Ana Menü

Ve Libyaya savas acildi

Başlatan [KralKartal], Mart 19, 2011, 23:38:21

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Müslüman ülke denilmis ama bir cok müslüman ülkesi GERI kalmis, herturlu olayda, insani, teknoloji, bilim vs vs.
Yani maalesef, bu gibi ulkelere girmekte daha basit oluyor. Cunki GUCLERI yok.

Turkiyeye neden giremiyorlar? Yemez oyle. Cunki müslüman ülke olsakta, herturlu gelismis bir ulkeyiz.

Yapilan operasyonun sadece INSANLIK adina yapildigini dusunmuyorum, daha cok artan petrol fiyatlarida bunda etken,
fakat gerekli bir mudahale diye dusunuyorum. Ama asiriya kacmadan, hedefe yuruyerek ve hedeften sapmandan yapilmasi gereken
bir eylem
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

musluman ulke konusunda geri kalmis ileri gidilmislikten bahsetmedim, demokrasiyi getirecez diye yikilan evler, ölen insanlar konusundan bahsetmistim. batinin bu seneki oyuncagida libya.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Onu ben ekledim Cem baba, yani müsl├man ulkeler maalesef geri kalmis bir cok konuda,
TURKIYE en ilerisi olanlardan zaten. Buda ATATURK sayesinde sanirim.

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

yuzde yuz Atataurke borcluyuz,onda suphe yok Ihsan.

var mi böyle bir karizma ;

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Tezkere TBMM'den geçti
  Tezkere TBMM'den geçti

TSK'nın Libya'ya gönderilmesiyle ilgili tezkere TBMM'de kabul edildi.
Libya tezkeresiyle ilgili olarak bugün 15.00'da TBMM gizli oturumu başladı.

TBMM Genel Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının, Libya'da NATO güçleri kapsamında görev yapmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi'nin görüşmelerine başlandı. Tezkere görüşmeleri için Genel Kurul'da gizli oturuma geçildi. Gizli oturuma geçilmesinin ardından Genel Kurul Salonu'ndan milletvekilleri ve sağır-dilsiz kavaslar dışında tüm görevliler çıkartıldı ve kulisler boşaltıldı. Gizli oturuma geçilmesi nedeniyle basın koridorundaki Genel Kurul salonuna bitişik bürolar da boşaltıldı.

Gizli oturumda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'daki gelişmeler ve Türkiye'nin tutumu hakkında Genel Kurul'a bilgi verdi. Gizli oturumun tutanakları 10 yıl boyunca açıklanamayacak.
Allah yardimcisi olsun askerlerimizin

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

DIABLO

Ben senin başına çuval geçireyim sende gel beni koru oda güzel :)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

NoPasaran

Şimdi sen ölüyorsun Libyalı çocuk. Senden 10 sene önce öldü Iraklı çocuk, senden 40 sene önce Vietnam'da Nepal'de yandı bir çocuk, senden 66 sene önce Hiroşima'da şeker yiyemeden öldü bir çocuk, senden 90 sene önce öldü Anadolu'da beşikte bir çocuk..
Şimdi sen ölüyorsun Libyalı çocuk keşke, ama keşke parayı hiç bulmasaydı Lidyalı çocuk
.....
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

bu siir benimde cok hosuma gitti
keske olmasa ne savaslar ne kavgalar
olmasa kimsede güc hirsi
bölüsmeyi bilse insanlar
ne aclik kalir ne susuzluk

DIABLO

Abi o zaman  cehennemi kimler doldurucak :) sınav dünyası sonuçta sınanıyoruz.
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

El Maestro

Böyle bi tutum olamaz ya .

Kasımpaşalı delikanlı başbakan, '' Nato'nun orda ne işi var ! '' diye kükremişti.
Höt dediler heralde, o da hizmetini derhal sundu.

Devlet politikası olarak düpedüz iki yüzlülüktür . Türkiye, denizaltı ve gemilerini Libya'ya göndermek için tezkere veriyor.

Türk askeri' nin silahları hiçbir zaman Lİbya halkına doğru dönmeyecek diyen hükümet 2 gün sonra mecliste Libya' ya asker gönderme kararını aldırmıştır.

Evet türk askeri sıcak temasa girmeyecek belki ama koalisyon güçlerine lojistik destek sağlayacak, Akdeniz de savaş gemilerini hazır bulunduracak böylece bombardımanın sorunsuz yapılmasına katkıda bulunacak ve orada yüzlerce masum insanın ölmesine "yardımcı" olacak .

Yani başbakan' ın silahlarımızın Libya halkına dönmeyeceği sözü tamamen populist ve Türk insanını kandırmaya yöneliktir ...  ;)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

türkiyenin gücleri silah ambargosunu denetlemek icin gönderildi
ne lojistik destek nede koalisyon güclerini korumak icin
meclisde bdp ve dsp harici tüm partiler onay verdiler
ayrica komutayi koalisyonlarin yerine natonun almasi daha iyidir bana göre
en azindan ülkemizin saldirilari etkileme gücü olur

El Maestro

Herşeyden önce bunlar müslüman değilmiydi ne oldu ?

Türkiye Kürt halkına özgürlük vermek için işgal edilirken artık tüm arap ve islam dünyası da onlara desteğe gelir .

keskinli

müslüman olmak zulüm etme hakki vermez serkan kardesim
maalesef kaddafi kendi halkina zulmederek bm den böyle bi karar cikmasina sebep oldu
atiyorum, eger sen türkiye olarak örnegin yürüyüs yapan nevruz kutlayan insanlarin üzerine ucaklarla bomba yagdirirsan senin türk olmanda seni hakli kilmaz
sen derken genel anlamda kullaniyorum yanlis anlasilmasin
kesinlikle savasa karsi bi insan olarak bu durumun bu hale gelmesinin kesinlikle kaddafi ve ona uyarak kendi halkini kirmaya calisan kaddafi yandaslarini görüyorum
örnegin kisin ortasinda kapinin önüne et koyarsan ac kalmis cakallar ve kurtlar sana saldiracaktir

El Maestro

Buna katılıyorum zaten abi (yaş olarak benden büyük olduğunu tahmin ediyorum  :)  )  onda sıkıntı yok. Ama sen beni yanlış anladın, bunlar müslüman değilmiydi derken hükümette bulunan partiyi kastettim.

Hani müslümanlara birşey olunca ilk sesi biz çıkarıyoruz ya. Yumruğu masaya vuruyoruz. Ama silah doğrultmasınıda biliyoruz. Ben bunu kastetmiştim..

keskinli

gönül isterki türkiyenin hükümetleri daha diri olsun daha gür tepkiler versin
sadece müslümanlar ezildiginde degil her insana yapilan zulme karsi dursun
ama bu isler öyle kolay degil
güc meselesi
insaallah daha güclü yerlere gelip bu gücüde iyi kullanan bi türkiyeyi  görürüz