Ana Menü

Roberto Hilbert ; Harika Taraftarımız Var

Başlatan saldır beşiktaş, Ekim 10, 2010, 12:38:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

İstanbul'da ailesiyle birlikte mutlu bir yaşam sürdüğünü belirten tecrübeli sağ kanat oyuncusu, Beşiktaş taraftarı içinse 'müthişler' yorumunda bulundu.

Quaresma ve Guti transferlerinin gölgesinde kalmış gibi görünse de Siyah-Beyazlı taraftarların gönlünde taht kurmayı başaran Hilbert, Alman spor sitesine verdiği demeçte taraftara övgüler yağdırdı. Transfermarkt isimli sitenin editörlerinin sorularını yanıtlayan Alman oyuncu, Türkiye'de işlerin yolunda gittiğini, ailesi ile birlikte İstanbul'da olmaktan mutlu olduğunu belirtirken, en özlediği şeyin ise esprili bir şekilde 'sosisli sandviç' olduğunu söyledi. Almanya'ya gidip gelmesinin zor olması nedeniyle özlediği kişilerle telefon ya da internet ortamında iletişim kurduğunu belirten Hilbert sözlerine şöyle devam etti:

'İstanbul derbi şehri'
"İstanbul tam bir derbi şehri. Beşiktaş taraftarları ise hakikaten olağanüstü. Siyah-Beyazlı taraftarları gerçekten de kelimelere sığdıramıyorum. İnanılmazlar. İçeride ya da dışarıda olsun tüm maçlarımızda varlar. İnönü Stadı'nda yarattıkları ortam büyüleyici. Ruh birliği yapmışçasına 90 dakika boyunca takıma desteklerini yüksek sesle sürdürüyorlar. Burada herkes Çarşı'yı konuşuyor. Harika
taraftarlarımız var."

Q-7'yi de unutmadı
Quaresma hakkında da konuşan Hilbert, "Quaresma çok kaliteli bir oyuncu. Kendisiyle takım arkadaşı olduğum için çok memnunum. Lig'in en değeli oyuncularından biri. Bireysel ve takım oyunu olarak üst seviyede bir tarza sahip" ifadelerini kullandı.

Hilbert bu sezon ne yaptı?
Tarih
Maç
Sonuç
Dakika
Gol
Asist
03-10-2010Trabzonspor (d)
0-1
90
-
-
30-09-2010Rapid Wien (d)
2-1
90
-
-
25-09-2010Antalyaspor
2-1
90
-
-
17-09-2010CSKA Sofya
1-0
90
-
-
26-08-2010HJK Helsinki (d)
4-0
90
-
-
21-08-2010İstanbul B.B.
0-2
66
-
-
17-08-2010HJK Helsinki
2-0
90
1
-
29-07-2010Viktoria Plzen (d)
1-1
66
-
-

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan