Ana Menü

Recep Çetin "Eleştiri kaldıramıyorsa bu işi bıraksın"

Başlatan NoPasaran, Şubat 24, 2011, 17:19:03

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Recep Çetin, her Çarşamba Beşiktaş'ın nabzını yakından tutan "Alper Üstündağ ile Kazan Kaynıyor" programına katıldı. İşte Recep Çetin'in çarpıcı açıklamaları.
Çetin yaptığı açıklamada;

- YABANCI OYUNCULARDAN ASKER OLMAZ -
Bizim dönemimizde ki ruhun yeniden oluşabilmesi için yabancı sayısında azalmaya yerli sayısında çoğalmaya gidilmesi şart. Altyapıdan oyuncu, oyuncular alınması lazım ardından eksik bölgeler yabancı oyuncularla pekiştirilmeli. Maalesef Beşiktaş takımına bakıyoruz yerli az yabancı çok. Nobre ve Aurelıo yabancıdan bozma Türk, Ekrem çifte vatandaş yani çoğunluk yabancıdan oluşuyor. Sistem iskelet kadroya göre kurulmalı takımda asker göremiyorum şu bir gerçek ki; savaşlar askerlerle kazanılır.

- TAKIMDA AYRIMCILIK YAPILIYOR -
Takımda büyük bir disiplin sorunu olduğunu gözlemliyorum. Guti bir gece yarısı alkollü yakalanıyor Q7 tekme atıyor takımını yalnız bırakıyor ama ceza'nın c'sini almıyorlar. Bana ayrım yapılıyor gibi geliyor işte bu noktada ayrım varsa orada sorun var demektir. Bunun da tek sorumlusu teknik direktördür ben yönetime suç bulmuyorum. Takımlar büyük bir çark dişlileri ise oyunculardır ama şu net bilinmeli ki herkes gelip geçici camialar kalıcıdır. Beşiktaş takımı sistem siz oynuyor bence ana sıkıntı burada.

- SCHUSTER'İN TÜRK FUTBOLU BİLGİSİZLİĞİ BİR CİNAYETTİR -
Schuster bir ara rotasyona taktı kafayı. Ama rotasyon, sistem oluşumuna göre yapılır. Beşiktaş'ta bir sistem yok ki iskelet kadroda yok sezon başından beri Beşiktaş devamlı farklı kadro ile sahaya çıkıyor bu da Alman hoca'nın Türk futbolunu iyi bilmemesinden kaynaklanıyor. Schuster'e birileri Beşiktaş'ın duruşunu kimliğini anlatmalı camiaya saygı duymalı Beşiktaş'ı bu hale sokmaya hakkı yok. Ayrıca Schuster istedi yönetim yıldız oyuncuları takıma kazandırdı ama görüyoruz ki büyük bedeller ödenirken başarılarla maddiyata dönüşmüyor. Beşiktaş maçları bireysel kazanıyor. Bir maç Guti çıkıyor bir maç Q7 çıkıyor bu anlamda da Beşiktaş takım olamıyor. Mesela Ferrari bugüne kadar niye yoktu da son iki maç ortaya çıktı. Sivok gibi çabuk bir oyuncu varken onu kadroya almıyorsan kimse kusura bakmasın sen hocalığı bilmiyorsun derim. Defans oyuncun yoksa golde yersin gollerde. Akıllı teknik adamlar 18 oluştururken ilk 11'in yanına defans ve orta saha ağırlıklı oyunculardan 7 kişi seçilir. Uzun bir süre teknik direktörlük yapmış büyük bir saygım var ama Schuster takımını sahaya çıkarırken yaptığı yanlış kurgular ile cinayet işliyor.

- ELEŞTİRİ KALDIRAMIYORSA SCHUSTER BU İŞİ YAPMASIN -
Schuster çıktı Beşiktaş taraftarına laf etti eğer bunu bir Türk teknik adam söyleseydi ne olurdu? Ortalık birbirine girerdi. Ama görüyorum ki ortada büyük bir başarıda yok neden bu kadar sahip çıkılıyor anlamış değilim. Beşiktaş kulübü Beşiktaş taraftarı olmasa hiçtir. Yani her şey bir bütündür. Taraftar takımı bir yere getirir. Eleştiriyi kaldıramıyor kaldıramıyorsa bu işi yapmayacak.

- KAPTAN İBRAHİM ÜZÜLMEZ'E ÇOK AĞIR BİR KARAR VERİLDİ -
İbrahim Üzülmez'in yaptığı hareket kesinlikle doğru değil ancak İbrahim Üzülmez'e karşı konulan tavrında son derece yanlış olduğunu düşünüyorum. Bir oyuncu kadro dışı bırakılabilir ama disiplin sorunu yüzünden yıllardır hizmet vermiş bir futbolcuyu özellikle kaptanlık yapmış bir oyuncuyu kovamazsınız. Neye dayanarak kovulduğu açıklanamıyor bile. İki kişi kavga ettiyse diğerini de kovacaksınız ancak stoper olmadığından dolayı İbrahim Toraman'ı kovamadılar. Bugün İsmail'e bir şey olsa takımda sol bek yok. Sezon başı her mevkii'ye 2-3 oyuncu alınır 26 kişilik kadro oluşturulur yola böyle devam edilir. Ama Beşiktaş şu an alternatifsiz oynuyor bu büyük tehlike. Üzülmez'e çıkan karar son derece ağır olmuştur. Yılların İbrahim Üzülmez'ine bu yapılmamalıydı

- LİG KUPASI VARKEN TÜRKİYE KUPASINI KİMSE TINLAMAZ -
Ben Beşiktaş'ta 14 sene oynadım bir sürü şampiyonluklar yaşarken 7'de Türkiye Kupası kazandık ama gerçek şu ki bu kupayı kimse tınlamazdı yani şampiyonluk kupası daha önemlidir. Avrupa kupalarında yola devam ederseniz değil, final oynarsanız adınız anılır. Şampiyonlar liginde oynamak ise hem vizyon hem de büyük paralar kazandırır.-20'de muçize aramayalım ama 4-1'in rövanşında hadi diyelim ki Beşiktaş, Kiev'i geçti Uefa'yı alacağı garanti mi? hayır. Milyon dolarlar harcandı ama hiçbir şey yok ortada. Tabii ki yönetim bilir ama Schuster'in bir an önce gönderilmesi, seçiminde yerli hocadan yana kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

- RADYOSPOR -
Aşk bu Aşk !

volkanca.net