Ana Menü

Yekta: Beşiktaş'ta oynamak isterim

Başlatan carsi52, Aralık 08, 2010, 17:23:39

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

İzmirspor'da futbol hayatına başlayan ve daha sonra Kasımpaşa'ya transfer olarak kısa sürede 4 büyük takımın da listesine giren Yekta Kurtuluş, Maraton.com.tr'ye konuştu.

Gösterdiği performans ve attığı gollerle adeta Kasımpaşa'nın parıldayan yıldızı haline gelen 25 yaşındaki Yekta Kurtuluş, Maraton.com.tr Dış Haberler Koordinatörü İlker Ezibay'ın sorularını yanıtladı.

Kasımpaşa tesislerinde bir araya geldiğimiz Yekta, hakkında en çok merak edilenleri Maraton.com.tr okuları için cevapladı.

Futbola nasıl başladığından, en çok çalışmak istediği teknik adama, idolü olan oyuncudan, transfer olmak istediği takıma kadar her soruya büyük bir içtenlik ve samimiyetle cevap veren Yekta Kurtuluş'un gündem yaratacak bu röportajını sizlerin de çok büyük bir keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz.

İşte Kasımpaşa'nın yıldızı Yekta'nın çok özel röportajı:

Maraton: Futbola nerede ve nasıl başladın?

Yekta Kurtuluş: Futbola 7 yaşında İzmirspor'da başladım. Bir aile dostumuzun vasıtası ile başladım. Yaklaşık 13-14 sene İzmirspor'da oynadım. Daha sonra da Kasımpaşa'ya transfer oldum.

Maraton: Kasımpaşa'ya transfer olurken kafanda neler vardı? Bu noktalara gelebileceğini düşünüyor muydun?

Yekta Kurtuluş: Aslında buraya gelmeden önce bu noktalara gelmem gerekiyordu. Çünkü İzmirspor'dayken de iyi futbol oynuyordum. Ama İzmirspor'un mantalitesi günü kurtarmaya yönelik olduğu için bırakmamışlardı beni. Daha sonra Kasımpaşa'ya geldim. Burası daha profesyonelce yönetilen bir kulüp. O yüzden de kulübümün bu noktalara gelmem de çok önemli katkıları var.

Maraton: Futbolun ve karakterinle alakalı olarak aldığın tepkiler nasıl?

Yekta Kurtuluş: Karakterimle ilgili kötü şeyler söylenmediği için mutluyum. Daha sonra da herkes bana "daha iyiye gidiyorsun" diyor. Bu da bana mutluluk veriyor.

Maraton: Son zamanların en çok konuşulan oyuncularından birisisin. 4 büyük kulübün seninle ilgilendiği söylentileri sık sık ortaya çıkıyor. Bu transfer söylentileri ile ilgili neler söyleyeceksin?

Yekta Kurtuluş: Bana kulübüm ne derse ben onu yapmak zorundayım. Seçmek gibi bir şansım yok maalesef.

Maraton: Peki seçmek gibi bir şansın olsa hangi takımda oynamak isterdin?

Yekta Kurtuluş: Seçmek gibi bir şansım olsaydı eğer, mantığım bana Beşiktaş diyor. Çünkü şu anda oynadığım mevkiide Beşiktaş'ta daha rahat ve başarılı olabileceğimi düşünüyorum. Sakatlıklar falan da var. O yüzden Beşiktaş daha mantıklı olur sanki. Ayrıca Guti ve Quaresma gibi kariyer bakımından Türkiye'nin en önemli oyuncuları da o takımda. Onlarla beraber oynamak bana çok şeyler katabilir.

Maraton: Beşiktaş haricindeki takımları düşünmez misin?

Yekta Kurtuluş: Dediğim gibi mantığım öyle söylüyor. Maçları izlerken ben öyle görüyorum. Orada daha rahat oynarmışım gibi geliyor. Ayrıca Galatasaray ya da Fenerbahçe deseydim. Benim için Galatasaraylı ya da Fenerbahçeli diyebilirlerdi. Şimdi de büyük ihtimalle bana Beşiktalı diyecekler.

Maraton: Küçüklüğünde hangi takımı tutuyordun?

Yekta Kurtuluş: Şimdi onu söylemeye gerek yok. (Gülerek)

Maraton: (A) Milli takım kadrosuna seçildin Hollanda maçında. O ortamı nasıl buldun?

Yekta Kurtuluş: Ortam çok değişik. Orası muhteşem bir yer. Zaten o formayı giydiğimde üzerimde hem bir ağırlık hissettim hem de bir gurur hissettim. Çünkü o Türk bayrağını taşımak tüm Türk oyuncuların isteğidir. Bu da benim hayalimdi. Gerçek oldu. İnşallah devam eder.

Maraton: Süper Lig'de bu sezon kendini en beğendiğin maç hangisiydi?

Yekta Kurtuluş: Bu sene büyük ihtimalle Sivasspor maçı olabilir. Gol attığım maç.

Maraton: Senin için attığın en güzel ve anlamlı gol?

Yekta Kurtuluş: Benim için en önemli gol Galatasaray'a Ali Sami Yen'de attığım goldü. O önemliydi benim için.

Maraton: Karşısında en çok zorlandığın oyuncu kim?

Yekta Kurtuluş: Ekrem abi. Büyükşehir Belediye'den. Bana ters geliyor.

Maraton: Kendini en kötü hissettiğin maç?

Yekta Kurtuluş: Milli takımdan döndükten sonra oynadığım Gençlerbirliği maçı. Çünkü çok yorgun döndüm. Kısa bir süre oynamama rağmen inanılmaz yorgun döndüm oradan.

Maraton: Avrupa'daki ilk maçın Milli takım forması ile oldu. Hollanda'ya karşı oynarken neler hissettin?

Yekta Kurtuluş: Bir gururdu o benim için. Sahaya ayak bastığımda ilk önce ailem geldi aklıma. Onların evde yaşadıklarını düşündüm. Televizyondan izlediğim birçok oyuncu karşımda oynuyordu. Sahaya çıkmadan önce çok heyecanlıydım. Ama oraya ayak bastıktan sonra karşımda oynayan oyuncunun benim için bir önemi kalmıyor. İşimi yapmak zorundayım.

Maraton: Peki Hiddink?

Yekta Kurtuluş: Çok fazla çalışma fırsatı bulamadım. 4 gün beraber olduk. Bu 4 günlük süre içinde de nasıl bir kaliteye sahip olduğunu gördüm. Daha önceden de belliydi. Keyif verdi onunla birlikte olmak.

Maraton: Yılmaz Vural?

Yekta Kurtuluş: Zor aslında bu soru. Çünkü Yılmaz Vural denildiğinde aklıma ilk olarak medyatikliği geliyor. Çalışmadan önce bana çok sert biriymiş gibi geliyordu ama çalıştıktan sonra ne kadar babacan bir tavrı olduğunu gördüm. Onunla çalışmak benim için büyük bir şans. Çünkü o geldikten sonra ben bu noktalara geldim. Bana güvendi. İnşallah bu güvenini boşa çıkarmamışımdır.

Maraton: Teknik direktör seçme şansın olsa, kiminle çalışmak isterdin?

Yekta Kurtuluş: Keşke çalışmış olsaydım dediğim Rijkaard var.

Maraton: Avrupa'da oynamak istediğin bir takım ya da lig var mı?

Yekta Kurtuluş: İngiltere Premier Ligi kesinlikle. Orası olursa takımın önemi yok benim için.

Maraton: En çok beraber oynamayı istediğin Türk oyuncu kim?

Yekta Kurtuluş: Tugay Kerimoğlu ile oynamayı çok isterdim. Ama maalesef olmadı.

Maraton: Galatasaray'a gidersen çalışma şansı yakalayabilirsin Tugay Kerimoğlu ile.

Yekta Kurtuluş: O da bana çok mutluluk verir. Kendisinden öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim idolümdü Tugay Kerimoğlu.

Maraton: Kasımpaşa taraftarından yeterli desteği görüyor musunuz?

Yekta Kurtuluş: Sayı olarak çok fazla bir taraftarımız yok. Ama ölümüne bağlı bir taraftar. Sürekli yanımızda olmayı biliyorlar. Bu da bize güç veriyor. Tam oyun içinde düştüğümüz sırada onların desteği ile kalkıyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler.

Maraton: Bundan sonraki kariyer planın ne?

Yekta Kurtuluş: İlk başta Süper Lig'de 4 büyükler diye adlandırılan takımlardan birine gitmek. Milli takımda oynamaya devam etmek istiyorum. Gerçi Milli takım benim performansıma bağlı.

Maraton: Transferini merakla bekleyen 4 büyük takımın taraftarlarına söylemek istediğin son bir şey var mı?

Yekta Kurtuluş: Ben de onlar gibi merakla bekliyorum.

Maraton: Çok teşekkür ederiz Yekta.

Yekta Kurtuluş: Ben teşekkür ederim. Sevgiler.

MARATON.COM.TR ÖZEL
RÖPORTAJ: İLKER EZİBAY

Not: Maraton.com.tr Özel Haberidir. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Bölünür senin için uykular!

CR7

Yekta alınmasını istediğim birkaç yerli oyuncudan biri.
keşke gelse.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

yerli iyi oyuncu.oynar mi bilmiyorum ama kadroda yerli mecburuz.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net