Ana Menü

SL 13.Hafta | BEŞİKTAŞ - Konyaspor | 20 Kas 2010-19:00

Başlatan Cem Goren, Kasım 16, 2010, 01:45:01

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Alıntı yapılan: M34 - Kasım 20, 2010, 21:23:49
Beceriksiz olabilirler, konsantrasyon olmakta zorlanabilirler ama en azindan hirslari var ... bu yetiyor bana simdilik.

Daha 13. haftadayiz ... yarim sezon bile olmamis henüz .. nedir bu Schuster öfkesi? Adam deniyor iste devamli, birseyler yapmaya calisiyor ... Hic oyun kagidi ile ev yapmaya calismadiniz mi? Ilk baslarda sallanir, devrilir ... zamanla olur ama.

Sabırlık durun yok M34 kardeşim..

Şöyle ki,

Haftaya Gs yi yenemezsek Havlu atıyoruz..

Takımın düzelmesi için herkes sabır göstermek zorunda zaten ancak lig gidiyor, belki kupada gidecek..

Kaybedilmemesi gereken çok maç kaybediyoruz..

Manisa
Kasımpaşa
Konya

Maçlarını yensek bugün

2+2+3 = 7 Puan..

27 EDERDİK..

Yine geride olurduk ama sabır gösterecek durum olurdu bazı haftalardaki pozisyon vermelere..

Ama taraftara da kızmayın artık ne olur..

Kolay değil..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

evet bu takim bu sisteme uymuyor dogru gittigi yere kadar artik...
devre arasinda degisiklikler olacak..
iciniz rahat olsun bugünki mac cok güzeldi keyifliydi
tek iste su atilmasi gerekenler atilsaydi inanin burdakiler isyan misyan etmezlerdi...
benim tek isyanim belirli futbolculara...oda bugünden degil ezelden beri ediyorum...

CR7

Alıntı yapılan: djinonu - Kasım 20, 2010, 22:01:32
tek iste su atilmasi gerekenler atilsaydi inanin burdakiler isyan misyan etmezlerdi...
benim tek isyanim belirli futbolculara...oda bugünden degil ezelden beri ediyorum...

biz buna işte skor yazarlığı diyoruz.
top 3 direk arasından geçse Tabata-Holosko o golleri atsa bunlar konuşulmayacaktı

ve Schuster'in gerçek açıklaması(Çarpıtmadan):

"Maçı kazanmak için elimize çok fırsat geçti. Ancak bu şansları elimizin tersiyle ittik. Biz pozisyon bulurken rakibe de çok kolay pozisyon verdik. Bu bizim zaaflarımızdan biri olarak ortaya çıktı. Elimize geçen şansları da maalesef değerlendiremeyince böyle bir sonuç ortaya çıktı. Taraftarlar hakkında kimsenin konuşmasına gerek yok. Biz takımdan sorumluyuz. Taraftardan sorumlu değiliz. Tüm dünyada olduğu gibi burada da ligler Mayıs ayında bitiyor ve Mayıs'a daha çok var."
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Alıntı yapılan: L_James_23 - Kasım 20, 2010, 21:58:36
Schuster'i suçlamaya devam edin siz.
Denizli zamanını çok iyi hatırlıyorum da laf söyletmiyordun abi.
şimdi Schuster suçlu. bırak Allah aşkına!

Ben düşman değilim schustere bundan emin olabilirsin.

Ancak klasik "grup" oluşturma psikolojisindesin yine, diyecek bişey yok..

Beşiktaş son sezonların en kötü dönemini yaşarken, en yıldız oyuncuları almışken bu kadar kötü duruma düşmüşsek biraz düşünmek lazım..

Geçen seneki asıl sorun KADROYDU..Bunu herkes biliyor..

Yine diyorum kendi sahandaki 7 maçın 4 tanesini kazanamazsan bunun sorumlusu kimdir ?

Schustere hiç mi eleştiri getirmeyecek bu insanlar ?

Asıl siz bırakın Allah Aşkına..

Bu kadar koruyarak adama düşman ediyorsunuz İnsanları..

Varsa hatası eleştireceksiniz, annesimisiniz babasımısınız. Hatasını söylemeyeceksek Otomatik Bot yapalım o gelsin yazsın yerimize..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

hatasını söylemiyor bazıları
her hareketine bir kulp buluyor
benim lafım onlara.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

djinonu

Alıntı yapılan: L_James_23 - Kasım 20, 2010, 22:03:55
Alıntı yapılan: djinonu - Kasım 20, 2010, 22:01:32

biz buna işte skor yazarlığı diyoruz.
top 3 direk arasından geçse Tabata-Holosko o golleri atsa bunlar konuşulmayacaktı

ve Schuster'in gerçek açıklaması(Çarpıtmadan):

�Maçı kazanmak için elimize çok fırsat geçti. Ancak bu şansları elimizin tersiyle ittik. Biz pozisyon bulurken rakibe de çok kolay pozisyon verdik. Bu bizim zaaflarımızdan biri olarak ortaya çıktı. Elimize geçen şansları da maalesef değerlendiremeyince böyle bir sonuç ortaya çıktı. Taraftarlar hakkında kimsenin konuşmasına gerek yok. Biz takımdan sorumluyuz. Taraftardan sorumlu değiliz. Tüm dünyada olduğu gibi burada da ligler Mayıs ayında bitiyor ve Mayıs'a daha çok var."

kardeeeeeeeeeeeeees yukardakiler anadolu takimi daha duuuuuuuuuuuuuur derenin altindan daha ne sular akacak... yukardakiler anadolu takimi,... ne kadar direnc gösterecekler...
onlarin devre arasi sistem degistirecek futbolcu alacak gücte degiller 3 büyükler kendilerini toparlasin KARA KARTALIM kendini toparlasin bak neler olacak...dogal olarakta biz bir macta iki maclik mücadele ediyoruz cünki karsimizdakiler bizi Real Madridmis gibi görüp daha cok motive oluyorlar...

carsi52

Valla benim şahsen ne Mustafa Denizliye nede Schustere kinim var.
Ama bu kadar puan kaybının ve özellikle bu maçta ki puan kaybının tek sorumlusu Schusterdir ne holosko nede başka birisi.
Schuster yüzünden bu haldeyiz bu akşam aptal bi takımı yenemedik..

Şu konya bu zamana kadar 9 puan nasıl toplamış onu bile merak ettim o derece..
Bölünür senin için uykular!

carsi52

NoPasaran

]Yiğit mesajıma çarpıtma demiş ama ben onu cep telefonundan yazmıştım bilginiz olsun. Hızlı olsun diye yazarken birde suçlanmak garip geliyor.

Neyse

Sinirler yatıştı maç havasından uzaklaşmaya başlamışken açık açık bu maçtan bağımsız düşüncelerimi sizlerle paylaşayım..

Yeni oyun yapısı, yeni felsefe derken işler iyice bizim açımızdan arap saçına dönmeye başladı. Bu duruma gelmedeki en önemli olaylardan biriside sakatlıklar.
Neden bu kadar çok sakatlık yaşıyoruz, neden yoruluyoruz bilmiyorum. Bu takım geçen sene ligin en çok koşan takımıyken bu sene bu kadar gerilere düşmemizi ve sürekli unu sakatlıklarla ödememizi incelemeleri gerekiyor birilerinin. Ya yapılan idmanlarda yada bu çok tartışılan kondüsyonerde bir sorun olduğu açık.Bu konuda Fenerbahçede Aragonese yardımcılık yapan kondüsyonerimiz oradada çok eleştirilmişti ancak Adam İspanyanın en ünlü kondüsyonerlerinden diyorlar açıkcası nasıl düzeleceğinide bilmiyorum..

Oyun yapımıza gelirsek ;

Sene başından beri neredeyse her hafta dedim. Schuster devrim yapmak istiyor ve bunun bir takım maliyetleri olacak bize. Kolay değil onca seneden sonra bu takımın oyun yapısının 2-3 aylık dönemde baştan aşağı değişmesi. Herşeyden önce bunun uygun oyuncu yapısı gerekiyor bu kadronun içine..

Ancak şöyle bir gerçek var, elimizdeki mevcut oyuncularla bu sistem şu an için GEÇERSİZ oluyor. Mustafa Denizli gibi hücum futbolu manyağı bir adam dahi geçen sene savunma yaptırınca çok eleştirilmişti ancak eldeki mevcut kadrodan daha ötesi olmuyor..

Schusterin oyun yapısı gereği Hücum oyuncularımız tıpkı Barcelona gibi hem çok hızlı hemde çok teknik olması gerekirken, yani mümkün olduğunca az top kaybı yapması gerekirken bizde HOLOSKO, TABATA, NİHAT gibi atop kaybı maksimum seviyede olan adamlarla oynuyoruz..

Yani ne demek istiyorum

Bu adamlarla bu sistem gitmiyor.Schusterin vermiş olduklarının meyvesini sanırım istediği 1 yada 2 transferle çok daha iyi anlayacağız ancak o zamana kadar ne kadar dayanırız işte o sorun bizim için..

Sene başında geçen seneki savunma sistemi devam etseydi Q7 ve Guti olsaydı kesinlikle daha çok puan alırdık ancak yine bazı şeyler değişemzdi buda bir gerçek. Tıpkı stad yapımı gibi. İnönü yıkılında havamız kalmayacak ama taki yeni stad gelene kadar..

Beşiktaş'ımızın kadrosu bence öylesine yetersizki bazen ligin en kötü takımlarına karşı pozisyon dahi üretemiyoruz..

Şu maçın ilk 25-30 dk lık bölümüne baktığınızda top bizde ancak bir türlü rakip kaleye erişemiyoruz. Top %60-65 bizde ama pozisyon yok.Açıkcası bu kadro ilede devre arasına kadar bişey değişeceğini düşünmüyorum..

Babaannem hep derdi "Ayın 15 i karanlıksa 15 i aydınlıktır torun" diye..

Şu an karanlık günler yaşanıyor bunlar gerçek ama devre arasına kadar bir şekilde sabretmek gerekecek çünkü Hocanın gerçek hamlelerinizi o zaman göreceğiz ve eleştirilerimizi ona göre yapacağız..

Tabi o zamana kadar "şahsi düşüncem" bu ligten bu yapı ile Koparız..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

aynen Kaan gibi düşünüyorum Schuster'e bir başka güveniyordum ben aslında hani ne bileyim adam'ın duruşu falan güven veriyordu ama bugün kaybedilen 2puan'ın sorumlusu öncelikle Schuster'dir. sonuçta elinde Bobo'dan başka forvet yokken senin fatih tekke'yi sırf kendi ego'n uğruna kadroya almamanın bi açıklaması yok. bura senin babanın çiftliği derler adama. Schuster'in değişikliklerine gelince yapıcak bişey yok abi guti cezalı bobo sakat yusuf sakat falan derken mecbur erhan'a kalıyor falan. ama yok abi bugün bence ilk suç Schuster Dayı'nın.

diğer suçlulara gelince en başta holosko geliyor zaten. yıllar önce bize geldiğinde -o güne lanet okuyorum artık- bu adam Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşır diyorduk ama şimdi bu adam bizi şampiyonlukdan ediyor. kısaca Beşiktaş çağ atlamışken hala holosko Beşiktaş forması ile devam ediyor futbol hayatına.

tabata mesela. adam verilen paranın altında eziliyor abi klasik cümle ama durum bu yani. olmuyor olmuyor olmuyor söyleyecekde fazla söz yok zaten.

toraman mesela o adamdan stoper olmayacağını biliyoruz hepimiz dimi bunda hemfikiriz. o yediğimiz ilk golde adam bunun üstüne geliyor bu geri geri gidiyor lan vur indir gör kartını ya. bok var fair play'cilik oynuyosun.

takımda forvet yok mevzusuna geleceğim yine. tabatanın sağ açık nobrenin ön libero quaresma'nın forvet oynadığı bir maç izledik ilk yarıda. el oğlu atar gider derlerdi ya harbi öyle. o kaçan 2gol'den sonra halama dönüp bak futbolun acı kuralıdır "atamayana atarlar" demeye kalmadan 2yi yedik ama Q7 olmayınca üretkenlik adına bişeyde olmuyor olan pozisyonlarıda zaten tabata ile holosko kaçırıyordu. hani hep diyoruz ya "pascal ruhlu forvet" diye işte öyle biri lazım bize -sahada kanını akıtıcak cinsten-

Gökhan sana gelince heryerde şerefsizdin konyaya gelmişsin ama yine aynı değişen bişey yok. ziya doğan sana gelince azıcık delikanlı olsaydında takımına ayağa kalkmalarını söyleseydin -bak maçı bırak ver demiyorum ERKEK gibi oynasanız yeterdi-neyse olan oldu şu saaten sonra konuşca bişey yok sözüm ona HAYAT DEVAM EDİYOR
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Cem ilk golde ki Toraman değil Üzülmezdi..
Bende senin gibi düşünüyorum acayip sinirlendim çıldırdım o pozisyonda.

Grocbenn

Ben şu Schusterin devrimini merak ediyorum..Ve birinin bana da anlatmasını istiyorum..

Hücüm futbolu oynuyormuşuz..Nerde arkadaş ben niye göremiyorum..Dakika 17 Beşiktaşın şut 0/0..

Devrime bak Nobre'den 10 numara yaratmalar..Holoskoyu sol açıkta oynatmak..Biri bana söylesin neden sağda oynatmıyor neden!!

Sistem yok takımda..Biri bana bu takımın dizilişi şu diye söylesin..Kondüsyon desen..Son 20 dk. güldüm izlerken..Yürüyecek hali yok takımın..

Şu anda bu takımın bu hale düşmesinin tek sebebi Schusterdir..Schuster bana gelecek için gram ümit vermiyor..Çünkü o ruhu takımda göremiyorum..En önemlisi o inancı klübede göremiyorum..

Bu maçta forvet Quaresma..Onun arkası Nobre ise..Ben bu adamın hocalığından şüphe duyarım..Nobrenin orada oynamasını kimse açıklayamaz inanılır gibi değil..

Takımda sistem olur..Ya da takım genç olur..Derim ki sabredecez..Ama herkesin bahsettiği Schuster sistemi veya genç bir kadroyu takımda göremiyorum..O yüzden de bu adama sabretmiyorum..Çünkü bana gelecek için güven vermiyor..

Kimse beni bu adama güvenmediğim için Beşiktaş düşmanlığı ve skor tabelacılığı ile suçlayamaz..Asıl Beşiktaş düşmanları kendi futbolcusuna küfredenlerdir..Beşiktaş'ı bu hallere getirenlerde onlardır..

NoPasaran

Alıntı yapılan: carsi52 - Kasım 20, 2010, 23:14:05
Cem ilk golde ki Toraman değil Üzülmezdi..
Bende senin gibi düşünüyorum acayip sinirlendim çıldırdım o pozisyonda.

Lig tv de o pozisyonu gösterdi ..

Mustafa Denizliye göre Fabian Ernstin hatası..

En baştanda cidden öyle..

Senin adamın diyor ve sen geride kalıyorsun :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Bence 2 stoperinde ileri çıkması başlı başına bi hata..

Ayrıca bugün Ernst ölüydü resmen bunu hocanın görüpte çıkartmaması başlı başına hata.
Ama hoca görmüyorda olabilir çünkü maç izlediğini göremiyorum  :-\  Yüz ifadesi resmen bıktım gitmek istiyorum diyor..

Cem Goren

Ernst artık öldü abi adam saha içinde zaten bunu belli ediyor adam 26maçın tamamında oynamış sezon başladığından beri 20sinde 90dk oynamış. Ernst'e hiç bir şekilde kızamam valla
altın kapılarımız kan oldu tayfun