Ana Menü

Sari Melek!

Başlatan [KralKartal], Kasım 09, 2010, 16:57:09

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Bernd Schuster (2007).JPG

Sari Melek Schuster Besiktasta denildiginde, sanirim bir cok kisi yeni bir isim ile yeni bir Besiktas ve oyun tarzi izleyecegimizi
düsündü, bende dahil.

Hatirliyorumda, Del Bosque geldigindede ayni seyler yasanmisti, ve heyecan sarmisti bizleri. Sonra basin' in gazi ile baskan unutmadigi hatasini
yapip Del Bosqueyi gonderdi. Bosque' de kendi oyun tarzini takima yansitmak istiyordu, elestirilerde bu yuzdendi, israr niye ediyorsun hocam deniyordu,
ama 3-5 ayda istenilen sistem olusur mu , DEv takimsan bütcen yuz milyonlarsa olur, istedigin oyuncuyu alirsin ama konu BESIKTAS olunca olmuyor,
elindeki mevcut kadro ile en iyisini yapmaya calisiyorsun, yoksa kim takimina iyi futbolcu almak istemez.

Schuster istemezmiydi Robinhoyu? Amortiden Fatih Tekke cikti, takke dustu, sakatlik ortaya cikti. Guti-Q7 ilede sadece olmuyor,
olsaydi Real Madrid son 10 yilin sampiyonu olurdu. Hic yenilmezdi, hic puan kaybetmezdi. Ama futbol bu iste, heyecanida bu olsa gerek.

Elestiriler dogaldir, ama acimasizca elestirmeler cok yanlis. Zamaninda Mustafa Denizli mi ciksin gol atsin diye elestirilere cevap veren,
hoca ne yapsin futbolcu oynamiyorsa diyen, simdi hocayi elestiriyor.

Yeni hoca, yeni ulke, yeni futbolcular, eksik yanlis transferler(yonetimin sucu), ki Schuster gidin fatih Tekkeyi alin demez,
bunlar birlesincede durum Del Bosque gibi oluyor, bunlari hatirladigim icinde, Schustere destek vermek gerektigini dusunuyorum,
hatta AVRUPAda devam ediyorsak lig suan onemli degil, bir cok buyuk takim avrupada basarili ligde 10.sirada devam ediyorlar.
Bazen hedefler farkli olabiliyor, ama herzaman bir hedef vardir, o da suanki duruma destek vermektir,güzel günler görecegiz kartalim.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Hiç bir devrim kansız olmaz..

Kan sendende akar onlardanda akar..

Ve şu an biz yaralıyız..

Ancak bir çok şey değişeceğini söyleyen bir adam schuster..

Kolay değil yılları savunma sistemini yok etmek..

Sabredeceğiz başka çare yok..

Ancak sabrederkende,

Schuster Mutsuz görünmeyecek
Umut verecek
Başkasına laf atmayacak
Kötü topçular gibi takımda huzursuzluk yaratmayacak.

Ve en önemlisi bu takım son maçtaki gibi RUHSUZ oynayamacak..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Grocbenn

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Kasım 09, 2010, 17:40:00
Hiç bir devrim kansız olmaz..

Kan sendende akar onlardanda akar..

Ve şu an biz yaralıyız..

Ancak bir çok şey değişeceğini söyleyen bir adam schuster..

Kolay değil yılları savunma sistemini yok etmek..

Sabredeceğiz başka çare yok..

Ancak sabrederkende,

Schuster Mutsuz görünmeyecek
Umut verecek
Başkasına laf atmayacak
Kötü topçular gibi takımda huzursuzluk yaratmayacak.

Ve en önemlisi bu takım son maçtaki gibi RUHSUZ oynayamacak..

Helalin var Volkan..

keskinli

besiktasa gelirken besiktasin sartlarini biliyordu
transferinde sorumlusudur,cünkü zamaninda geldi
cikip sürekli baska takimlara laf atacagina isine yani kendi takimina baksin
forvet yok diyorsun,tekke kadroda yok
oyuna yaptigi müdahaleler eksik kaliyor
kasimpasa gibi lig sonuncusuna karsi takim yerlerde sürünüyorsa biri hesap verecek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ozan Doğan

schusterin yaptığı tek gereksiz şey rakipler hakkında gereksiz yorumlarıdır bence. onun dışında kadro konusundada yanlışları olmuştur olduda. transferde istediği transferler olduğunu en azından kendi kafasındaki isimler değildi belkide gelenler. hilbert zaten gelmişti, quaresma için son noktalardaydı, tekkeyi zaten istemezdi ve istememiştir, bir tek guti kaldı o da belki isteğiyle alındı belkide yönetim teklifi sundu ama hayır dememiştir zaten. ve belki şampiyon olamayız bu sene ve büyük ihtimallede olamayabiliriz. ben bunu sezonun başındada söylemiştim. nedeni sezonu çok erken açmamızdı ve ileride oluşaka sakatlık form düşüklüğü filan etkileyecekti takımı. nitekim olduda. yorgunlukta çıkmaya başladı çok erkenden çünkü takımın yaşı büyük. genç bir kadromuz yok bizim. ve schuster bu seneyi rahatlıkla takımın başında bitirir seneyede bu seneki lig, kupa ve avrupa durumuna göre birşeyler yapılabilir. ama ben umutluyum bu takımdan o yüzden bu sene benden tepki yok bu takıma. eleştiri var ama ileriyi düşünerek yumuşak eleştiriler var...  Belkide takımın geleceği şekillenebilir schuster ile.

IL Capitano

azap cekmeden refaha ulasilmiyor ama 11 lig macinda 5 galibiyet, 4 yenilgi aliyorsan kesinlikle hesap sorulmali, heasp sormaktan kastim, kuytu bir köse cekip sopa göstermek degil, ya arkadas sorun nedir? niye bu kadar sikinti yasiyoruz demektir. dun 5 defa yazdim elestirmek istifa et demek degildir.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

+18 !

Eminim Schuster İspanya'da da rakiplerine böyle yorumlar yapmıştır.

Ama burası Türkiye ya hemen göze batıyor. Sir Alex Ferguson,Jose Mourinho,Mancini,Ancelotti gibi teknik direktörler de rakiplerine laf atabiliyorlar. Eminim ki onların taraftarları bizim gibi yok rakiplere çok laf atıyor falan filan demiyorlardır.

Yapacağımız tek şey sabretmektir. Daha önce yaptığımız yanlışlardan çok vakit geçmedi daha. Önümüzde kocaman bir Del Bosque örneği var.

[KralKartal]

Basarisiz olsada destekliyecegim, inat degil mi. Inadim inat, inadina Schuster, guveniyorum ben hocaya,
bu sene olmazsa seneye ortaligi dagitacagiz. Avrupadada yari finale gelecegiz.

Schuster boylesin, Tigana öylesin, Riza sen amatorsun, Ertgurul senin siyasi kimligin ne, basarisizsin,
Del Bosque kasapsin sen, Schuster sen söylesin fln filan.

eee, kim gelsin, kim gitsin, siz gidin, biz izleyelim.

Ersin Develi

Schuster hakkında okuduğum en güzel eleştiriler bu sayfada,bence eleştiride bu şekilde olmalıdır,hakaret,küfür veya aşağılamak yanlış.
Ben Schusteri iki konuda eleştiririm,başka başlıkta ta söylemiştim
1.Kaleci seçimi
2.Yabancı tercihindeki yalnışlık,Tello-Delgado nun gidip,Holosko ve Tabatanın takımda kalması

Schusterle birlikte yeni oluşumda gelen oyuncular
Cenk,Hilbert,Quaresma,Ersan,Guti,Aurello,Guti,Fatih Tekke
Schuster ısrarla Guti yi istedi,yönetimde bonservis ödemeden aldı,iyi iş başardı.
Quaresma;Böyle bir oyuncuyu herkes ister,asıl önemli olan burda,Quaresma'nın gerileme döneminden yükselme dönemine nasıl geçtiği.Bunda en büyük pay Taraftarındır,taraftardan sonra Schusterinde katkısı olmuştur.
Cenk:İyi bir transfer
Hilbert:Gereksiz bir transfer bence.
Guti:Gelişiyle takımı ap ayrı bir havaya soktu,takımın lideri.
Aurello:Alternatif olarak iyi bir transfer.
Fatih Tekke:Alternatif olarak iyi transfer,henüz performansını göremedik.
Biz Quaresma ve Guti transfelerinden sonra şampiyonluk havasına girdik,en büyük yanlışımızda buydu belkide.
Eğer şampiyonluk bir kaç transferle olsaydı,bugün M.City Şampiyonlar Ligi şampiyonu olurdu.

Schuster in gelmesiyle Beşiktaş bir sisteme kavuşacak belki de,bu dönem sancılı olabilir,oluyorda,bize düşen hemen medyanın gazına gelmemek.Yok Schuster öyle demiş böyle demiş bunlar benim için pekte önemli değil aslında,en azından medyanın istediği gibi değil,kendi istediği gibi konuşan bir adam.
Ferguson Bursa için 55-0 yenerler bizi dedi,art niyetli bir insan bu kelimeden 55 tane farklı mana çıkarır.

Medya denen dönekler ordusunun bugüne kadar Beşiktaş'ın hayrına birşey yazdığını görmedim ben,ne zaman birşeyler iyi gitse,ya da iyi gidecek gibi görünse,hep leş kargası gibi üşüştüler kartalımın üstüne.

Schusterin söylediği şeyin altını çizmek istiyorum.BURAYA GELEN TAKIM,DEFANS YAPMAK İÇİN GELİYOR.Evet sonuna kadar doğru bir cümle,böyle takımları açmak için bireysel yetenekler gerekiyor.Quaresma,Guti gibi.Quaresma 1 aydır yok,Guti trabzon maçından sonra oynamadı 2-3 hafta.Şu düşüncede değilim,koskoca Beşiktaş 2 futbolcuyamı bağlı,hayır değil ama kapanan defansı bu adamlarla açarsın ancak.Bugün Nobrenin her tarafı nobre olsa,3 kişiyi geçip gol atamaz.Nihat eski formundan eser yok.Tabata yı ben halen çözemedim ne yaptığını.Vs.

Son olarak bireysel hatalarla ilgili bişe söyleyecem.Abartısız hemen her maç kaleci hatası yüzünden banko bir gol yiyoruz.Mesela sivas maçınca Necip in hatalı pası sonrası sivas gol attı,o gole kadar Sivasın pozisyonu yoktu,ama o gol cesaretlendirdi takımı ve Beşiktaş zor kurtardı puanı yorumlamları yazıldı çizildi.

Sakatlıklar,Hatalar,Sistem ne sayarsan say bu takımın 1 seneye ihtiyacı var

[KralKartal]

Schuster Tello-Tabata-Delgado seciminde yonetimin daha cok etkisi vardir.

Tekke Aurelioyu yonetim almistir, Schuster istemez bence. Daha iyisini ister herzaman

Hilberti kim aldi, Schuster gelmeden anlasildi, bilmiyorum.

Gutiyi sadece Schusterin aldigini istedigini biliyorum
Raulu israrla istiyordu olmadi. Robinhoyuda istiyordu Tekkeyi yonetim aldi.

Tabata sendromu ise yonetimin sendromudur, o kadar para verdik gondermeyelim biraz oynasin deniliyor sanirim
tepki verilmesinden korkuyorlar.

Schuster saydiginda kac kisi almistir?

Guti, hadi diyelim Hilbert.

Yerli oyunculari yonetim almistir Schuster bilmez bunlari, yerlileri genelde yonetim yapar.

Simdi her yabanci geldiginde 5-6 yeni YABANCI transfer yapar.
Schuster kac tane israrla futbolcular aldi, aldirdi?
Rijkaard bile kac futbolcu  aldi, Schuster kimi istedi alindi?

Tribunlere oynamayi seven baskanin Q7 transferi ile transfer kapandi zaten.
Bu sene boyle oldu, seneye Schuster eksikleri daha iyi gorup, ve yonetime sozu daha iyi gececegini dusundugum
icinde seneye daha iyi bir takim olacagimiza inaniyorum.

Ersin Develi

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Kasım 10, 2010, 14:37:37
Schuster Tello-Tabata-Delgado seciminde yonetimin daha cok etkisi vardir.

Evet bende öyle düşünüyorum ve şuan itibariyle eleştirebileceğim iki konudan biri,bu seçimleri

IL Capitano

Ihsan, tamam kardes herseyde haklisin diyelim, onu o almadi, onu bu istemedi falan filan ama bu kaleci secimi bize kac puan kaybettirdi? sahaneler yaratan Cenk niye hic birsey yokken kesildi. Hakan inadindan kac puan kaybettik?

her yorumumdan sonra yazmaktan biktim ama sadece akillarda yer edinsin diye söyluyorum, elestirmek istifa etsin demek degildir, sonra 3 gun sonra ya sen zaten hocayi istemiyorsun dersiniz filan  :) 
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Ozan Doğan

aynen ihsan seneye bu takım daha iyi olacaktır. ve hilbert alındığında başımızda denizli vardı. neyse sabredilirse ki bence y.d. sabredecek bu sefer o zaman takımın gerçek gücü ortaya çıkacaktır yapılacak transferlerle.

[KralKartal]

Ben dogrulari soylerim, Denizlinin secimleri, Boboyu yedek birakmasi bize kac puana mal oldu sevgili Cem kardesim?

yani birsey yazarkende futbol adina yazalim, onceden yazmiyorsak simdide yazmayalim, ben oncedende yazmadim

bekledim sonra yazdim, ve olmuyor dedim. kaleci seciminde Rustu Hakan ve Cenk var, Cenk oynarsa daha iyi mi olacagiz?

Sadece bir futbolcuyla duzelecek mi? YENI TAKIM bu, Gecen sene van Gaal Bayern Munchende ne yapiyordu?

Cok kotu baslamisti, iyi gitmiyordu, ama yonetim destek cikti, yeni takim yeni futbolcu yeni mantalite diyerek.

Buyuk takim olmak icin SABIR gerekir, sen yeni sirket acsan hemen piyasayi ele geciremezsin, yavas yavas buyursun.

yani sen bana soyle o zaman, Schuster kimi almis? Del Bosque kimi aldi? Juanfran haric? yani Rijkaard kimi getirtti?

Futbolu elestirmemek icin Mustafa Denizliyi getirelimde kurtulalim.

[KralKartal]

Holoskoyu sen aldin,

Tabatayi sen aldin,

Zapoyu sen aldin,

Ferrariyi sen aldin,

Sivoku sen aldin,

Quaresmayi sen aldin,

Hilberti sen aldin,

Boboyu sen aldin.

Hepsini Schuster aldi, yeni oyuncular bunlar.
Schuster kimi aldi? Sanirim Guti, ve belki Hilbert.

Schuster sen kimi gonderdin?

Delgadoyu sen mi gonderdin? Tabata kalsin diyen yoksa yonetim mi oldu? maglum tepki yaratirdi.

tello sen git takimdan diyen Schustermiydi? Yonetimmiydi?

Simdi her gelen hoca, tum yabancilari gonderir kendi istedigini alir, yalan mi?
Schuster bunu yapmadi, para yok cunki, yok iste ! Q7 ve Gutiye para harcanmadi o kadar.
Olsaydi para, Tekke alinmazdi.

gerci Fatih Tekkeyide son dakikada Schuster istedi.

Aurelioyuda Schuster istemistir kesin.

Schuster ne kadar futbolcu istedin, sen basarisizsin! Takima o kadar futbolcu aldin, birsey veremiyorlar !