Ana Menü

kredi kartları hakkında

Başlatan alperen, Mart 04, 2007, 18:04:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperen

Aşağıda sunulan başvuru dilekçesi ile sahip olunan kredi kartını veren bankaya yukarıda bahsedilen hususta yapılan ödemelerin iadesi için talepte bulunulabildiği, başvuru sırasında evrak kayıt tarihi ve numarasını alarak, şayet banka süresi içerisinde herhangi bir bildirim yapmaz ya da ödenmeyeceği şeklinde bir bildirim yaparsa; bağlı bulunduğunuz İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne elinizdeki evraklar ile başvuruda bulunulabileceği kamuoyuna duyuruluyor.

Ek: Başvuru Dilekçesi

.................................BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE

Bankanızın ........................tarihinden beri .................................... nolu kredi kartı kullanıcısıyım. Bankanız tarafından hiçbir hizmet karşılığı olmaksızın, kredi kartı bedeli olarak yıllık ...... YTL hesap dökümüme yansıtılmakta ve şahsımdan tahsil edilmektedir.

4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un "Sözleşmedeki Haksız Şartlar" başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.

Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen ....... YTL kart bedelinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait kart bedellerinin, diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7(yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesini; bundan sonra da bahse konu kart ücretinin alınmamasını, aksi takdirde hakkınızda her türlü yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

Tarih :

Ad-Soyad

İmza :

Adres :

Tel :

Cep :

belki isinize yarar

gorusmek uzere
Yücedaglar gibi başım kar idi
Bir incecik yel vurduda eridi
Dilim dönse bir kelamım var idi
Yüreğime bastı YOL ETTİ BENİ ....

dishi_eagle

hiçbir işe yaramıyor.
gönderdikten 4 gün sonra eve kağıt geldi ve bunun yasal olduğunu belgeleyen mevzuat yollandı adresime.
boşuna emek harcamayın :D

alperen

sozlesmende olan bır yasal durum var demek kı hangı banka senın kı

alperen

benım 2001 yılından berı kullandıgım 3 adet kredı kartım var ben denıyecem bakalım

benden odeme 1 gun gecıkınce kredı faızı almayı bılıyorlar bende cok cuzı bır mıktar belkı 20 ytl yıllık tanesınden ıstıyorum gerekenlerı yapacam

sedokajmeran

ararsınız dersiniz benden habersiz yapamazsınız iptal edin o zaman kartı hemen geri cekerler merak etmeyin..
ilgilenmeyenlerden yeterince alıyorlar zaten

bi
BEN İMZA ATMASINI BİLMİYORUM... PARMAK BASSAM OLUR MU :)

Unforgiven

Ben geri aldım paraları zaten bankalar kabul etmıyor tüketici hakları bölümüne başvurcaksınız ordan yönlendircekler sizleri
Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun,bense yorgundum kendi kendime sokuldum,uyuya kaldım AKLIMIN İPLERİNİ SALDIM o giderken biran durup peşinden baktım nedersin,umarım beni affedersin nedersin,umarım beni affedersin,belkide terkedip gidersin,nedersin[/b