Ana Menü

VE GUTİ RESMEN BEŞİKTAŞ'TA !

Başlatan NoPasaran, Temmuz 14, 2010, 23:23:30

0 Üyeler ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kralkartal21

'' İki yıl önce Seric'i aldığımızda Panathinaikos taraftarı bayram yapıyordu; Bugün Guti'yi alıyoruz REAL MADRİD taraftarı ağlıyor... ''

Forzadaki yorum. Adam resmen bir geçmişten bugüne yaşatmış.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

erdibatmaz

yarın kalkıp bu adamı karşılamaya gitcem. çünkü hakediyor.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

KeePSaKe

Alıntı yapılan: Kralkartal21 - Temmuz 26, 2010, 02:29:01
'' İki yıl önce Seric'i aldığımızda Panathinaikos taraftarı bayram yapıyordu; Bugün Guti'yi alıyoruz REAL MADRİD taraftarı ağlıyor... ''
Since 1903

KeePSaKe

'Mourinho kim olduğunu sanıyor'
Guti Beşiktaş'a geldi, Real Madridli taraftarlar çıldırdı. İspanyol kulübünün taraftarları, Real'in yeni hocası Mourinho'ya ateş püskürüyor.

Guti'nin ve Raul'un gönderilmesini isteyen Real Madrid'in yeni hocası Jose Mourinho'ya taraftarlar ateş püskürüyor. İşte, Marca ve AS gazetelerinde, Guti'nin Beşiktaş'a transferini yorumlayan Realli futbolseverlerin görüşleri:

* Mourinho kim olduğunu sanıyor! Ronaldo, Kaka, Benzema gidebilir, ama takımın ruhu olan Guti ile Raul'ü göndermek ihanettir. Bize kupalar da kazandırsan, seni asla affetmeyeceğim Mourinho!
* Takımda kendisinden daha güçlü kimseyi görmek istemeyen Mourinho, Guti'yi gönderdi.
* Yeteneğini fazlasıyla boşa harcadın. İniesta'dan çok daha büyük bir yeteneksin, ama bizi bırakıp gidiyorsun.
* Güle güle büyük futbolcu...

Since 1903

Guti ORÇ.

taraftarın kendisi istemiyordu guti ve raul'u.2 kupa alır kral olur mourinho.

K.D

lafta vefa yapıyor taraftarda yalan hep bunlar kaç bin tane madridli var bi baskı kuramadılarmı satılmasınlar diye yuh?:D
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

CR7

KÖTÜ POLİS: Adalı, Guti'ye, "Bana kalsa yıllık 2 milyon Euro'dan fazla vermem ama kulüp adına sana 2.4 milyon Euro teklif ediyorum" dedi.

İYİ POLİS: Demirören, "Bu rakam az" diye devreye girdi. Uzun süre 'Hayır' diyen Guti'yi ik-na eden kişi, görüşmeye telefonla katılan Schuster oldu.

BEŞİKTAŞ, Ricardo Quaresma'nın ardından bir süper yıldızı daha renklerine bağladı. Tam 15 yıl Real Madrid formasıyla izlediğimiz, dünyanın en yetenekli orta saha oyuncuları arasında yer alan Guti, yeni sezondan itibaren siyah beyazlı formayı giyeceğini dün kendi ağzıyla açıkladı.

Beşiktaşlı olsun olmasın, futbolla yakından ilgilenen herkes şimdi şu sorunun cevabını merak ediyor:

"Yıldırım Demirören ve ekibi bu transferi nasıl gerçekleştirdi? Dünyanın tanıdığı, onlarca kulübün peşinden koştuğu bu dünya yıldızı nasıl ikna edildi?"

Bu kritik sorunun cevabını bundan sonraki satırlarda okuyacaksınız ve okurken öğrenecekleriniz karşısında şaşıracak, içinizden, "Helal olsun Beşiktaş yönetimine" diyeceksiniz...

PERDE ARKASI

Schuster'e söz verdiler
Tarih 9 Haziran. Yer Madrid. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile Serdal Adalı ve Cengiz Zülfükaroğlu, Bernd Schuster ile anlaştılar ve ilk müjdeyi verdiler; "Dünyaca ünlü futbolcular getireceğiz. Guti de bunlardan biri olacak." Siyah beyazlı yöneticiler bu görüşmeden 10 gün sonra Guti'ye telefonla ulaşıp, transfer tekliflerini ilettiler.

Önce "Gelmem" dedi

Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, Guti'ye her telefon edişlerinde olumsuz yanıt aldılar. İspanyol oyuncu, "Türkiye'ye gelmek istemiyorum. Avrupa'da birçok takımdan ciddi teklifler alıyorum" dedi. Ama Adalı ve Zülfikaroğlu vazgeçmedi. "Yüz yüze görüşelim" diyerek, Madrid'de bir restoranda buluşmak üzere randevu kopardılar.

Türkiye çok zor

Guti, Demirören, Adalı ve Zülfikaroğlu ile Madrid'de bir restoranda buluştu. Toplantının daha başında, "Türkiye'den 2 yıldır menajerler aracılığıyla teklif alıyorum ama istemiyorum. Bir futbolcu için zor bir ülke" dedi. Demirören, "Diyelim ki geldiniz; ne kadar istersiniz?" diye sordu. Guti, "Yıllık 5 milyon 300 bin Euro isterim" cevabını verdi.

Kötü adam sahnede

Transfer görüşmesinde kötü adam rolünü oynayan Serdal Adalı, "Bu para çok fazla. Size yılda 2 milyon 400 bin Euro öneriyoruz. Aslında bana kalsa 2 milyon Euro'dan fazla para vermem ya neyse" diyerek Guti'yi hayrete düşüren bir çıkış yaptı. İspanyol yanıtladı; "Rus kulüpleri yılda 5 milyon Euro veriyorlar. Üstelik hepsi peşin."

İyi polis devrede

Tam bu sırada Yıldırım Demirören devreye girdi; "Serdal Bey, hakikaten de Guti'ye önerdiğiniz rakam az." Adalı sinirlendi (daha doğrusu öyle göründü), masayı terk etmeye kalktı. Guti şaşırmıştı. Beşiktaş yöneticileri para konusunda birbirlerine giriyordu. Demirören, havayı yumuşatmak için Guti'ye İstanbul'u anlatmaya başladı.

Ve Schuster telefonda

Demirören konuşurken telefonu çaldı. Bernd Schuster'di, Guti'yi telefona istedi. Alman teknik direktör, eski oyuncusuna, "Beşiktaş'a gel. Serdal Adalı beni kandırdı ama İstanbul'u ve kulübü görünce 'İyi ki de kandırmış' diyorum. Para konusunda da endişen olmasın. Başkanın ağzından çıkan neyse, odur" dedi. Schuster, Guti'nin kafasını karıştırmıştı.

İmzayı at gerisine karışma

Guti'nin iyice yumuşadığını gören Beşiktaşlılar bir hamle daha yapıp, "Ücret meselesini konuşalım" dediler ve futbolcuyu pazarlık yapmaya ikna ettiler. Adalı, "Yıllık 2 milyon 600 bin Euro'ya imza at, gerisine karışma" dedi. (Bu fiyata bonuslar dahil değildi) Guti kabul etmedi; yıllık 2 milyon 800 bin Euro'da ısrarcı oldu. Pazarlık başlamıştı.

"100 bin Euro da benden"

Günün iyi polisi Yıldırım Demirören bir kez daha devreye girdi; "Real Madrid'de efsane olmuş bir futbolcu için 100 bin Euro da benden" diyerek, fiyatı 2 milyon 700 bin Euro'ya çıkardı. Guti bir yandan Schuster'in sözlerini düşünüyordu. Öte yandan da alacağı ücreti. Hem mutlu olacağı ortama, hem de istediği paraya yaklaşmıştı.

"Sen de fedakarlık yap"

Demirören'in hemen ardından söze giren Zülfikaroğlu, Guti'ye gülümseyerek, "Bak, başkanımız gerekli fedakarlığı yapıp, fiyatı 100 bin Euro artırdı, sen de 100 bin Euro indirim yap, anlaşalım. Beşiktaş'ta Quaresma ve Nihat Kahveci gibi dünyanın tanıdığı yıldızlarla oynayacaksın. Ayrıca hocayı da çok yakından tanıyorsun" dedi.

"Tamam o zaman."

Beşiktaş yöneticilerinin oynadığı 'iyi polis, kötü polis' oyunuyla iknaya ediyen Guti, "Tamam o zaman. Anlaştık" deyince masada bayram havası esti. Hemen görüşmenin tutanakları tutuldu ve ön protokol imzalandı. Hemen arkasından da Guti, telefonla ailesini ve arkadaşlarını arayarak Beşiktaş'la anlaştığını söyledi.

İsmail Er-Hürriyet

;D ;D ;D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Guti, İstanbul'a saat 18:45'de varacaktır. Karşılamaya gidecek otobüsler 17:00 da Şeref Bey'den hareket edecektir.

:bjk :bjk :bjk

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ERHUN

Yarın 19.00'da imza töreni var, geleceklere duyurulur.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı Yapkusura bakma renktaşta ya futbolu bilmiyorsun ya da çok fanatik bakıyorsun.

beşiktaş ilk 3´e giremeyecek veya yumuşak takım oldu dersen bu mantıklı ama ilk 3´e giremeyecekse bu Guti yüzünden olmayacak.Veysel´in yanına Luis Fabiano´yu da alıp çok sevindim bu habere Veysel de pres yapmıyordu demeye benziyor.Sevinecek bir şey yok.

Guti şu anda bu ligin tartışmasız en iyi oyuncusudur.Ve adamlar bonservis bedeli falan ödemeden bunu yaptı.Henüz 27 yaşındaki Quaresma´ya da gayet makul bir rakam olan 7 milyon euro verdiler.Guti ve Quaresma transferleri 100 üzerinden 100´lük transferlerdir.Ha performans vermeyebilir orası ayrı bir konu.

Eğer biz böyle fanatikçe yaklaşırsak adamlar da şunları diyince normal karşılamamız lazım.bi de bjk´yi tutan senin zihniyetindeki bi adam nasıl düşünür diye baktım

anelka - sorunlu adamı aldılar çok sevindim
van hooijdonk - 33 yaşında adamı aldılar emeklilik günlerini geçirecek
roberto carlos - adam katara gideceğine fenere gitti buranın iklimi daha iyi.2 sene tatil yapacak
dia - ismi cismi belirsiz adamı aldılar bi de bizim quaresm transferiyle karşılaştırıyorlar.birinin oynadığı en büyük takım nancy, diğerinin barcelona, inter

guti´nin transferine kötü transfer diye sevinen bir insan futboldan zerre anlamıyordur veya fanatiktir ve adım gibi eminim aynı adam bize gelse dia´da bjk´a gitse biz koskoca guti´yi alıyoruz adamlar süpermarket alıyorlar diye dalga geçerdiniz.

dia ve stoch´ta iyi transferlerdir.umut vericidirler.Quaresma ve Guti´de süper transferlerdir.İkisinin de kapasitesi çok üst düzeydedir.Dalga geçilecek adamlarla dalga geçelim de bunlarla dalga geçip kendimiz dalga konusu olmayalım.

Ha misal Pino ile dalga geçebilirsiniz.Adam Charleroi´ya kiralanmış orada bile gol atamamış.Monaco´da doğru düzgün forma giymemiş vs.Veya Tabata ile dalga geçelim 8 milyon euro verilir mi bu adam diye.Nobre´nin aldığı maaşla ve attığı 1 golle dalga geçelim ama bunlarla değil komik oluyoruz

Antuda yazmış birisi  :ok
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

:ahaha

gelsin abi artık ya

kaç aydır bıktım valla

taa 20 haziranda dedik :D

K.D

antuya bak akıllı adamlarda varmış helal...
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

NoPasaran

Alıntı yapılan: L_James_23 - Temmuz 26, 2010, 14:26:40
:ahaha

gelsin abi artık ya

kaç aydır bıktım valla

taa 20 haziranda dedik :D

Haberiolmayan bir sürü adam var anlamında ya..

Dolarmı q7 gibi havaalını acaba :-\
Aşk bu Aşk !

volkanca.net