Ana Menü

#7 Ricardo Quaresma

Başlatan Simurg, Haziran 13, 2010, 16:05:20

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Süper Lig, UEFA Şampiyonlar Ligi, Ziraat Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa olmak üzere geçen sezon toplam 47 resmi maça çıkan Beşiktaş, maç başına 1.23'lük gol ortalamasıyla (47 maçta 58 gol) oynarken, bu sezon geride kalan 9 resmi karşılaşmada maç başına 2.44'lük gol ortalaması tutturdu.

Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi'nde bu sezon 9 kez sahaya çıkan ''Kara Kartallar'', toplam 22 gol atarken, kalesinde sadece 4 gol gördü.

Geçen sezon 4 gollü galibiyetlere hasret kalan, sadece ligde Gençlerbirliği'ni 4-1, Ziraat Türkiye Kupası'nda da Konya Şekerspor'u 4-2 mağlup edebilen siyah-beyazlılar, bu sezon ise henüz 9 maç oynamasına rağmen, bunların 3'ünde rakip fileleri 4'er kez havalandırmayı başardı.

-QUARESMA FARKI-

Beşiktaş'ın sezon başında İtalya'nın Inter takımından transfer ettiği Portekizli yıldız futbolcu Ricardo Quaresma, siyah-beyazlıların gol ortalamasının yükselmesinde önemli bir etken oldu.

Quaresma, 9 resmi maçta toplam 4 gole imza atarak takımının en golcü futbolcusu olurken, yeni transferlerden Guti 2, Hilbert de 1 kez gol atma başarısı gösterdi.

Geçen sezonun suskun isimlerinden Nobre ve Nihat da bu sezona iyi başlangıç yaparken, iki futbolcu da 3'er gole imza attı.

Beşiktaş'ın geride kalan 9 resmi maçta gol atan oyuncuları şunlar:

Quaresma: 4
Nihat...: 3
Bobo....: 3
Nobre...: 3
Delgado.: 2
Guti....: 2
Holosko.: 2
Ekrem...: 1
Hilbert.: 1
Necip...: 1
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Amokachi

Portekiz'in Genaraccion internet sitesi Ricardo Quaresma'nın, Carlos Queiroz tarafından milli takıma çağrılmasının Cristiano Ronaldo'yu çıldırttığını yazdı.

Sitede yer alan haberde Ronaldo'nın 'O Cigano-Çingene' diye seslendiği Quaresma'nın milli takıma çağrılmasının ardından hocası Queiroz'u aradığını ve bağırarak ona büyük bir hata yaptığını söylediği iddia edildi. Ronaldo'nun hayatı boyunca Quaresma'yı kendisine rakip gördüğü, M.United'a gidene kadar arkasında yedek beklediği Q7 ile aynı yerde olmaya bile dayanamadığı, Ronaldo yüzünden Q7'nin uzun zamandır milli takıma alınmadığı iddia edildi.

Beşiktaş bana keyif veriyor
Bu arada Beşiktaş'ın süper yıldızı Quaresma, Beşiktaş'a övgüler düzdü. Portekizli oyuncu, 'Beşiktaş bana Inter'de kaybettiğim futbol oynama keyfini geri verdi' dedi. Türkiye'de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Quaresma, 'Bana gösterilen ilgiye ve sevgiye karşılık verebilmek için daha çok çalışacağım. Onlara ödeyecek çok şeyim var' dedi.

Fotomac

ilhan mansız_melis

CR7'nin biraz kendini beğenmiş olduğunu biliyoruz ama o kadar da değil.

Ayrıca hoca mı karar verecek kimi çağıracağına, o mu ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

CR7

Bir de 7 numarayı giysen milli takımda ne de güzel olur :)
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

KeePSaKe

Since 1903

Amokachi

İyilik meleği Quaresma

Portekizli oyuncu Ümraniye'de zor durumda olan personele kucak açarken ülkesinde de çocuklara ve fakirlere maddi destek veriyor

Quaresma Beşiktaş'ta şimdiden gönüllerde taht kurarken oynadığı futbolla taraftarın 1 numaralı sevgilisi durumuna geldi. Portekizli yıldızın çok farklı bir özelliğini ise Takvim ortaya çıkardı.

YOKSULLARIN KORUYUCUSU

Ümraniye' de başta malzemeciler olmak üzere zor durumda olan personele maddi yardım yapan Quaresma için "Bu adam futbolcu değil bir melek" yakıştırması yapıldığı öğrenildi. Q7'nin geçen hafta Ümraniye'de yoksul kesimin oturduğu bir sokağa da girerek burada para dolu zarfları fakir ailelere verdiği belirlendi. Siyah-Beyazlı oyuncunun Portekiz'de yardıma muhtaç çocuklar derneğine düzenli olarak bağış yaptığı da ortaya çıktı. Eski kulübü Porto'nun isminin açıklanmasını istemeyen bir yöneticisi, "Quaresma sanki bir aziz. Nerede fakir, kimsesiz, hasta ve yardıma muhtaç insan görse yardım yapar.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRILDI

Küçükken kendisi çok sıkıntı çektiği için yoksulların halini en iyi o biliyor. Çocuklara yaptığı hayrın haddi hesabı yok. Ayrıca kimsesiz yaşlılara da elinden geldiği kadar yardım ediyor. Sanki tek başına bir Kızılhaç" dedi.

Takvim

ilhan mansız_melis

"Yoksulluğun dibini,zenginliğin zirvesini yaşadım" gibi birşeyler söylemişti.

ilhan mansız_melis

Q7'nin 'Turkish Quaresma' lakabını taktığı Kaptan İbrahim Üzülmez, Portekizli futbolcu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Deneyimli sol kanat oyuncusu, "Quaresma sonunda hayaline kavuştu. Geldiği günden bu yana milli takım ile yatıp, milli takımla kalkıyordu.

ÖLÜYÜ BİLE DİRİLTİR
Avrupa'nın değil, dünya devlerinde oynadı, ama milli takıma gidememişti. Beşiktaş'ta ise birkaç maçta kendini gösterdi. Demek ki bu takımda hayat var! Ölüyü bile diriltir derler ya, öyle bir yapıya sahibiz. Quaresma'nın milli takım dönüşünde daha başarılı olacağına inanıyorum" yorumunu yaptı.

pAscAliAnUmut

Bunlar iyice kanka oldular ha  :D
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

carsi52

Bölünür senin için uykular!

CR7

Quaresma şu Trivela'nı 5.hafta fb'ye at da sevinçten ağlayayım :)

NoPasaran

Gutinin yazısını okuyunca (Fener maçını bekliyorum) artık korkmuyorum ya..

Biz gaz gutide
Biz gaz Q7 de
Zaten Tekke Feneri yolda görse gol atıyor
Boboda çok sever

:D

Fener Maçında nedense sadece Niangtan korkuyorum bizim savunmayı ezebilir..

Geliyoruz  :bjk
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

t-shirt çok yakışmış çok güzel görünüyor :D

Bende almalıyım acilen ;D
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

CR7

Meireles'e asist yaptıç gol bekliyoruz.

Ersin Develi

Q7 milli takımda şov yaptı!..Bütün basın bunu yazdı bugün..

Quaresma gelmeden önce 2 yıl oynamamış diyen renkli basın; Quaresma bugün size nasıl BASTI  :itele
Quaresma gelmeden önce Milli takımda oynamıyor diyen gese ve febe; Bütün gazete başlıkları size girsin  :itele