Ana Menü

Bloguma Dokunma.

Başlatan Cem Goren, Mart 01, 2011, 20:42:03

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

Şimdi eve geldim blog'a yazı gircektim meğerse kapatılmış bir çok blog. Sizinde bloglarınız varsa şu an kapanmış olabilir.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Cem Goren

Müzik paylaşım sitesi Fizy' nin telif hakları gerekçesi ile kapatılmasının ardından; milyonlarlarca düşünen, okuyan, yazan ve paylaşan bloggerların yayınını sağlayan Blogspot  Türkiye' de kapatılıyor...Kapattıran ise Digitürk..! Şaka değil... sıkı durun... Sebebi ise evlere şenlik...Yıllık 321 milyon dolar ödeyerek ( kendi açıklaması ile)Lig maçlarının yayın haklarını alan Digitürk, bazı internet sitelerinin kanunsuz maç yayınlaması sebebiyle Google'a şikayette bulunuyor. Ancak istediği sonucu alamayınca Türk Mahkemelerine başvuruyor  ve Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesinin kararı ile tüm Bloglara erişimi durduruyor... Artık dünyanın, tüm gündemi bile bloglardan  takip ettiği bilişim çağında, bir dizi yüzünden tüm televizyonların kapatılması kadar absürd bir karar bu... Tüm sosyal paylaşım sitelerinde #blogumadokunma kampanyası başlamış durumda... Ayrıca bu karardan dolayı Digitürk üyeliklerini iptal ettirenler de olmuş... Koşullar ne olursa olsun Sansüre Hayır diyorum...Benden hatırlatması..!

Ersin Develi

http://mab-ed.blogspot.com/

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

>:( :sopa

KeePSaKe

Since 1903

Banucan

benim blogum yok ama çok saçma birşey bu ayıp ya daha neler yasaklanıcak acaba şimdiden merak ediyorum...
FEDA

Cem Goren

cemgoren.blogspot.com

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Brestgerfich

Digiturk'te 2 hafta önce duyuru geçmişlerdi.
Digiturk, Google'ı verdiği blogspot hizmetinde yasa dışı yayın yapıldığı için mahkemeye vermiş. Ulusal ve uluslararası mahkemelerce haklı çıkmışlar ve bunu bildiren bir yazı yayınlıyorlardı.
   Bütün siteadi.blogspot.com adresli siteler engellemiş sanırım.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Guti ORÇ.

ERHUN

Benim takip ettiğim tek blog "aceto balsamico" şuan erişilebiliyor. Bir sıkıntı yok.

Edit: Aliece'de de sıkıntı yok. İsim yapan bloglar diye kapatılmadımı bunlar acaba?

Ersin Develi

mab-ed.blogspot.com
'' Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir ''
Gerekçe: Digitürk'ün Yayın Hakları

Digitürk'ün yayın haklarının zedelendiği için bütün blog'lar kapatıldı.Bazı Blog'larda maçların yayınlanmasından dolayı Digitürk mahkeme kararı ile BÜTÜN Bloglara ambargo koymuştur.
Digitürk'ün yayın haklarını koruması en doğal hakkı fakat bu tavrı ''pire'ye kızıp yorgan yakmaya'' benziyor.
Blog'ları kötü amaçla kullanmayan,milyonlarca insanın yazılarını,yorumlarını,düşüncelerini vs dile getiren insanların haklarını gasp etmiştir.
Demokrasi'nin olduğu bir ülkede,Türkiye'de!!!!
Bir kaç kişi yüzünden bütün insanları cezalandırmanın en güzel uygulandığı yer Türkiye!
Yazık!!

Mesela;
20-30 Bin kişilik bir tribünde,3-5 kişi sahaya yabancı madde atar,maç bittikten sonra cezası açıklanır.
Bir daha ki maç SEYİRCİSİZ...
Dünya'da SEYİRCİSİZ maçın oyandığı tek yer Türkiye'dir belkide.
Ve ya
Mahkeme kararıyla İnternet Siteleri'nin yasaklandığı tek yer Türkiye'dir belkide

Mesela Ben Blogu kötü amaçla kullanmıyordum,kötü amaçla kullanmayan insanlarda tanıyorum,ama şuan hiç kimse kullanamayacak.
Peki masum olanlar hakkını nerde arayacak?

Haklı ve haksızı ayırt etmeyi beceremeyen,ödetilen bedellerde masumların hakkını gözetmeyen bir ülkede Demokrasi'den bahsetmek,körler çarşısında ayna satmaya benzer.

Şöyle bir şeyi de unutmamak gerekir.Günümüz teknolojisinde yasaklanan sitelere girme yöntemi mevcut.

Yasakların GENELİ kapsaması,yolsuzluğu iyice tetikleyecek,bu sefer başka yollar aranacak ve bulunacak.Aslında sizin yasaklamak istediğiniz şeyler hiç yasak olmayacak.

Ferman padişahınsa Dağlar bizimdir..

Ersin

NoPasaran

digiturk sonuna kadar haklı .

Türk mahkemelerini tebrik ediyorum.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Alıntı yapılan: s.volkan :) - Mart 01, 2011, 22:33:23
digiturk sonuna kadar haklı .

Türk mahkemelerini tebrik ediyorum.

Blog'lar kapatıldı,bundan sonra maç yayını yapılmayacak mı? Yapılacak.
Bu işin çözümü blog'ları kapatmak değildi bence.
Yayın yapan adresin,IP adresinden bilgilerine ulaşılıp,yayını yapan kişileri tespit edip mahkemeye verseler,istediği tazminatı alırlar ve bundan sonra yayınlamak isteyenler cesaret edemezler.

NoPasaran

digiturk zaten bu sitelerin adını veriyor blogspot a.ancak google ve blogspot bunu ciddiye almıyor.

Sen türk makamlarıni ciddiye almazsan , birileri aldırtir.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Mahkemeler istese bir kararla IP'lerden bilgileri tespit eder.
Kapatmak çözüm değil ki,çözüm de olmayacak.
Youtube kapatıldı bi ara ama isteyen girebildi.
Bloglara isteyenler yine girecek.
Eğer onlar gerçekten çözüm arasaydılar,kapatmayı en son tercih olarak görürlerdi.

NoPasaran

google ve blogspot sizlere çok değer verseydi bu kapatma olmazdi.

Sonuçta digiturk  futbol yayınlari ile ilgileniyor sizlerin yada ınternetin özgürlüğü onları çok bağlamıyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net