Ana Menü

Onbinlerce kişi Facebook'unu kapatıyor.

Başlatan KeePSaKe, Nisan 08, 2010, 19:40:05

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Allah'a hakaret içeren sayfalar nedeniyle Facebook'ta bir grup kuruldu. 10 -13 Nisan arasında hesap kapatma eylemi yapacak grubun üyeleri hızla artıyor. Grubun üye sayısı şimdiden 23 bini geçti

Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakeret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook10-13 Nisan tarihleri arasında müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.
Türkler'in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Muhammed'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar nedeniyle ciddi tartışmalar yaşanıyordu. En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir kullanıcının internet özgürlüğü bile elinden alınmıştı. İnternethaber.com'un haberine göre, Allah ve Hz. Muhammed'e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook'ta kendi grubunu kurdu.
Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun şu anda 23 bin üyesi bulunuyor.
3 gün boyunca hesaplar pasife alınacak
Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor.

Habertürk
Since 1903

Batuhan

Koca hestiy aya bedenem ?

erdibatmaz

saçma değil ama takmayacakları doğru.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ilhan mansız_melis

Bence de saçmalıktan başka bişey değil..Onların da umurundaydı çünkü
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Simurg

Ne saçmalık ne umur meselesi.
Youtube kapatıldıda ne oldu ?
Hiç birşey videolar silindi mi hayır.
Ama kendin tepkini koydun umursamıyor gibi gözükselerde bi yerlere msj gitti.
Yapılabilir yapılmaz vs tartışılır.
Fakat
Gün geçtikçe saygı duyusunu yitiriyoruz.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

Mesaj gidiyor ama sen o sitelerden mahrum kalıyorsun kimse seni iplemiyor..

O yüzden böyle şeylere gerek yok.

IL Capitano

hic bir sey yapmamaktan iyidir gibime geliyor..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Takmazlar...Ayrica bu tip insanlar ki buradada goruyorum, kendi dinleri ile ilgili
ornegin Isa ile dalga gecenler bile cok, yani ona tepki gelmiyor, bu insanlar buna alisik, biz toleransli degiliz, en ufak seyde bile
tepki vermek icin sabirsizlaniyoruz, kutlur ve inanc farki var...Onlara normal geliyor, dusunce ozgurlugu diye adlandiriyorlar,
bizde dinimize saygisizlik ve hakaret olarak...

hakaret ve ne varsa, buna tepki verebiliriz, dogru..ama bu sekilde bunlari ciddiye almis oluyoruz
adamlarda istediklerini basarmis oluyor..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Alıntı yapılan: +18 ! - Nisan 09, 2010, 20:59:33
Mesaj gidiyor ama sen o sitelerden mahrum kalıyorsun kimse seni iplemiyor..

O yüzden böyle şeylere gerek yok.

Onlardan gelicek hayır varsın gelmesin.
Hiçbirşeyden mahrum kalınmaz emin ol.
Bölünür senin için uykular!

+18 !

Belkide şuan interneti kullanabilmeni sağlayan insan müslüman düşmanı,ırkçı..

Sen bunu bilemezsin ve bilemediğin için hayır gelir..

Konuya gelincede dediğim gibi sen istediğin kadar sesini çıkart adamlar yapmaya devam edecektir..

carsi52

Bilemediğim için birşey yapamam.
Bilsem kapatırım sorun değil.Yaparlarsa yapsınlar biz onlarla aynı ortamda bulunmayalımda.
Bölünür senin için uykular!

+18 !

3 gün bulunmamak neyi değiştirirki..

Sonra yine aynı sitede bulunacaksın onlarla :D

Ha yanında olur bir güzel döversin ona bir şey diyemem :D

NoPasaran

Benim anlamadığım siznereden buluyorsunuz bu sayfaları..

Ben dine küfreden kimseyi görmedim. Yokmudur vardır.Belkideçok vardır ama ilgi alanıma girmeyince dikkat etmedim..

Avrupada İsa ile ilgili onlarca yayın var. Ona çok terbiyesiz ifadeler takanlar var ama adamlar ne yapıyor. İstediğin çamuru at o senin düşüncen allah affetsin deyip geçiyor..

kazananda onlar oluyor..

küfür edenler yanlış yapıyor ancak facebook neye yetişsin hangisine yetişsin.

youtube kapatmakta birsaçmalıktı

şimdide sansürü kendimiz koyuyoruz:.

hiç bişey olmaz..

Geçiçi değil Kalıcı dondurun herkes görsün kararlılığınızı ayrıca..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Nisan 12, 2010, 16:46:12

Avrupada İsa ile ilgili onlarca yayın var. Ona çok terbiyesiz ifadeler takanlar var ama adamlar ne yapıyor. İstediğin çamuru at o senin düşüncen allah affetsin deyip geçiyor..

:ok aynen :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.