Ana Menü

İnönü'de kan aktı!

Başlatan eebjk, Aralık 05, 2010, 16:32:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eebjk

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında karşı karşıya gelen Beşiktaş ile Bursaspor maçı öncesi taraftarlar arasında arbede çıktı, polis güçlükle müdahale etti.

İnönü'de kan aktı!

Yıllar sonra Bursaspor taraftarının da statta maçı izleyeceği karşılaşma öncesinde Fiyapı İnönü Stadı etrafına gelen Beşiktaşlı taraftarlar ile emniyet güçleri arasıda arbede çıktı.

OLAYLAR GEBZE'DE BAŞLADI

Balıkesir'den Beşiktaş-Bursaspor maçı için İstanbul'a gelen Beşiktaş taraftarları, Gebze yolunda Bursaspor taraftarlarının saldırısına uğradı. İddiaya göre çok sayıda Bursaspor taraftarı Beşiktaşlı taraftarların bulunduğu araçların önünü keserek tacizde bulundu. Arabalardan inenlerin birbirini itmeye ve yumruklaşmaya başladığı olay, araya giren sağduyulu taraftarlar tarafından büyümeden önlendi.

Polis kayıtlarına geçmeyen ve vukuat bulunmayan olaydan sonra Bursasporlu taraftarların İstanbul'a seyri polis kontrolünde yapılmaya başlandı.

Şekerpınar üzerinden İstanbul'a topluca gelen Bursasporlu taraftarlar, şu anda Çamlıca gişelerinde bekletildi. Taraftarlar Fi-Yapı İnönü Stadı'na polis kontrolünde ve topluca götürüldü.

BURSASPOR TARAFTARLARINDAN DÖNER BIÇAĞI ÇIKTI

Spor Toto Süper Lig'de bugün Beşiktaş ile İstanbul'da karşılaşacak olan Bursaspor'un taraftarları İstanbul'a giriş yaparken polis tarafından durduruldu ve arama yapıldı.

Emniyet güçleri, Bursasporlu taraftarları Çamlıca turnikelerinden İstanbul'a giriş yaparken durdurdu. Alkollü olduğu belirlenen taraftarların bulunduğu otobüslerde yapılan aramaların ardından döner bıçağı, taş, sopa, tornavida ve maket bıçağı gibi kesici ve delici aletler ele geçirildi.

Otobüslerde bulunan kesici ve delici aletler polis tarafından sergilenirken aramaları tamamlanan taraftarlar Fi-Yapı İnönü Stadı'na doğru harekete geçti.

BURSASPORLU ÜÇ TARAFTAR BIÇAKLANDI

Bursasspor taraftarlarının eski açık tribünün dış kısmına alınmasıyla birlikte Beşiktaş yönünden gelen siyah-beyazlı taraftarların bir bölümü barikatları aşarak, yeşil-beyazlı taraftarların bulunduğu bölüme doğru hareketlendi. İki takım taraftarları arasında kavga yaşanırken, güvenlik güçleri biber gazı sıkarak taraftarları uzaklaştırmaya çalıştı.

Bu sırada iki Bursaspor taraftarının bıçakla yaralandığı görülürken, güvenlik güçleri bazı taraftarları gözaltına aldı. Yaralanan taraftarlar bir süre sonra gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan, tribünde Bursasporlular içinde yer alan bir taraftar da bıçakla yaralandığı için saha içine alınıp sedyeye konuldu ve ambulansla hastaneye götürüldü. Diğer yandan, iki takım taraftarları tribünlere girdikten sonra da birbirlerine küfürlü tezahüratlar yaptı.

TÜNELDEN GELDİLER

Bursaspor taraftarları 18 otobüsle Fi-Yapı İnönü Stadı'na gelirken, otobüsler protokol tribününün arka kısmındaki tünelin çıkışında durduruldu.

Taraftarlar, tünelden üstleri arandıktan sonra eski açık tribünün ön kısmına alındılar. Güvenlik çemberi içinde eski açık tribünün önüne getirilen taraftarlar, ikinci bir aramanın ardından tribüne girdiler.

Bursaspor taraftarlarının gelişi sırasında yollar trafiğe kapatılırken, bazı sürücüler kornalar çalarak durumu protesto etti.
Bu arada otobüsten inen bazı taraftarların üzerinde kesici aletler bulunurken, bu taraftarlar gözaltına alındı. Bazı Beşiktaşlı taraftarların, yıllar sonra bir maç için İnönü Stadı yakınında sabahladıkları öğrenildi.

BURSASPOR TARAFTARININ 7,5 YILLIK HASRETİ BİTTİ

Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasındaki gerginlik nedeniyle iki takım taraftarlarının deplasmana gitmeme durumu bugünkü Beşiktaş-Bursaspor maçıyla sona erdi. Bursaspor taraftarları, yaklaşık 7,5 yıl aradan sonra İnönü Stadı'nda takımlarını izledi.

Bursaspor'un küme düştüğü 2003-2004 sezonunda, yeşil-beyazlı taraftarlar, Beşiktaş'ın, küme düşme hattındaki rakiplerine yenilmesine tepki gösterince iki takım taraftarları arasında gerginlik başlamıştı.

Bursapor'un yeniden Süper Lig'e yükseldiği 2006-2007 sezonundan itibaren de il spor güvenlik kurullarının aldıkları kararlarla taraftarlar deplasmanlardaki maçlara gidemiyordu. Dört sezon süren bu uygulama, Beşiktaş Kulübü'nün hafta başında aldığı kararla sona ererken, Bursaspor taraftarlarının İnönü Stadı'nda maç izleyebileceği ve yüzde 5'lik kontenjan ayrıldığı duyurulmuştu.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'nun aldığı karar sonucunda Bursaspor taraftarları yaklaşık 7,5 yıl aradan sonra Fiyapı İnönü Stadı'na geldi.

Yeşil-beyazlı taraftarlar en son 2003-2004 sezonunda, 16 Ağustos 2003'teki maçta takımlarını İnönü Stadı'nda desteklemişti. 1-0 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle sona eren bu karşılaşmadan sonra Bursaspor taraftarları İnönü Stadı'na gelememişti.

sadece BEŞİKTAŞ

eebjk

sadece BEŞİKTAŞ

keskinli

ne geregi var bu kadar gerginligin bre bursanin kedileri
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Alıntı yapılan: eebjk - Aralık 05, 2010, 16:35:29
Kaşınanı kaşırlar..

Aynen..

Hiç üzülmüyorum şerefsizlere.
Bölünür senin için uykular!

eebjk

sadece BEŞİKTAŞ

carsi52

NoPasaran

Bursalılar Volkan Şene ateş püskürüyor :D

Devre arasında alsak şu adamı ::)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Ben istemiyorum artık Volkan Şen'i..

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

CR7

valla tribünde "cenaze melodisi" yaptık ve "başınız sağolsun o cocukları" diye bağırdık ama gerçekten ölen var mı bilmiyorum.

bıçaklamayı biliyordum. herhalde öldü dedim o adam. doğru mu değil mi bilmiyorum.

ulan deplasmana gönderiyorsun oğlunu-eşini-sevgilini-kardeşini bıçaklandığı ya da öldüğü haberi geliyor :-\ kötü be aile için..
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Simurg

Bu yapılan insanlık dışıdır hayvanlıktır.
İster yapan beşiktaşlı olsun, ister bursalı, fenerli, gs li vs..
Bunun adı iğrençliktir.
Böyle bir olay mı olur ya o bursalı ben beşiktaşlı o fenerli ben gsli hadi bçaklayalım.
Daha dün fenerlilerle gslilere it dalaşı diyorduk
Şimdi durum nedir
Herkes söylüyor tvlerde bjknin ezeli rakibi belli oldu
Bu taraftarlık değildir
Maça olay çıkarmak adına maça giden herkesi kınıyorum.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

BJK_Kübra

maça gidicektim annem ve babam bırakmadı;babam olay olacağını bildiğinden tabi. gerçi olayları görünce hak verdim çok üzülmüştüm gidemeyince ama.. çok fena olmuş ama ya gerçi bunlarda harbi kaşınmış adamlar nelerle gelmişler döner bıçaklarımı dersin,falçatalar,çakılar ne ararsan..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

+18 !

Gelmeyeceklerdi.

Yönetimleri düşünecekti bunları.. Olacaklar öngörülüyordu zaten..

Eğer ölü varsa başları sağolsun..

keskinli

ölü yok sanirim
ne kadar ilginc bi sey düsmanlik denilen sey
hic birbirini tanimadan sadece baska bi takimin rakibi diye düsman olunuyor
o adami tanisan belki en iyi arkadas olacaksin ama bursal diye bicakliyorsun
savaslarda böyle basit olaylar yüzünden gelisiyor demekki
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eebjk

Geçen sene y.demirören izin vermedi diye kıyameti kopardılar. ''Söz vermek g.t vermeye benzemez'' diye her yerde bagırınıyolardı. Noldu alın size izin yaptıklarınız ortada. Sizin adamlıgınız bu kadar. Tekrar diyorum kaşındılar cezalarını aldılar..
sadece BEŞİKTAŞ