Ana Menü

Necip Sever

Başlatan Simurg, Ocak 13, 2011, 08:40:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

NECİP SEVER

Şimdi listemizi bir gözden geçirelim.
Kimlerin ismini zikretmiş ve hakkında birkaç kelam etmişiz, kimler kelamımızı bekler bir bakalım.
Mehmet Soysal, Şeref Yalçın, Serdal Adalı, Ertunç Soğancıoğlu, Engin Baltacı,Fahrettin Curoğlu ve her daim ismini zikretmekten mutluluk duyduğum, saçlarını kıskandığım, ayrıca çok sevdiğim Doğan Küçükemre. Kimse anlamdırma yapmasın. Kendisini göreve geldiğinde ilk arayan ve gerçekten seven birisiyim. Yeri geldi Doğan Küçükemre için savaş bile verdim. Kendi bilir. Yani o yüzden gerçekten severim. Hani derler ya " Kasap sevdiği postu yerden yere vururmuş" benim olayın o hesap.
Bazen güzel, bazen sert yazılar yazdım. Kalemim yettiğince bilgi verdim.
Şimdi sırada kimler var ona bakalım ve bu yönetim kurulu serisinin ilk ismi olan Necip Sever yazısına başlayalım.
Metin Keçeli, Erdoğan Toprak, Alaattin Aykaç, Emin Önal, Prof. Dr. Mete Düren, Orhan Saka, Sinan Vardar, Ahmet Akpınar, Hakan Aksoy ve Necip Sever yazıları çok kısa bir süre sonra Beşiktaş camiasına hediyem olacak. Hakan Aksoy, Alaattin Aykaç, Sinan Vardar yazılarının çok konuşulacağına eminim.
Neden Necip Sever ilk önce ?
Necip Sever'i tanırmısınız bilmem, ama ben kendisini bayağı araştırdım. Kendisini seveni, sevmeyeni dinledim. Kimdir, nedir necidir sordum soruşturdum.
Diyeceksini ki neden bu araştırma ? Çünkü Necip Sever iş yapmayı sever ve ön planda olmayı çok sevmez. Hakkında diğer yöneticiler gibi manşetler bulamazsınız. Bu nedenle araştırmam gerekti.
Bir defa Necip Sever'in artılarına bakalım. Halk adamıdır. Hani Beşiktaş halk takımı derler ya, işte kendisi tam halk adamıdır. İnsan ayrımı yapmaz. Herkesle konuşur, dert dinler, sohbet eder.
Bunun nedeni ise çok basit. Necip Sever, basamakları yavaş yavaş çıkmış birisidir. Çalışarak, şavaşarak bugün sahip olduklarını elde etmiştir. Yani gökten hiçbir şey ona düşmemiştir.
Tribünleri iyi tanır. İçinden gelmiştir. Hani kofti tribüncü değil, orada ciddi işler yapmış birisidir. İstanbul'da kahve işletmek zordur. Şimdilerde CAFE diyorlar, çay bahçesi diyorlar ama ben eski kafalıyım, kahveciydi dedem, dayım. O yüzden ben kahve diyorum. Her türlü sorunu vardır. Buna rağmen güzel işler yapmıştır.
Engelliler için çay bahçesi yaptı. Tüm masrafları karşıladı ama millet arkasından kendine yaptı diye konuştu. Yüzüne gülenler, korkanlar arkasından bunları söyledi.
Hatta hiç unutmam ben engelli komitesine girdiğimde " Necip Sever seni kesinlikle istemiyor" demişlerdi. Bende gülüp geçmiştim.
Yani hakkında manşet olmadan, arkasından en çok konuşulanlardan biridir kendisi.
Şimdi gelelim eksi yönlerine. Necip Sever iyi hoş ama yanlışları yok mu ? Var.
Geçen dönem yönetime girecekti, ama istemeyeni çok oldu. Bu sene başkan olacak dedi ve oldu.
Necip Sever, insanlara inanır. Yaptığı iş, çevresi birçok insanı, çakalı tanımasına müsait olmasına rağmen, insan sarrafı olmasına rağmen, Beşiktaş sevgisi o kadar kör etmiş ki kendisini, yönetime girdikten sonra en olmadık adamları bile önemsedi. Sevgili Necip Sever, önemsediklerin, dinlediklerin seni önemsiyor, dinliyor mu acaba ?
Düşün bana bile senin için laf söylendi. Köşemde bunu kullanmam bile üstü kapalı ima edildi. Ama ben insanları tanıdım. Kimin on lafından dokuzuna inanılır, 10. Söylediğine ise şüpheyle bakılır anladım. Yani yemedik.
Şimdi gelelim yönetim içinde ki işlerine. Amatör şubelerden sorumlusun. Sevgili Necip Sever, amatör şubeler Beşiktaş'ın yumuşak karnı. Bence ince ele sık doku. Amatör şubeler kan ağlıyor. Süleyman Seba spor merkezinin oraya git. Bir kokla etrafı. Dostu, düşmanı, yan gelip yatanı ayır. Onlar senden ilgi bekliyor.
haluk.kesim@gmail.com

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..