Ana Menü

Oscar Cordoba: Şampiyon Beşiktaş Olacak

Başlatan carsi52, Kasım 30, 2010, 19:16:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Oscar Cordoba, kendisi, Beşiktaş ve Türk futboluyla ilgili samimi açıklamalar yaptı.

Resim

TÜRKİYE'YE KESİN OLARAK GELECEĞİM

Cordoba, bir gün geri döneceğini belirterek, "Türkiye'de çok mutlu oldum. Beşiktaş taraftarı bana inanılmaz bir sevgi bir gösterdi; ama sadece Beşiktaşlılar değil, Türkler genel olarak sıcak kanlı. Türkiye'de hem Türk hem de Kolombiyalı arkadaşım var. Bir gün kesinlikle Türkiye'ye kesin olarak geleceğim. Türkiye'yi çok özlüyorum.

İşte Cordoba'nın çok özel açıklamaları:

KENDİMİ BEŞİKTAŞLI FUTBOLCU GİBİ HİSSEDİYORUM. DERBİ GALİBİYETİNE ÇOK SEVİNDİM

Beşiktaş'ı asla unutamam, orada dopdolu bir 5 yıl geçirdim. Kendimi bir Beşiktaş taraftarı olarak görüyorum. Guti, Quaresma ve teknik direktör Schuster gibi çok ünlü isimler geldi Beşiktaş'a. Bu beni çok heyecanlandırıyor. Derbide Türkiye'de olmayı çok isterdim. Beşiktaş kazandı. Kendimi hâla Beşiktaşlı bir futbolcu gibi hissediyorum ve galibiyete çok sevindim.

TÜRKİYE'DE HAKSIZ YERE ELEŞTİRİLDİM ÖFKELİ DEĞİL; AMA ÜZGÜNÜM

Türkiye'de haksız eleştirilere uğradığımı düşünüyorum. Ben Beşiktaş'a her şeyimi verdim. Tüm gücümle takımın başarısı için oynadım. Asla yanlış yapmadım. Ama benim bazı maçlarda bilerek hata yaptığımı söylediler. Bu konuda zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu söyleyecek. Kimseye öfkeli değilim; sadece üzüldüm. Benim için söylenenleri kim duyarsa doğal olarak üzülür.

TÜRKİYE'DE FUTBOLCULAR ÇOK ÇABUK ELEŞTİRİLİYOR

100. Yılda kazandığımız şampiyonluk ve kupalar benim için çok önemli. Bununla gurur duyuyorum. Zaman zaman protestolara maruz kaldım, bunlar benim kötü anılarım. Bir futbolcuyu bir maçla değil; bütün kariyeriyle değerlendirmek gerekir. Türkiye'de bir maçla futbolcu hakkında karar veriyorlar. Bir iki maçtaki hatayla futbolcuyu yargılayamazsınız.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLACAK KALBİM İNÖNÜ'DE

Beşiktaş'ın başkanı çok iddialı. Bu yaptığı transferlerden ortaya çıkıyor. Çok önemli isimleri transfer etti. Ben Beşiktaş'ın başarılı olacağına inanıyorum. Bu isimlerle başarılı olmaması mümkün değil. Beşiktaş, kesinlikle şampiyon olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Kalbim İnönü Stadı'nda.

MONDRAGON SON KEZ İYİ BİR SÖZLEŞME YAPMAK İSTİYOR

Mondragon, yaşı ilerlediği için sözleşme yenilemek ve futbol kariyerini iyi bir noktada tamamlamak istiyor.Köln'de sorunları var. Ama bu kolay olmayacak; çünkü o artık eskisi kadar genç değil.

RÜŞTÜ, TARTIŞMASIZ DÜNYANIN EN İYİ 30 KALECİSİNDEN BİR TANESİ

Rüştü Reçber'in Beşiktaş'ın kalecisi olduğunu biliyorum. Ben Türkiye'deyken Fenerbahçe'deydi. Rüştü, kesinlikle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 30 kalecisi arasında yer alıyor. Onun kalitesi tartışılmaz. Tüm dünya onun ne kadar iyi kaleci olduğunu biliyor.

TEOFILO, G.SARAY, BEŞİKTAŞ YA DA F.BAHÇE'DE OLSA BAŞARILI OLURDU

Teofilo, Beşiktaş, Galatasaray ya da Fenerbahçe'de olsa başarılı olurdu. Trabzonspor'daki sistem ona uygun değil. Diğer büyük takımlardaki sistem ona daha çok uygundu. Bence Teofilo özel bir yetenek; ama Trabzonspor'a uyum sağlayamadı.

PİNO FANTASTİK BİR OYUNCU AMA MEVKİİNDE OYNATILMIYOR

Pino, süper bir futbolcu. Fantastik bir oyuncu, Galatasaray'a çok daha faydalı olabilir; ama gerçek pozisyonunda oynarsa. Şu anda kendi mevkiinde değil. Ama emin olun El Mago (Sihirbaz) ünvanını boşuna almadı.

- RADYOSPOR -
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Yazıyı okuyordum

TEofilo özel yetenek deyince

Şüphe ettim bu yazıdan :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.