Ana Menü

Şok ! İbrahim Üzülmez'in sözleşmesi fes edildi

Başlatan eRe, Şubat 14, 2011, 20:59:48

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

su anda ntvsporda baskanla uzulmezin basin toplantisi var.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

djinonu

NoPasaran

Beşiktaş'ın sözleşmesini feshettiği emektar futbolcusu İbrahim Üzülmez, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. İbrahim Üzülmez çarpıcı açıklamalarda bulunurken, "Başkanımız kalemimizi kırmış" ifadesini de kullandı.

"ARKAMDAN AĞLAYANLAR OLACAK; AMA..."

Yıldırım Demirören ile Ümraniye'de buluşan İbrahim Üzülmez basın toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Lig TV'nin haberine göre; İbrahim Üzülmez'in ilk sözleri şöyle oldu:

"İbrahim Toraman'ın bana küfrettiğini herkes duydu. Neden sadece İbrahim Toraman? Herkes biraz da bunu düşünsün. Başkan Demirören'e 2 ay daha dayan, futbolu bırakayım dedim; ama başkanımız 'Bu işin altından kalkamam, dönüş yok!" diyerek sözlerini sürdürdü. Üzülmez, "Benim arkamdan ağlayanlar olacak; ama futbolu bırakmayı düşünmüyorum" dedi.

Yıldırım Demirören, basın toplantısında İbrahim Üzülmez'in koluna kaptanlık pazubandı takarak vedalaştı.

BASIN TOPLANTISINDAN NOTLAR...

DEMİRÖREN: "BU HAREKETİ BAŞKASI YAPSAYDI..."

İlk sözü alan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Bugün Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Beşiktaş Kulübü dünya kulübü olduysa, olmaya gidiyorsa, duruşundandır. Dün akşam hiç uyuyamadım. İbrahim kişiliği ile Türk futboluna örnek olmuş bir insan. İbrahim'in soyunma odasında yaptığı hareket Beşiktaş tarafından kabul edilecek bir hareket değil. Hocamız olayla ilgili rapor verdi. Kararı yönetim kurulumuz verdi. İbrahim kardeşimizi kadro dışı bırakamayız, A2'ye yollayamayız. Çünkü o Beşiktaş'ın kaptanı. Kazanan kimse olmadı. Kaybeden Türk futbolu oldu. Ben bir oğlumu kaybettim. O Beşiktaşlı Deli İbrahim olarak kalacak. 11 sene çok kolay değil. Bu hareketi yapan başka bir oyuncu olsaydı, o uçağa binemezdi. Bu kaptanlık pazubandını da İbrahim Üzülmez'e bırakıyorum." dedi.

ÜZÜLMEZ: "RENCİDE EDİCİ HAKARETE DAYANAMAZDIM"

İbrahim Üzülmez, "Ben de sizler gibi insanım ve haksızlıklar karşısında tepkimi ortaya koyuyorum. Şahsıma yapılan rencide edici hakarete dayanamazdım. Böyle bir tepki verdim. Beni çok iyi tanıyorsunuz. Bugüne kadar size olumsuz bir yaklaşımım oldu mu? Ama bir kişi hariç, kimse ile kavga etmemiş biri olarak, olayı sizlerin takdirine bırakıyorum" dedi.

"NEDEN BU ARKADAŞ?"

Üzülmez, "Bütün isteğim bu camianın en güzel şeylere layık olmasıdır. Beni bu şekilde davranışa iten arkadaşımı da vicdanı ile baş başa bırakıyorum. 11 yıldır bu camianın içerisindeyim. Biri sürü hoca ile çalıştım, bir sürü arkadaşım oldu. Ama hiç bir oyuncu ile böyle bir olayım olmadı. Neden bu arkadaş? Kendimi o kadar kötü bir insan olarak da görmüyorum.

"BAŞKANIMIZ KALEMİMİ KIRMIŞ!"

Ne mutlu ki geride güzel şeyler, güzel izler bıraktım. Bugün beni arayan personel kardeşlerimin gözyaşlarını da görünce, ne kadar doğru şeyler yaptığımı anladım. Ben böyle bir olayla gündeme gelmek istemezdim. Kötü bir sözle, insan bazen kendisini kaybedebiliyor. Karar verilmiş, başkanımız kalemimi kırmış. Beni üzen şey 11 yıldır şerefle hizmet ettiğim Beşiktaş'a aynı şekilde veda edememektir.

Keşke küçükler büyüklere karşı biraz daha saygılı olsa. Beni İbrahim Üzülmez yapan, bu camia ve Beşiktaş taraftarıdır. Çok üzgünüm ama bize yakışan o asaleti gösterip, kenara çekilmektir. Her zaman Beşiktaş'ın kaptanı ve çocuğu olarak bu sorumluluğu üzerimde taşıyacağım. Futbolu bu şekilde noktalamak istemiyorum. Bütün  Beşiktaşlılardan haklarını helal etmelerini istiyorum" dedi.

DEMİRÖREN'DEN ÜZÜLMEZ'E TEKLİF

Demirören, 'Siyah-beyazlı kulüpte daha önce de böyle şeyler olduğu' ile ilgili soruya; "Beşiktaş'ı dünya ve Avrupa takip ediyor. Beşiktaş'ta çok şey değişti. Bizim vizyonumuz ve misyonumuz değişti. Yeni bir kaptanlık yapısı oluşturacağız. Altyapımız kendisine açık, hoca olabilir." şeklinde yanıt verdi.

Yıldırım Demirören, "İbrahim, golden sonra edilen küfrü üzerine alındı ve ondan sonra İbrahim Toraman'ı dövdüğüne dair haberler çıktı. Ben dövme lafını geri alıyorum" dedi.

İbrahim Üzülmez, "Yenilen golden sonra sağa sola bakarak küfür edilmemeli, ben 36 yaşındayım" dedi. Üzülmez, "Bundan sonrası ile ilgili ne yapacağıma karar vermedim. Ailemle oturup, konuşacağım. Zamana bıraktım." dedi.

"İBRAHİM DELİLİĞİN KURBANI OLDU"

Demirören, "Son maçımız Gaziantepspor ile federasyon da izin verirse, İbrahim Üzülmez'e jübile yaparız. Deli İbrahim bir deliliğinin kurbanı oldu. Teknik kadronun raporuyla ve oyuncuların ifadeleriyle bu kararı aldık" dedi.

Demirören, "Futbolcu da hırsını kulübe zarar verecek bir şekilde kullanmamalı. İbrahim Üzülmez bu takımda olduğu sürece onun kaptan olacağını herkes bilir. Eğer bu yüzden biri kavga çıkarıyorsa, kendisi kaybeder." dedi.

Demirören, "Ekiplerde her zaman hesabı liderler verir. Biz hep önümüzdeki sezonun yatırımını yaptık. Biz önümüzdeki sezon ligi bir kenara bırakalım, Avrupa Kupaları'nı hedefliyoruz. Takım yeni bir oluşum içinde. İlk yarı Sivok'u kaybettik, ikinci yarı Ersan'ı kaybettik. Hakem hatalarını bir kenara bıraktık. Bahane aramıyorum. Türkiye Kupası'nı ya da UEFA Kupası'nı alırsak, önümüzdeki sezon Avrupa'ya katılırız. Ligde de daha 13 maçımız var unutulmasın" diyerek basın toplantısı sona erdirdi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

trajik komedi olaylar,sezonun belkide en önemli 2 maci öncesi ugrasilacak baska sey yoktu sanki.

melankolizm

Türk Solu'nun 8 ay içinde 2. Büyük Kaybı :)
Daha fazla dallanıp budaklanmasın , hakkımız helal olsun.
Delinho kalbimizdesin!

DIABLO

Olurmu takımın başarısızlığını nasıl gölgeleyebilcekler ne güzel bi günah keçisi bulundu.
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

carsi52

Toraman futbolunuda beğenmiyordum artık kişiliğinide beğenmiyorum.

Ya ikisi gönderilecekti ya sezon sonuna kadar beklenilecekti yanlış yaptı yönetim.
Bölünür senin için uykular!

djinonu

Alıntı yapılan: DIABLO - Şubat 15, 2011, 17:49:51
Olurmu takımın başarısızlığını nasıl gölgeleyebilcekler ne güzel bi günah keçisi bulundu.
ayynen öyle schusterin koltugu tam sallanmaya basliyorduki simdi bu olay oldu haaa tff olayida araya kaynadi bence...simdi fbye karsi yenilirse hoca topun agzina gelir ilk önce...

Alıntı yapılan: Cem Baba - Şubat 15, 2011, 13:47:37
Futbolu birakmayi dusunmuyorum, arkamdan cok aglaycaklar..

futbolunu , karakterini pek sevmesemde , dun kovulmana uzuluyordum, bugun fikir degistirmeye basladim..

bunu ibrahim demez hicbiryerde resmi olarakta okumadim acikcasi...

millete ana avrat küfür eden ayhan akman hicbirsey yapilmiyor...arda dövüyor kovulmuyor...lugano birileri kavga ediyor tek ceza aliyorlar ama bizim yönetim illaha sicagi sicagina olayda karar veriyor...
toramanida gönderirlerdide stoper yok..olsa kesin gitmisti emin olun.

IL Capitano

Dj Inönu Serdar kardes yaziyor iste;

Alıntı yapılan: s.volkan :) - Şubat 15, 2011, 13:30:00
Ankaragücü maçının devre arasında yaptıklarından ötürü sözleşmesi feshedilen İbrahim Üzülmez saat 15.00'te düzenleyeceği basın toplantısı öncesi Lig TV'ye konuştu. Tecrübeli futbolcu "Futbolu bırakmayı düşünmüyorum, arkamdan çok ağlayacaklar" dedi.

Başkan Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmeyi Lig TV muhabiri Atakan Kurt'a aktaran İbrahim Üzülmez,
Başkan'dan ricasını ve Başkan'ın cevabını anlattı. Yıldırım Demirören'e "2 ayda daha dayan, futbolu bırakıyım" dediğini ifade eden Üzülmez, Demirören'in kendisine "Bu işin altından kalkamam dönüşü yok" dediğini belirtti.

İbrahim Üzülmez ayrıca soyunma odasında kavga ettiği İbrahim Toraman'ı da suçlayarak "İbrahim Toraman'ın bana küfür ettiğini herkes duydu. Neden hep İbrahim Toraman; bunu herkesin düşünmesini istiyorum." diye konuştu.

IL Capitano

Bu sekilde gitmesi yanlis ama bu kadarda buyutmeyin, 5 yil önce tanidigim butun Besiktaslilara gina gelmis bu futbolcu yuzunden. takimda kaliteli ve sembol olmus Turk futbolcu sayisi azalinca birden Uzulmez kiymete bindi.

keskinli

besiktas islahhane degil
camia büyüklügünü gösterdi ikinci bi sans verdi zamaninda
ayni hatayi yapiyorsa savunulacak tarafi kalmamistir
terbiyesizlik yapan feyyazi bir kalemde harcayabilen sayin sebayi hatirlatirim herkese
kimse besiktastan daha büyük degildir,cok hizmet etme cok terbiyesizlik yapma hakki getirmez!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Yahu adam küfür etmiş sindirememişl..

1 çırpıda silinirmi

Amma abarttınız yani
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

volkan neyi abrtiyoruz?
takim yerlerde sürünürken,senin kaptanin cikip takim arkadasini dövüyor
biz taraftar olarak kahrolurken hic kimsenin egosunu cekmek zorunda degiliz
küfürüde üzülmezden baska kimse duymamis ne gariptir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Abi nasıl duysun..

Önde Aurelio yabancı
Yanında Fernandez yabancı
Sivok yabancı
Hilbert yabancı

Hangisi anlarki küfürü ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

Alıntı yapılan: Cem Baba - Şubat 15, 2011, 18:00:51
Dj Inönu Serdar kardes yaziyor iste;

Alıntı yapılan: s.volkan :) - Şubat 15, 2011, 13:30:00
Ankaragücü maçının devre arasında yaptıklarından ötürü sözleşmesi feshedilen İbrahim Üzülmez saat 15.00'te düzenleyeceği basın toplantısı öncesi Lig TV'ye konuştu. Tecrübeli futbolcu "Futbolu bırakmayı düşünmüyorum, arkamdan çok ağlayacaklar" dedi.

Başkan Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmeyi Lig TV muhabiri Atakan Kurt'a aktaran İbrahim Üzülmez,
Başkan'dan ricasını ve Başkan'ın cevabını anlattı. Yıldırım Demirören'e "2 ayda daha dayan, futbolu bırakıyım" dediğini ifade eden Üzülmez, Demirören'in kendisine "Bu işin altından kalkamam dönüşü yok" dediğini belirtti.

İbrahim Üzülmez ayrıca soyunma odasında kavga ettiği İbrahim Toraman'ı da suçlayarak "İbrahim Toraman'ın bana küfür ettiğini herkes duydu. Neden hep İbrahim Toraman; bunu herkesin düşünmesini istiyorum." diye konuştu.

kardes kusura bakma bunu okumamisim ama deli bunu neden desin diyecegim ama haklilik payida var diyebilir... ismail defansif yönü yokki... cok zor bir dönem bekliyor bizleri..