Ana Menü

Kirmizi Forma ile cikalim diyenler [anket]

Başlatan [KralKartal], Nisan 22, 2010, 16:13:03

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Kirmizi forma ne zamandir giymiyoruz, yanilmiyorsam

Kirmizi forma arada IYI oluyor diyenler var mi?

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Nisan 22, 2010, 16:16:48
Bu konuda eger ki, kirmizi forma giyilsin denildiginde, yani taraftarin cogunlugu istediginde forumdan,
KIRMIZI FORMA icin yonetime bu konuda istegimizi yapacagiz..
Bu sene olmazsa, seneye...bari son maclarda farkli cikalim, hem kirmizi hem gencler :)

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

kırmızı gelenegımızdır...
ılk renklerımızden bırıydı kırmızı forma ama son yıllarda yok
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Bu konuda eger ki, kirmizi forma giyilsin denildiginde, yani taraftarin cogunlugu istediginde forumdan,

KIRMIZI FORMA icin yonetime bu konuda istegimizi yapacagiz..

Bu sene olmazsa, seneye...bari son maclarda farkli cikalim, hem kirmizi hem gencler :)

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

100.yıldakı kırmızı forma'mız gercekten cok guzeldı o sene almıstım onu ondan oncekı senelerdede guzel tasarımlar cıkıyordu ama ne yazıkkı grı'yı bıle yapanlar GERÇEK RENKLERIMIZDEN BİRİ olan kırmızıyı yapmıyorlar
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Arada bir çıkalım kırmızı forma ile yahu.
Ama sezon başında 3-4 forma bildiriyoruz onlardan başka forma giyemiyoruz diye biliyorum ben.
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

bu sezon kirmizi yokmuydu, ben var diye hatirliyorum?

melankolizm

yok malesef kırmızı bu sene bizde çizgili , beyaz ve baklava

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 22, 2010, 19:32:45
siyah beyazz rengimiz

Ali Sami Alkış "siyah" rengin hikâyesini şöyle anlatıyor: "Çanakkale Cephesi'nden Beşiktaş kulübüne şehit haberleri akmağa devam ediyordu. Asım Kazım ve Nazım'ın Çanakkale'deki kayıplarından sonra; Ali Can'ın tifüse yakalanıp öldüğü haberi geldi.

Doktor Ali Doktor Mehmet ve Doktor Sabri beyler ile Muallim Sadi ve Muallim Behzat da şehit düşmüştü. Beşiktaş 8 futbolcusunu birden toprağa vermişti.

Beşiktaş yöneticisi Şeref Bey; birbiri ardına şehit olan futbolcularının tarih boyunca sürecek matemleri için kulüp rengindeki kırmızının siyaha dönüşmesini teklif etti. Teklif alkışlarla kabul edildi. Herkes tüm kulüpleri iki renkli bilir ama Futbol Federasyonu yönetmeliği ve FIFA direktiflerine göre her kulübün 3. rengi olması şarttır. Beşiktaş'ın resmi 3. rengi yıllar önce iptal ettiği kırmızıdır."

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ: KIRMIZI RENGİ HİÇ KULLANMADIK

Ali Sami Alkış siyah rengin Çanakkale Savaşı sırasında kabul edildiğini ifade ederken Beşiktaş yönetimi ise yaptığı açıklamada formanın takımın kuruluşundan beri siyah-beyaz olduğunu savundu.

Beşiktaş Web sitesinde yapılan açıklamada "Yıllardır Beşiktaş'ın ilk renklerinin kırmızı-beyaz olduğu Balkan Savaşı'nın kaybedilmesinin ardından siyah-beyaz olarak değiştirildiği söyleniyor. Beşiktaş tarihi ile ilgili birçok kaynak böyle yazıyor. Ancak 100. yıl belgeselinin hazırlanması sırasında yapılan ayrıntılı araştırmalarda kırmızı rengin kullanılmadığı renklerimizin her zaman siyah-beyaz olduğu yönündeki belgeler ağırlık göstermiştir" denildi.

hangisi dogru bilmiyorum ama kirmizi var bunu gecmiste kullanmasakta gelecekte kullandik yani

NoPasaran

Kırmızı formamız vardı bir zamanlar..

Yakıştıramıyordum nedense..

Ama şimdi görmekte istiyor insan..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Ilhan mansiz zamaninda BOGA gibi oluyorduk yahu :) Kirmizi forma ile genelde kupada oynardik sanirim o dönemler,
superde oynuyorduk :)

IL Capitano

Bildigim kadariyla ilk rengimiz kirmizi beyazdi, sehit verilmis heralde balkan savaslarinda , bi sonraki macada kapkara cikmislar, bu vesile ile kirmizinin yerini siyah almis. ben seviyordum, kirmizi uzerinde BEKo yazan formam bile var. evde sakli biryerlerde.

olabilir, deplasman maclarinda mesela.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

+18 !

100. yıldan önce bir kırmızı formamız daha vardı Nihat'a çok yakışırdı..

Kırmızı bize yakışıyor :)