarımın bana " Tayfur hoca ne yapar " diye sorular soruyordu. Bende onlara kendi insanına güven ve korkma. En kötüsü Schuster'den daha iyi olur demiştim. Dün kü karşılaşmada ki saha içinde ki mücadele ve takım ruhu herşeye cevap oldu. Tayfur'u tebrik edip, sahip çıkmak gerekiyor. Bizlerde ki yabancı hayranlığını yıllardır merak ediyorum. Yabancı hocalar bizden daha zeki ve pratik zekaya sahip değiller. Bizim kadarda çalışmayı sevmiyorlar. Maalesef yılların bize bıraktığı kompleks oturmuş üzerimize. Türkler yabancı hocaya apayrı bakarlar. Beşiktaş takımında benim çalıştığım dönem içerisinde, Scala'nın yardımcı hocalığını yaptım. Yerli hoca ve yardımcı hoca olduğum için söylediğim hiç bir şey dinlenmiyordu. Sonra kendi kendime formül buldum. Kendi fikirlerimi Scala ile söyletmeye başladım. O söyleyince herşey değişmeye başladı. İşte bu anlattığım herşeyi ifade ediyor. " diyerek sözlerini tamamladı.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Tayfur Havutçu'nun Beşiktaş Teknik Direktörlüğüne getirilmesini HABER1903'e değerlendirdi.

Kafkas yaptığı açıklamada;

- ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAK-
Tayfur hoca ile birlikte Milli takımlarda forma giydik. Çok beyefendi ve sevdiğim bir arkadaşım. Onun adına ben çok mutlu oldum. Çok büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum. Schuster ve Mustafa hoca ile birlikte iyi bir deneyim kazandığını ve bu birikimleri ile Beşiktaş kulübünün özlediği başarıyı getireceğine inanıyorum. Beşiktaş camiası için hayırlı olsun. Çok sevdiğim bir kardeşim. Umarım çok büyük başarılara imza atar.

6 Nisan'da Beşiktaş ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasınada değinen Tolunay Kafkas, " iki takım içinde çok önemli bir karşılaşma. O gün karşılaşmayı hakeden ve iyi oynayan kazansın. Söyleyecek başka bir şeyim yok " diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Tayfur Havutçu'nun Beşiktaş Teknik Direktörlüğüne getirilmesini HABER1903'e değerlendirdi.

Avcı yaptığı açıklamada;

- TAYFUR UMARIM TÜRK FUTBOLUNUN YENİ YÜZÜ OLUR-
Tayfur Havutçu, hem futbolcu kimliği ile hem de antrenör kimliği ile Türk futboluna örnek olacak isimlerden birtanesidir. Beşiktaş camiasının içinden gelmiş, Türk futboluna doğru hizmetler vermiş ise antrenörlük hayatında da doğru hizmetler yapacağının sinyalini zaten vermiştir. Bugün itibari ile Beşiktaş kulübü bu fırsatı ona vermiş. Umarım yerli antrenör olarak biz ona destek, oda Türk futboluna yeni bir yüz olarak katkıda bulunur. Yerli antrenörlere zaman içinde uzun vadeli şans verildiği taktirde, Avrupa'lı antrenörlerden pek farkının olmadığını ve fazlası olduğunu göreceksiniz. 1990 senesinden sonra bu süreç değişmiştir. Umarım yöneticiler de yerli antrenörlere sahip çıkarlar.

- ALINAN KÖTÜ SONUÇLAR UZUN VADEYE YANSIMIYOR-
Schuster'in istifasına benzer bir çok istifalar bütün kulüplerde olmuştur. Bu isimler ısrar ile buraya getiriliyor, sadece uzun vadede bir plan değil, kısa vadeli yapılan çalışmaların karşılığında alınan kötü sonuçlar, uzun vadeye yansıtılmadığı için Türk futbolu adına zararlı geçiyor.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Ne kadar basarili olursa olsun, yönetim Tayfuru sanirim gecici getirdi.

Tayfur suan daha RAHAT ortamda calismakta, stres baski yok, cunki kotu takimi aldi.
Yani basarisiz olsa suclanamaz. Bu nedenle iyi performans sergileyecektir,
ama seneye kalirsa TAYFURA basindan ve taraftardan daha cok baski olacaktir.

Maalesef
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eRe

tayfur kendını kanıtlarsa bence kalabılme ıhtımalı var cunku herkesı arkasına almaya basladı ve yonetımde ruzgar nerden eserse oraya gıtmeyı sever
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Tayfur aslinda deneyimlidir.Mustafa hoca ile calisti bir 2 sene.simdide schuster.ancak seneye kalma sansi yok denecek kadar az buda gercek
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Ligde kalan tüm maçları kazanırsak ve Türkiye kupasını alırsak ben kalmasından yanayım..
Bölünür senin için uykular!

keskinli

ilk macta oynattigi oyun takimin sorununu cözdügünü gösteriyor
bekleyip görmek lazim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin