Ana Menü

Favori arabalarınız / tavsiyeleriniz

Başlatan KeePSaKe, Şubat 28, 2011, 02:19:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beckyZWICKY

çook çoook teşekkür ederim hepinize dostlarım ve abilerim...

maalesef lugatıma küfür etmek için 2 sebep girdi :)))) az önce olduğu gibi istanbul trafiği.. hem haftasonu hem bayram arifesi inanılmaz kilitli sinir bozucu.. Şuan evde oturmak daha keyifli yahu.. Diğeride; Benzin fiyatları :D her "benzine zam" haberi duyduğumda vericem küsküyü :D hatta şimdiden başladım dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz yahu ..... .... ;D

herşey bir yana, Araç merakı olan herkese allahtan darısı başınıza inşallah diyor, tekrardan çok çok teşekkürlerimi sunuyorum efenim.. :))))
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Banucan

hayırlı olsunn :D
süper sürpriz olmuş cidden
Allah kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah
bu arada beğendim güzel araba ;D
FEDA

ERHUN

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Fransız arabalarına karşı ön yargım olmasına, sevmememe rağmen (Renault-Peugeot-Citroen fark etmez hepsi) cclerin tipi hoşuma gider.

Tip önemli değil, ilerde Allah bize de ayağımızı yerden kesecek sorun çıkartmayan bir araba nasip etsin.

Ersin Develi

Bu da bizim yeni arkadaş :)
Şimdilik temsili resim :)

Banucan

forumun ayağı yerden kesilmiş ;D
sanada Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin
güle güle kullan :D
FEDA

Ersin Develi

Teşekkür ederim Banucan :)

ilhan mansız_melis

Güle güle kullan Ersin abi.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Ersin Develi

KeePSaKe

Hayırlı olsun abi güle güle kullan.
Since 1903

IL Capitano

hayirli olsun Ersin, trafik kurallarindan sasma , yolunu karistirma..  :)
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

unicorn

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin arkadaşlar.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

ERHUN

Otomatik DSG şanzımanı çok kötülüyorlar, nedir ne değildir bilen var mı? Mekatroniği bozuluyormuş 4 bin lira masraf yapıyormuş. Hatta internette 13 bin lira harcayanı bile gördüm. Şikayetlerin %90'ı Golf sahiplerinden (12-13 model). Polo'nun ağırlığından dolayı sorun olmuyormuş. Jetta ve Passat hakkında bir şey görmedim. Seat ve Skoda'nın kullandığı DSG'lerde aynıdır muhtemelen ama onları araştırmadım.

beckyZWICKY

benim arabamda woklswagen ve DSG şanzıman kullanıyorum..

ben o görüşlerin tam tersini düşünüyorum.. hor kullanılırsa her şanzıman sıkıntı yaratır.. sonuçta otomatik vitesler şanzımanlar beyindir.. hor kullanılmadığı takdirde bence mükemmel seviyesinde kalitede bir şansıman DSG..

geçen hafta tam 1 yıl oldu arabayı alalı.. ve ufacık bir sorun dahi yaşamadım.. ve gayette memnunum..

bundan önce peugeot 206 CC wardı bende.. otomatik vitesti.. ve eski arabamla kıyasladıgımda cok büyük kalite farkı var DSG'nin bence..

7 ileri vites motoru zorlamadan düşük devirde kullanılmasını sağlıyor sürekli.. 100km nin üzerindeyken bile 2bin 3bin devirde gidebiliyorsun..

ayrıca vites geçişleride; neredeyse vites geçişlerini hissettirmeyecek seviyede güzel bence..

tek ama tek kötü yanı yokuşlarda vites D'de iken freni bırakıp gaza basmak için o arada geri kaydırabiliyor birazcık(buda muhtemelen triptonik oldugu içindir yani yarıotamatik).. gerçi yokuş kalkış desteği özelliği olanlarda bunlar olmaz..

bi kaç arkadaşımda DSG kullanıyor ve onlardanda bugune kadar ufak şikayet almayı bırak hep iyi şeyler duydum..

unutmam gereken..

beckyZWICKY

bu arada erhun aklıma gelmişken, düz mantık yapmak gerekirse;

Bugatti..

Audi..

Volkswagen..

bu markalar.. ve bu markaların içinde "dünyanın en iyi, en hızlı arabası var."

bu markalar DSG şanzıman kullanıyor.. kötü olsa devam ederler mi kullanmaya :)

ve unutmuşum es geçmişim.. yeni nesil teknoloji şanzımanıdır dsg.. en büyük özelliği ise cok serii hızlı vites geçişi sağlamasıdır diğer şanzımanlara göre.. :)

en güzel örneğide dünyanın en hızlı arabası olan; "Bugatti" markasının bu şanzımanı kullanmasıdır.. :)

Sorun,SIkıntı bulmak istersen illa ki bulursun.. her markanın her model için yaz googleye xxxx şanzımanı sorunları vs diye tonlarca sayfalar ortak sorunlar falan cıkar diğer tüm şanzımanlar içinde.. tamamiyle kusursuz bir şanzıman yok dünyada.. sonuçta mekanik aksamlar bunlar.. ve sorun yaşayan insanlar aracı hor kullanan insanlar oluyor genelde..

unutmam gereken..

ERHUN

Volkswagen çok iyi markadır tabii çok eskiden Passat vardı 2000'lerin başında çok seviyordum ama uzun zaman oldu VW'ye binmeyeli. Sorunsuzluk ve yakıt tüketimi başı çeken kriterler, internette o tarz yorumları, ödenen paraları görünce gözümüz korktu. Fazlaca araştırıyorum nedir ne değildir diye. Geçtiğimiz ay öyle bir araba vardıda DSG'li 12 model Golf. Bizim Corolla'ya biraz ekleyince alabiliyorduk, sahibiylede anlaşmıştık ama internette araştırınca vazgeçtik. İkinci el olduğu içinde nasıl kullandığını bilmiyoruz. Maşallah 3.5 yıl oldu bakım dışında servise gitmedi şuan ki araba, böyle bir şey arıyoruz yine. Normalde değiştirme düşüncemizde yok çok memnunuz. Düz vites diye değiştirmek istiyoruz, otomatik düşünüyoruz, Aurislerde bana fena gelmiyor. Uygun bir araç bulursak bakalım, hayırlısı diyeyim.