Ana Menü

Flaş! İsrail Yardım Gemimize Saldırdı !!

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2010, 10:26:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

olaya degisik acilardan bakiyoruz patron..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

İsrail hükümeti umarım bunun hesabını en kısa zamanda verir.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

ISrail Bize bunu yapsa, acaba Arap ulkeleri bizi desteklermiydi? Ayni taviri koyarmiydi?

ONE MINUTE dermiydi? Peh...

Araplarin avukatimiyiz anlamadim, koskoca ARAP BIRLIGI ONE MINUTE demiyor,

kalkmis Tayyip Bey Hodri Meydan diyor, kime diyor?

Israil bu... Neymis 5 milyonluk nufusu varmis, niye girip 1 gunde isgal etmiyoruz deniliyor (Internette)

yani nufusa gore olsaydi, simdi heryerde 'cekik gozlu samuraylar' vardi..

Ama lakin Israil Turkiyeden GUCLU bir ORDUYA sahiptir, son teknoloji onlardadir,

Ucaklarimizi biz Israilden almiyormuyuz?

Israil'in MOSSADI bile bizim MIT'i kiyaslasak bile yetiyor, GUCLU ISTIHBARAT = GUCLU ULKE

bizde istihbarat ne is yapar bilmiyorum, yani yok SAVAS ILAN edelim diyen bazi sanirim savasi OYUNCAK sanan kisileri

gorunce, vah diyorum bu ulkenin haline...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Simurg

katılıyorum ihsan abi bir kısmına şuan savaş çıksa kaç kişi gönüllü gider

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

KeePSaKe

Biz karada iyiyiz bizdende çok asker istiyorlar. ABD özellikle...
Since 1903

Batuhan

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Haziran 05, 2010, 20:47:06
ISrail Bize bunu yapsa, acaba Arap ulkeleri bizi desteklermiydi? Ayni taviri koyarmiydi?

Israil bu... Neymis 5 milyonluk nufusu varmis, niye girip 1 gunde isgal etmiyoruz deniliyor (Internette)

Ama lakin Israil Turkiyeden GUCLU bir ORDUYA sahiptir, son teknoloji onlardadir,

Israil'in MOSSADI bile bizim MIT'i kiyaslasak bile yetiyor, GUCLU ISTIHBARAT = GUCLU ULKE

bizde istihbarat ne is yapar bilmiyorum, yani yok SAVAS ILAN edelim diyen bazi sanirim savasi OYUNCAK sanan kisileri

osmanlıdaki teşkilat-ı mahsusa gibi bi teşkilat lazım :/
Koca hestiy aya bedenem ?

[KralKartal]

ALINTIDIR:

tartışılmasada aslında ateş gücü, teknoloji ve mobilizasyon gbi bir çok madde altında değerelndrilior..
Sadece asker sayısına göre Dünyanın en seçkin 10 ordusu;
China
United States
India
Korea, North
Russia
Korea, South
Pakistan
Israel
Turkey
Iran
Fakat birazcık savaş tarihine bakarsak büyük orduların büyük hezimetler aldığınıda görebilirz.. Yani aslında ordudaki asker sayısından öte ordunun kabiliyetleri çok önemlidir.. Bir orduyu diğerinden üstün yukarıda saydıım gbi bir kaç faktör var.. Fakat en önemli konu ateş gücü ve silahlar.. Bunlar savaş destekleyici unsurlar olarak geçior.. Lojistik(ordunun harakt kabiliyeti), "Maintance" ( Tamir kabiliyeti ve her koşulda haraket edebilme imkanı) ve benzeri imkanlar ordunun gerçek savaş gücünü göstermektedir..
Bu kriterlere göre Dünyanın en seçkin 10 ordusu;
United States
China
Israel
India
Russia
Korea, South
Korea, North
United KingdomKaynakwh: Kaynakwh: 
Turkey
Pakistan

Turkey benefits from having a strong military tradition and excellent leadership at the small unit level, as well as good combat training.
yani ;
Türkiye güçlü bir askeri geleneği olmasından ve küçük gruplara mükemmel liderlik uygulamasından ayrıca mükemmel bir savaş eğitimnden dolayı avantaj sağlar..

keskinli

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Haziran 05, 2010, 20:47:06

haala anlamakta israr ediyorsunuz
konu ne arap konusu nede türk konusu
ama yinede cevap vereyim,araplarda büyük bi ülke yok.ortadoguda israil köpeklerine karsi durabilecek tek devlet türkiye ve iran
büyük ülkeyim diyorsan büyük düsüneceksin
ayrica filistinle tarihimizden dolayi kendimize yakin ve sorumluluk hissediyoruz
konu erdogan veya tayyip konusuda degil
ayni durumda chp nin genel baskanida ayni tavri gösterirdi bundan eminim
bize yapilacak bi saldirida ne yapacakti tayyip?tamam israil gel elinimi öpeyim diyecekti?istediginiz yeri tutun ama dogruya dogru demekten kacinmayin
ama anlasilan sizlerin amaci üzüm yemek degil bagciyi dövmek.ortada kudurmus köpek israillerin yaptiklari varken konuyu baska bi yere cekerek ne amaclaniyor?
normal düsünen hic bi insan savas istemez ama büyük ülkeysen bunu hic bi zamanda gözardi edemezsin
israilden bu kadar korkmaya gerek yok,bizden üstün olsalar bile ki ben buna kesinlikle inanmiyorum o köpeklere boyunmu egecegiz?
diger bi konuda savas ciksa kim gider diye bi soru sorulmus,cevabi cok basit aslinda
savas,silah,ölüm her normal insani ürkütür ama vatan korunmak zorunda kalinirsa emin olun kimsenin korkusu kalmaz.
dipnot olarakta mossad karilastirmasina gelirsek arada büyük bi fark var,bi yanda insanlar bi yanda vahsi yaratiklar.anlayan anlar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Israile ne yaptik ki anlamadim, yani mikrofondan konusmakla olmaz,
Amerika kulak ceker, Tayyip veya XXX basbakan susar, yani isim farketmez,

Amerika israilin kulagini cekti, israil geri adim atar, ama Turkiye bilmem ne yapti diye geri adim atmaz,
Israilin gucunu bilen bilir, korkmak degil, ama savasta milyonlarca insan ölür,
ne demek SAVAS..

2. dunya savasindan sonra SAVAS olmamasi icin paso DIPLOMASI olmuyor mu,
NATO bosuna mi kuruldu? Savas olsaydi biz Yunanistana girerdik bundan kac sene once..

Israillilerde Turkiye gibi, topraklarini korumak icin herturlu yolu deniyorlar, Bizde Osmanlidan
kalan ufak bir ulkede yasiyoruz, toprak butunlugumuzu korumak icin PKK ile savasiyoruz yillardir,
iste artik tarihten kalan bu yara, hem bizde hem israildede var (almanlarin yahudi katliamlari)
iste bu nedenle Israil artik her sekilde tavir yapacaktir,
nasil biz ulkemizden bir parca bir avuc toprakta vermek istemiyorsak.

Iran bas edebiliyorsa, girsin IRAN israile, biz seyrederiz, bakalim Iran 2 gunde yok oluyor mu olmuyor mu?
Sanki Avrupa, Amerika Israile yardim etmeyecek, Iran afferin kocum, seninleyiz mi diyecek?

Ve Turkiyede PKK ile mucadele varken, IC savas varken, DIS savaslara giremez, girerse bölünür, bu nedenlede
dis ulkeler, PKKya yardim ediyor..

ha deyince olmuyor

keskinli

peki o zaman her seyi sinemize cekelim israil kuvvetli diye
yukaridada yazdim akli basinda olan hic bi insan savas istemez ama her seyin bi haddi hududu var
türkiye imparatorluktan gelmis bi ülke,büyük bi ülke ama ilk basta kendimiz bunun farkina varmaliyiz
israilin vahseti türkiyenin pkk ile savasina benzetilemez,israil ne zaman ve nasil kuruldu bakmak gerek yakin tarihe
bi tarafta terörist bi grula mücadele eden bi ülke diger tarafta baska bi ülkeyi isgal etmis bi ülke,bunlari ayni kefene koymak adaletsizliktir
konuyuda baska yerlere cekip uzatmaya gerek yok
israil köpekligini yapmistir isteyen israili kinar isteyen savunur herkesin kendi vicdanina kalmis
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

savunmak degil anlatmak istedigim abi :)

haysiyetsiz adamlari savunmam, yapilan insanlik disi eylemleride asla savunmam kim olursa olsun,
ama bu devirde savas olursa, bu. 3.dunya savasi olur ve fena olur, o nedenle temkinli olmak lazim
ve tum diplomasiyi kullanmak lazim, Turkiye lobide maalesef guclu degil,
fakat artik DUNYA Israilin yaptigina tepkili oldugu icin, birseyler yapilacak
yoksa tek basina bagir cagir istersen savasa gir, birsey olmaz, ben bunu diyorum,
kaybeden biz oluruz, zaten PROVOKE etmeye calisiyorlar, iste o zaman tuzaga dusmus oluruz

hersey taktiksel, biz DUYGU onlar BEYIN olarak hareket ediyor

NoPasaran

Dün Hürriyette bülent arınçın ruh halini yazmışlardı  :D

Gönlüm vurmak istiyor
Aklım dur diyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

Başbuğ"İstersek İsraili 2 Saate haritdan Silebiliriz Onların Toplam Nüfusu 7.000.000 Bizim Türk Silahlı Kuvvetlerimiz 10 Milyon..!''

Bu laf gerçek mi ben ilk defa duyuyorum facebooktan gördüm...
Since 1903

erdibatmaz

facebook kaynak olamaz. 12 yaşında biri çıkar yazar, biz de gaza geliriz.
bir genelkurmay başkanı öyle laf eder mi?
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

[KralKartal]

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Haziran 10, 2010, 00:12:20
Başbuğ"İstersek İsraili 2 Saate haritdan Silebiliriz Onların Toplam Nüfusu 7.000.000 Bizim Türk Silahlı Kuvvetlerimiz 10 Milyon..!''

Bu laf gerçek mi ben ilk defa duyuyorum facebooktan gördüm...

yok daha neler, nufusa gore guclu olunmaz, zaten bunu diyende Basbug olamaz