Ana Menü

Mühendis Oktay !

Başlatan Timurlenk, Şubat 28, 2007, 16:05:50

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timurlenk

unutulmadın be abi...

ne kadar şeref e sığar

ne kadar adamlığa sığar

ama adamsızlık bunların kanlarında var

ölümünün 16 yılında unutulmadın

bu tribün tarihi ne seni , nede bu kahpeliği yapanları unuttu !

herkes kardeş ilan ettiğini iyi bilsin..

fener öfkemsin , galatasaray nefretimsin !

---------------------------------------

Zaman gazetesi:

1991 yılında da bir G.Saray-Beşiktaş maçı sonrasında, Siyah-Beyazlı renklere gönül veren Oktay Akdemir adlı mühendis rakip takımın taraftarlarında tartaklanarak öldürülmüştü

-----------------------------------------------

Beşiktaş gazetesi 2004:
Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, katılımcıları geçtiğimiz günlerde vefat eden efsane futbolcu Şeref Görkey ve Beşiktaş-Çaykur Rizespor mücadelesinde yaşamını yitiren Cihat Aktaş için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından Nasır, yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
"Bilindiği gibi son yıllarda çeşitli etkenlere bağlı olarak toplumsal yaşamın her alanında görülen şiddet ve terör, bu kavramlarda asla yan yana gelmesi mümkün olmayan spor müsabakalarında da kendini hissettirmeye başlamıştır. .............vs.
Birkaç yıl önce Mecidiyeköy'de sırf BJK atkısı taşıdığı için genç bir mühendis kardeşimiz de rakip takımın taraftarları tarafından eşinin gözü önünde dövülerek öldürülmüştür. Bütün bu olaylar ve gelişmeler karşısında sessiz kalan çevrelerin, hatta meslektaşlarının uğradıkları yaşamsal tehditleri görmezden gelenleri bugün stadımızda yaşanan bireysel bir eylemi ve adli olayı vesile ederek kulübümüze yönelttikleri eleştirileri, olayı camiamıza mal etme çabalarını esefle izliyor ve karşılıyorum"

-------------------------------------------------

Radikal'in tribün terörü yazısında:
1991: Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesinde Siyah-Beyazlı takımın taraftarı mühendis Oktay Akdemir, GS`li taraftarlarca dövülerek öldürüldü.

------------------------------------------------

ekşi sözlükten alıntı;

Mühendis Oktay

90'lı yılların basında bir gs-bjk derbisinde dovulerek oldurulen Beşiktaş taraftarı.
Beşiktaş tribunleri uzun sure yasını tutmuş, olayın oldugu haftanın akabinde oynanan gs- bakırkoy macının cıkısına 500 kisilik bir grupla giderek mactan cıkan gs taraftarını cil yavrusu gibi dagıtmıştır*. ha gideni geri dondurebilmis midir? dondurememistir. hala aklıma geldiğinde uzulurum.

alıntıdır.

anti - fenerci kesilen gençlik asıl düşmanını unutma !

ugur24

geçmişte yaşanılanlara bakıldığı zaman , asıl nefret etmemiz gereken takım galatasaray bu doğru..ama bizim neslimiz yani 18-22 yaş arası grup , genellikle fenerbahçe tarafından aşağılanmıştır..şampiyonluğumuz onlar tarafından engellenmiştir..çekişmemiz hep fenerbahçe ile olmuştur..belkide en büyük etken aziz yıldırım gibi bir başkanlarının olmasıdır..ben böyle düşünüyorum..yaşıma göre düşündüklerim bunlar..ama 30'lu yaşlara yakın olsaydım , galatasaray tarafından yapılanları yıllarca unutmazdım tabiki..o dönemlerde olmadığımız için bilemiyoruz doğal olarak..sadece anlatılanlarla yetiniyoruz..bu da yaşanılmadığı için pek etkili olmuyo..

CHEm !

babamın olduğu nesil galatasaraya düşman en azından benim babamdan biliyorum
galatasarayı hiç semvez
ama bizim nesilin antifener olduğu gerçek malesef
Allah kitap Beşiktaş

Delirdik

asıL düşman diye de birşey yok bence
tekiz, ne dost ne düşman.. baksanıza içimizden çıkan beşiktaşın evLatLarı biLe takımLarını beşiktaşa karşı daha bir hırsLa hazırLıyorLar daha ne dostu düşmanı..

yemişim gssini fbsini
giden hayat var hemde mühendis. üLkeye yararı dokunabiLcek bir insan yok yere öLdürüyor.

toprağı boL oLsun. derbide inşallah saygıyLa birkez daha tribünden anarız. :(
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

yigit_izmitli

bana bu saatten , bu yazıyı okuduktan sonra kimse gs kardeş falan demesin

yerim böle kardeşliğii

böle kardeşim olcağına şerefli düşmanım olsun daha iyi

carsi52

zaten kardeş felan değildi gayse istemiyoruz öyle kardeş :oklava
Bölünür senin için uykular!

AsA

Alıntı yapılan: CradLeStoNe - Şubat 28, 2007, 16:28:23
tekiz, ne dost ne düşman.. baksanıza içimizden çıkan beşiktaşın evLatLarı biLe takımLarını beşiktaşa karşı daha bir hırsLa hazırLıyorLar daha ne dostu düşmanı..

yemişim gssini fbsini
giden hayat var hemde mühendis. üLkeye yararı dokunabiLcek bir insan yok yere öLdürüyor.

Guzel yazmissin.. KartaL'in KartaL'dan baska dostu yoktur.. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz icin variz var olacagiz.. Ne samsun maclari ne'de Alinan canLar unutur.. Oktay kardes'imiz Nur icinde yatsin Topragi boL oLsun...

keskinli

Alıntı yapılan: CradLeStoNe - Şubat 28, 2007, 16:28:23

yemişim gssini fbsini

bu yazi alkislanir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

srdr

siyah beyaz kefene sarılsın benim naaşım sana binlerce oktay fedadır şampiyon beşiktaşım . bu pankartı hala unutmadım.
oktay öldükten sonra yeni açıkta asılmıştı uzun süre....
beşiktAŞK - since 1903

parmanides

allah rahmet eylesin abimizin topragi bol olsun ...

92-93 sezonunda
iki takim sampiyonlik yolunda
hatirlayin ne oldu ankarada
8-0 i unutma
unutmadik unutmuycaz cimbombomu a.g koyucaz..

bjkolik@19

inci baba selim bi röportajında bahsetmişti bu olaydan yapılan kalleşlik kolay kolay unutulmaz diye....
bazı şeyleri unutmamamız lazım....
neye sığar o kadar adamın 1 kişiyi döverek öldürmesi
GEÇSEDE GENÇLİĞİM KAYBOLSA YILLAR...

SATUKBLADE

tamam arkadaşlar unutmayacağız ama karşıdakinede bunun aynısını yapmamak lazım

bu bir kitle psikolojisinin eseridir.O anda kimi tutarsanız yargılarsanız direk PİŞMANIM der.Hakikaten pişmandır toplu yapılan olayda ne yaptığının farkında değildir

Umarım böyle olaylar başka hiç bir İNSAN BAŞINA GELMEZ...
Karşımızdakilerde insan bunu herkese hatırlatalım ki canlar OKTAYLAR YANMASIN

burak_bjk

bunların hiçbiri ne gayse ne başka bi takım kardeşimiz değil... GAYri meşru kardeş istemiyoruzz
Bu sevdadan vazgecersek ALLAH belamızı versin....

freedom forever

bir mühendis kolay değişmio bu memlekette yazıklar olsunn
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

kerim

1991 sezonunda
50 kişi otobüs durağında
Kıymışlardı gencecik bir kartala
Mühendis Oktay'ı unutma
Unutmadık ,unutmayacağız
...................................
..................................

:'( :'( :'(
güneş hep bizim arkamızdan doğmuş,
yani biz hep geceye yürümüşüz...
adımız çıkmışsa karanlığa,