Ana Menü

"Takımdaki Hava Çok İyi"

Başlatan CR7, Ocak 08, 2011, 15:21:21

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

"Takımdaki Hava Çok İyi"

08.01.2011 15:04
Başarılı futbolcumuz Tomas Sivok, takımımızın havasının çok iyi olduğunu söyledi

Gloria Serenity Resort Hotel'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tomas Sivok, kampın olması gerektiği gibi iyi geçtiğini söyledi.
Yeni transferlerimizin takıma katkısını görmeye başladıklarını belirten Sivok, "Ben de şu anda kendimi yeni bir transfer gibi hissediyorum. Uzun süredir takımdan ayrıydım. Şu anda yepyeni bir atmosferde gibi hissediyorum kendimi. 3 yeni oyuncumuz var. Ancak onlara biraz vakit vermemiz lazım. Her zaman için yeni bir ülkede oynamak, oyun sistemine alışmak biraz zaman alacaktır. Üçünün de ne kadar iyi oyuncular olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hedefiniz nedir?" şeklindeki soruyu yanıtlayan Sivok," Şu anda takım olarak ilk hedefimiz önümüzdeki maçları teker teker kazanak olmalı. Yolun sonuna bakmadan kazanmalıyız. Trabzonspor puan olarak önümüzde. Biz bir galibiyet serisine başladığımızda, onlar da puan kaybına başladığında ne olacağını kimse bilemez. 3 kulvarda da tek hedefimiz bütün maçları teker teker kazanmak olmalı" dedi.

Sakatlığı ile ilgili sorular üzerine. daha önce diğer dizinden de benzer şekilde sakatlandığını hatırlatan Sivok, şunları söyledi:

"Yöneticiler ve teknik heyet, sakatlığım süresinde Çek Çumhuriyeti'ne gitmeme, rehabilitasyonu orada geçirmeme izin verdiler. Daha önceki sakatlığımda beni tedavi eden ekiple çalıştım. Son 1.5 aydır takımla beraberim. Sakatlıktan daha iyi durumdayım şu anda. Psikolojik olarak da herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum."

Ersan Gülüm'ü nasıl bulduğu şeklinde bir soru yöneltilen oyuncumuz, "Dün ilk kez beraber oynadık. Bir kere hızlı bir oyuncu. Avrupa tarzında bir oyuncu. Taktik bilgisi hiç fena değil. Aynı zamanda sol ayaklı bir oyuncu. Sol ayağını kullanmayı bilen stoperi zor bulursunuz. Kalitesini de gösterdi. Dün ilk kez beraber oynadık ve zorlanmadık. Takımın sürekli oynayan oyuncularından birisi olması hiç kimseyi şaşırtmamalı" diye konuştu.

Beşiktaş'ta çok mutlu olduğunu ve kendini evinde gibi hissettiğini anlatan Sivok, takımın son durumu ve savunmada sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgili sorular üzerine şunları anlattı:
"Takımı yıldızlar oluşturmaz, takımı oyuncular oluşturur. Şunu da söyleyebilirim, geldikleri andan itibaren tanıdığım kadarıyla, yıldızlarımızın hepsi de aslında geldikleri takımda takım oyuncuları olduklarını çok güzel göstermiş, takımın parçası olmuş oyuncular. Elbette hücumda bu yıldızlarla beraber çok daha güçlü ve etkiniz. Savunmada geçmişe oranla daha çok zorlanabileceğimizi söyleyebilirim. Ancak bunun sebebi, bu yıldızların savunmaya yardım etmemesi değil, takımımızın da artık daha hücuma yönelik oynayacak olmasıdır. Bunu da becerebileceğimize, savunmadaki problemlerimizi de giderebileceğimize yüzde yüz eminim. Takımımızdaki hava çok iyi. Takım olma yolunda çok önemli adımlar atıyoruz; bu güçlü yıldızlarımızla beraber."

Takımdaki tüm futbolcularla arasının iyi olduğunu anlatan Sivok, genç Muhammed Demirci'nin de geleceği olan bir oyuncu olduğunu belirtti ve "Genç oyuncuların çok çalışması lazım. Bu istikrarı gösterirlerse Beşiktaş'ın geleceğinde önemli bir futbolcu olacaktır" dedi.

Haber-Fotoğraf: Rahman Sağıroğlu
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Guti ORÇ.

keskinli

takimdada taraftardada hava cok iyi
insaallah bozulmaz bu hava
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin