Ana Menü

Sahtekar Medyanın Haklılığı

Başlatan NoPasaran, Haziran 11, 2010, 13:20:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Tarih 25 mayıs 2004 - Yıldırım Demirören:"Teknik direktörümüz Lothar Matthaus olacak"

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören 31 Ocak`ta yapılan seçim sonrası oluşturduğu yönetim kurulu ile 3 yıllığına yeniden Beşiktaş başkanlığına seçilmişti. Yeni yönetim kurulunda Demirören`in oluşturduğu futbol komitesi göreve başlamalarının üzerinden iki ay geçmesinin ardından önce Kevin Kuranyi, daha sonra da Ricardo Quaresma isimleri ile görüşmeye başladılar. Bu iki oyuncuyu da transfer etmeyi başaramayan komite, daha sonra Mustafa Denizli`nin futbolcuların alacaklarının ödenmemesini sık sık gündeme taşıması ve bu konu ile ilgili yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı görüşmeler sonrası tecrübeli teknik adam ile ayrılmayı düşünmeye başladı.

Yaklaşık üç ay önce de Alman teknik adam Bernd Schuster ile menajerler aracılığı ile temasa geçen yönetim, bir anlamda nabız yokluyordu. Bu durumun özellikle İspanyol medyasında gündeme gelmesi ise beklenmeyen bir gelişmeydi. Teknik direktör Denizli, Schuster`in Beşiktaş ile anılmasından rahatsız olduğunu ifade etmeye başlamış ve şampiyonluk yarışı içinde olan siyah beyazlı yönetim Mustafa Denizli ile 1 yıllık yeni sözleşme imzaladığını duyurmuştu.

Ancak çatlak sesler dinmedi. Yeni yönetim içinde Mustafa Denizli`den memnun olmayan bir kaç ismin sıkıntıları medyaya yansıyınca Beşiktaş yönetimi futbol tarihinde çok ender görülen bir açıklama yaptı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada tüm yönetim kurulu üyelerinin Mustafa Denizli`nin arkasında olduğundan bahsediliyor ve bu bildirinin altında 18 yönetim kurulu üyesinin imzası yer alıyordu. O gün yapılan imzalı açıklamada sadece başkan Yıldırım Demirören`in imzasının yer almaması ise dikkat çekiyordu.

Mustafa Denizli ve Beşiktaş için artık ayrılık çanları çalmaya başlamıştı. Başkan Demirören, Denizli ile yapılan anlaşmanın resmini, internet sitesinden yayınlasa da bu anlaşmanın futbol federasyonuna bir türlü gönderilmemesi kafaları karıştırıyordu. Tüm bu olaylar ardında Süper Lig sona erdi ve Beşiktaş ligi dördüncü olarak tamamladı. Çeşme`ye tatile giden Mustafa Denizli tatilini birkaç kez bölerek İstanbul`a geldi ve sağlık kontrollerinden geçti. Ligin bitiminin ardından Denizli`nin futbolcuların alacaklarının ödenmesi için daha yüksek sesle yönetim kuruluna seslenmesi ve Quaresma transferi ile ilgili "Önce paralar ödensin, sonra transfer yapılsın" açıklaması bardağı taşıran son damla oldu. Yine bu süreçte Denizli`nin yeni bir sağlık kontrolünden geçmesi ve aynı gün Milano`da Beşiktaş başkanı Demirören`in Schuster ile bir araya gelip anlaşması siyah beyazlı yönetimi içinden çıkılmaz bir duruma sürükledi. Tüm gün süren bilgi karmaşası, siyah beyazlı yöneticilerin farklı açıklamaları ile daha da karışık hale gelirken, Beşiktaş kulübü resmi internet sitesinden yayınladığı mesaj ile Denizli`nin görevine devam ettiğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından iki sonra 4 Haziran`da yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası başkan Demirören, yönetim kurulu üyeleri ve Denizli basın mensuplarının karşısına çıktılar. Beklenen olmuştu ve Denizli Beşiktaş`a veda etmişti. Aynı toplantıda söz alan Başkan Demirören ise anlaşma imzaladıkları haberleri çıkan Berdn Schuster ile kesinlikle görüşmediklerini ve 6 teknik adamın listelerinde oldukları açıkladı. Hatta Schuster ile anlaşıldığı haberlerini yapan medyayı da "Schuster ile görüşmedik. Görtüştük diye haber yapanlar sahtekardır" sözleriyle suçladı.

"Sahtekarlar" haberlerini yapmaya devam ederken Demirören, Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu`nu yanına alıp İspanya`ya gitti. Yine bir ilke imza atarak resmi olarak belirtilen (Schuster, Lucescu, Ramos, Pellegrini, Magath ve Kouman) teknik direktör adayları ile görüşüleceği açıklandı.

Aradan iki gün geçmiş ve medya Schuster ismini yazmaya devam ederken dün bazı gazetelerin sayfalarında İspanyol teklnik adam Juande Ramos ve Beşiktaşlı yöneticilerin bir arada resmi yayınladı. Profesyonel olarak çekilmediği anlaşılan bu resim adeta Beşiktaş yönetimini temize çıkarıyordu. Ancak "Biz Schuster ile anlaşmadık, bakın Ramos ile görüşüyoruz" mesajını kimseyi kandırmadı. Medya Schuster isminin resmi olarak açıklanmasını beklerken, Beşiktaş yönetimi dün beklentilere cevap verdi. Bernd Schuster resmi olarak Beşiktaş`taydı. Tam 6 gün önce görüşmedik denilen Schuster ile anlaşılmış ve "Sahtekar medya" haklı çıkmıştı.

İşin en ilginç tarafı ise Yıldırım Demirören`in bu açıklamaları ve tavrı kimseyi şaşırtmamıştı. Demirören`in başkanlık koltuğunda oturduğu son 6 yılda bu tip olaylara sık sık karşılaşan kamuoyu son bir hafta da yaşananları sadece gülümseyerek ve işin aslında ne olduğu bilerek izledi.

30 Mayıs 2004 ilk kez Beşiktaş başkanı seçilen Demirören aradan geçen altı yılda hiç değişmedi . O dönemi hatırlayanlar Yıldırım Demirören`in seçim vaadi olarak "Teknik direktörümüz Lothar Matthaus olacaktır" açılmasından bir hafta sonra Vincente Del Bosque ile anlaşmasını çok iyi hatırlarlar. O gün Matthaus ile resim çektirip "Görüştük ama anlaşamadık" demeyi akıl edemeyenler, bugün Ramos ile fotoğraf çektirip "Görüştük ama anlaşamadık" dedi ama kimse inandıramadı.

dHA
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: L_James_23 - Haziran 03, 2010, 17:28:31
ne saçma açıklamalar ya :D

Schuster ile %99 anlaştık ama Denizli yine teknik direktörümüz olabilir eğer kalmak isterse. :D

kardeşim önce bir onu öğrenin sonra yapın anlaşmanızı.

şu yıl aynı Demirören'in geldiği ilk yıla benzemeye başladı. (2002-03(2008-09) şampiyon,2003-04(2009-10) 3. ve avrupa ligi 2004-05(2010-11) Demirören gelir(seçilir)
Mathaus(MD) ile anlaşılır imza atılacaktır neredeyse sonra bir bakılır Del Bosque(BS)!
aa gel hadi seni alalım.

sonra transfer meselesi
bir sol kanat alınacaktır. Yıldızdır bu ve adı da Juanfran Garcia(Q7)'dır.
haftalarca ha geliyo ha geldi ha gelecek denir denir takımıyla anlaşılır ama oyuncuyla anlaşılamaz
sonra Del Bosque(BS) bir gelir oyuncu(Q7) da hemen gelir.

;D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Bugün bazı medya organlarında Kulübümüz ve Yönetim Kurulumuz ile ilgili yazılan haberler, yapılan yorumlar, atılan başlıklar Türk spor basını açısından utanç sayfalarıdır...

2 Haziran Çarşamba günü Sayın Mustafa Denizli'nin ciddi sağlık sorunlarıyla başlayan ve dün Kulübümüz'ün Sayın Schuster ile anlaşmasıyla sona eren süreçte, bazı medya organları gerçeklerin değil, ısrarla kendi yazdıkları senaryoların takipçisi olmuşlardır.

Bugün, Kulübümüz'ü yalancılıkla, komedi filmi çevirmekle suçlayan, "biz demiştik" diyen bu gazeteler Sayın Mustafa Denizli'nin ciddi bir sağlık problemiyle tedavi altına alındığı tarihte, konuyu kamuoyuna;
"... Mustafa Denizli, Schuster ile görüşüldüğünü öğrenince patladı ve isyan etti... Yönetim olayı sağlık sorunu olarak lanse etti... Kalbiyle ilgili sağlık sorunları yaşayan Denizli'yi devre dışı bırakan Yönetim, Schuster ile anlaştı... Schuster ile bir kez daha görüşülmesini kaldıramayan Denizli, bu takımı kaç tane hoca çalıştıracak çıkışını yaptıktan sonra istifa etti...." senaryolarıyla duyurmuşlardır...

3 Haziran Perşembe günü bu iddialarla kamuoyunu yanıltan bu gazeteleri, bilindiği gibi 4 Haziran Cuma günü Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Sayın Mustafa Denizli, Sayın Yönetim Kurulumuz ve Divan Kurulu Başkanımız Sayın Yalçın Karadeniz'in de yer aldığı basın toplantısıyla yalanlamış ve gerçekleri kamuoyuna açıklamışlardır.

Basın toplantısında Sayın Denizli'nin de açıkladığı gibi; değerli hocamız sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakmak zorunda kalmış, bu durum Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz başta olmak üzere Kulübümüz'de büyük bir üzüntüyle karşılanmış, pinokyo gazetecilerin iddia ettiği gibi Denizli sağlık sorunları bahane edilerek gönderilmemiştir...

Kamuoyunun da bildiği gibi Kulübümüz'ü son derece üzen bu gelişmenin ardından Futbol Komitemiz, isimleri açıklanan teknik direktörlerle tek tek görüşmüş ve Yönetim Kurulumuz Beşiktaş'ın yapısına ve şartlarına en uygun ismin Bernhard Schuster olduğuna karar vererek, Alman hoca ile anlaşma sağlamıştır. Öte yandan basın toplantısında da açıklandığı gibi Sayın Denizli'ye Beşiktaş'ın kapıları her zaman açıktır. Değerli hocamızın sağlığına kavuştuktan sonra Beşiktaş'taki mesaisine devam etmesi her iki tarafın da isteğidir...

Durum böyleyken, kendi yalanlarına inanan bu gazeteler, gerçeklerin değil, ürettikleri senaryoların takipçisi olmuşlar ve artık tahammül sınırlarını aşmışlardır.

Dünyaca ünlü bir teknik direktörü kısa sürede Takımımız'ın başına getiren Yönetim Kurulumuz'u tebrik etmek yerine, yaşanan her şeyi çarpıtan, sürekli olumsuz haber üreten bu kişilerin amacı gazetecilik yapmak değil, kamuoyunu kendi senaryolarına inandırmaya çalışarak Kulübümüz'ü yıpratmaktır.

Kulübümüz, Sayın Mustafa Denizli'nin sağlık sorunlarıyla başlayan bu süreci insani, vicdani, ahlaki ve profesyonel kurallara uygun olarak, Beşiktaş'a yakıştığı gibi yürütmüş ve sonuçlandırmıştır.

Bunun aksini iddia edenlerin sadece kendi çıkarlarını gözeten bir takım hesapları olduğu Camiamız tarafından çok iyi fark edilmekte ve görülmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

pAscAliAnUmut

Alıntı yapılan: L_James_23 - Haziran 11, 2010, 14:29:37

Dünyaca ünlü bir teknik direktörü kısa sürede Takımımız'ın başına getiren Yönetim Kurulumuz'u tebrik etmek yerine, yaşanan her şeyi çarpıtan, sürekli olumsuz haber üreten bu kişilerin amacı gazetecilik yapmak değil, kamuoyunu kendi senaryolarına inandırmaya çalışarak Kulübümüz'ü yıpratmaktır.

:ok
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: pAscAliAnUmut - Haziran 11, 2010, 14:35:58
Alıntı yapılan: L_James_23 - Haziran 11, 2010, 14:29:37

:ok

Burada haklıyız fakat YD'in yalanı çok açık ortaya çıktı ne hakla medyayı suçluyor bu defa.Sen hocanın arkasından iş çevir medya yazsın sonra onlar suçlu olsun.Yok ya !

Rezilsin YD !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

saldır beşiktaş

Hocanın arkasında iş çevirildiğini inanmıyorum Mustafa Denizli bizzat kendi istemiştir kendi yerine hoca aranmasını
Mustafa hocanın ayrılmak istediğini basın dahil herkes biliyordu Yönetimin tek yanlışı Schuster ismi medyaya yansıdıktan sonra büyük tepki vermesi
Kardeşim görüştüysen niye böyle aşırı tepki gösteriyorsun acemi yönetimden acemi davranış daha.
6 sene oldu Demirören hala aşamadı acemiliği malesef.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan