Ana Menü

[STSL] Beşiktaş-BursaspOr [5 Aralık Pazar] [14:00]

Başlatan Cem Goren, Aralık 01, 2010, 13:42:17

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Valla maça gitmedim bilmiyorum ama Forzadada böyle bi konu var olmuş yani..
Bölünür senin için uykular!

Ersin Develi

Bunun adı bütün dillerde IRKÇILIK'tır.
FİFA nın en hassas olduğu konu Irkçılık.Eğer Federasyon bunu da Es geçerse,bunu da diyorum çünkü Bursaspor-Diyarbakır maçında yaptıklarını es geçtikleri gibi,facia çıkar

Itır ESEn'in yazısında bir yere dikkat çekmek istiyorum
''Yoksa taraftarlar olarak gereğini yapmaya kararlıyız''

Ersin Develi

Türkiye de, Futbol Federasyonu varsa, önce Bursa taraftarının yaptığı ırkçılığın cezasını keser.

Geçen sezon da, Diyarbakırspor'a yaptıklarını unutmuş değiliz.

Daha fazla, anımsatmak istemiyorum, dün Ali Atıf Bir yazısında ayrıntılı bir biçimde yazmış, herkes okusun.

Geçtiğimiz yaz, Dünya Kupasında, her maç öncesi, futbolcular tarafından okunan ırkçılık karşıtı bildiriler ve beyaz adama karşı siyah adamın sesini duyurabilmek adına yaptığı özgürlük mücadelesinin simgesi olan vuvuzela damgasını vurmuştu.

Anlaşılan o ki bütün bunlar Bursa taraftarının bir kulağından girip öbür kulağından çıkmış.

Pazar günü, maç öncesi;
Hepimizin kanını donduran,  "o"  atılan iğrenç sloganı burada yazarak kardeşlerimi, arkadaşlarımı rencide etmek niyetinde değilim.

Hele, Büyük Amigo Alen Markaryan'ı hiç üzemem...

Şimdi...

Beşiktaş'a nasıl ceza yağdıracağını düşünen TFF...

Önce geçen seneden beri ertelediği, görmezden geldiği, ırkçılık yapan zihniyete artık dur desin... 

Lütfedip uygun bir ceza versin.

Fifa'nın, birinci derecede önem verdiği "ırkçılıkla mücadele" kavramını, bizde ülkemizde de hissedelim...

Yoksa taraftarlar olarak gereğini yapmaya kararlıyız.

Her türlü hakkımızı arayacağız...

Adam yaralamak gözle görülür ve kanunlar çerçevesinde belli bir cezası vardır, ama diğeri çok daha ağır toplumsal bir yaradır. 

TFF'nin  FIFA'nın aldığı kararlara daha ciddi olarak yaklaşmasını umuyoruz.

Irkçı tezahürat yapan tribünlerin, takımlarına, uygulanan ceza, hoşlarına gitmeyecek.

Bursa taraftarının bu kaçıncı vukuatı?

Sayalım mı?

TFF

Önce IRKÇILIĞIN CEZASINI KES...

Sonra Beşiktaş'ın cezasını kesersin.

- ITIR ESEN - HABER1903

keskinli

cok görmeyin
insanliktan nasibini almamis yaratiklar bunlar
irkcilikla tezahürat yapacagini sanan hayvanlar bunlar
ne anlarlar kardeslikten,baristan,dostluktan
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

TARAFTAR DAVAYA HAZIRLANIYOR!

Beşiktaş - Bursaspor karşılaşmasında Bursasporlu taraftarların Alen Markaryan'a yönelik ırkçı tezahüratına tepki çığ gibi büyüyor.

Beşiktaşlı taraftarların bu ırkçı tezahürata karşı Bursaspor aleyhine dava açmak için hazırlıklara başladığı öğrenildi.

Dava açmaya hazırlanan gruptan gelen açıklama ise şu şekilde;

Bu tip olayları Bursaspor 2 senedir devam ettiriyor.Diyarbakırspor karşılaşmasında da benzer bir ırkçı tezahürat gerçekleştirdiler. Ama her nedense Federasyon tarafında hiç bir şekilde ceza almadılar. Günümüzde İtalya'da , İngiltere'de ve İspanya'da aynı olaylar karşımıza sıklıkla çıkıyor. UEFA bu tarz olaylarda saha kapama ve büyük para cezaları uyguluyor. Biz bu ırkçı saldırıyı kabul edemiyoruz ve davayı üstlenecek olan en iyi avukatları bulup Beşiktaş'ın arkasında duracağız.

Haber1903

Cem Goren

böyle birşey oldu gözlerimle gördüm ama şunu unutmasın bursalı oğlanlar

"Ermeni köpekler Beşiktaş'ı destekler" diye böğüren bursalı köpekler. Irkçı olmak bursalı olmakdan daha utanç verici daha aşşağılık bir durumdur unutmayın...
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Ersin Develi

Bursanın belkide yaptığı en iyiişlerden biri
bakınız
Bursaspor - Diyarbakırspor
Diyarbakırspor - Bursaspor
Gaziantepspor - Bursaspor
2 yıl içinde oynamadan kazanılan 9 puan
Federasyonun bir an önce bu pisliğe çare bulması gerekiyor,yoksa işler daha da büyür..

IL Capitano

yaptiklari tezahurat uzerine yorum yapmak bile istemiyorum cunku yorum yapmadan önce uyelik cikisimi vermem gerek.

tek bir sey söyleyecegim , onlari Allah bildigi gibi yapsin..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: keskinli - Aralık 08, 2010, 18:22:03
gecmis olsun kardesim
bu arada copmu dogru jopmu :)
Teşekkür ederim abi vallaha copmu jopmu herneyse  çok attığı kesin  :D
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.