Ana Menü

Rüzgar Sağnak "Başarının Sırrı"

Başlatan CR7, Eylül 02, 2010, 01:42:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

BAŞARININ SIRRI!..
Beşiktaş´ın mali işlerden sorumlu yöneticisi Sayın Ertunç Soğancıoğlu merakla beklediğim kombine satış rakkamlarını dün açıkladı.

Söze öncelikle neden merakla beklediğimi açıklayarak başlamak istiyorum.

Şimdi evvelki sezon Beşiktaş çifte kupalı şampiyon olmuş, yani  bir sportif başarı.

Takip eden sezon Şampiyonlar Ligi´nde oynanacağı , yani en az 3 tane zirve takımı İstanbul´a gelecek.

Beğen beğenme Ferrari, Nihat, Fink, İsmail ve Tabata transferleri yapılmış.

Bütün bu olumlu tablonun neticesi olarak 11.000 adet kombine karşılığı 13.500.000 YTL´lik satış yapılmış.

Tabata kızgınlığı bu performansı etkilemiş olamaz çünkü Tabata transfer sezonunun son günü alınmıştır.

* * * *

Şimdi gelelim bu sezona, takım ligi 4. sırada bitirmiş.

Kupada sıfır çekmiş.

Avrupa´da şayet 3 takımı eleyebilirse Avrupa Ligi´ne katılacak.

Kesinlikle tablo geçen sezona göre çok daha olumsuz.

Hilbert transferi desen heyecan açısından Fink´ten farklı değil, Ersan Gülüm desen İsmail´den farklı değil.

Bana göre Guti transferi de Nihat´tan farklı değil.

Peki ya fark nerede?

Fark Schuster´in hücum futbolu vaadi ile taraftarın canı gönülden ruhunu verdiği Q7 transferinde.

Peki ya sonuç ne?

13.700 adet kombine karşılığı (%25 ARTIŞ) 19.000.000 YTL´lik satış yapılmış (%40 ARTIŞ)

Tek kelimeyle Üniversitelerde ders olarak okutulabilecek muhteşem bir sonuç.

* * * *

Ben bu neticeden şunu anlıyorum; Beşiktaş seyircisi müşteri olmak istemiyor, Beşiktaş seyircisi sözü dinlenen taraftar olmak istiyor.

Ne kadar fikirlerine değer verilirse o kadar fedakarlık yapıyor.

Birlik ve beraberlik denilen olgunun ta kendisi de budur zaten.

Gerçek taraftarlar düşüncelerinin dikkate alındığı bir kulüp, hücum oynayan bir takım ve gönlüne göre seçilmiş gerçek bir yıldız istiyor.

Bu 3 faktör bir araya gelirse geçmiş sezonun başarısızlığı artık umurunda olmuyor.

Herkes geçmişe değil geleceğe bakmak istiyor.

* * * *

Bu düşüncelere değer verdiği için Sayın Demirören, bu değeri gerçeğe dönüştüren Sayın Adalı ve bu tablonun mali hedeflerini %100 bir öngörü ile tutturan Sayın Soğancıoğlu alkışların en büyüğünü hak ediyorlar.

Hele bir de bu proje sportif bir başarıyla taçlanırsa,

Hele bir de bu proje Avrupa´da sportif bir başarıyla taçlanırsa,

Hele bir de şu stad işi hayırlı bir şekilde neticelenirse,

2015 yılında MILAN´dan, LYON´dan, PORTO´dan aşağı olmayacak bir kulübün sağlam temelleri atılmış demektir.

Hayal kurmak ve inanmak başarının yarısı olmasa bile en az %10 ´udur.

RÜZGAR SAĞNAK / MACADOGRU.COM
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)