Ana Menü

Amerikalılar'ı Kartal soğutmuş!

Başlatan keskinli, Mart 23, 2010, 18:13:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

CNN International'ın futbol editörü James Montague, 'Amerikalılar futbolu neden sevmez' isimli bir köşe yazmaya başladı. 'ın 5-0'lık zaferi, bu durumunu yaratan etkenlerden biri olarak gösterildi.
Amerikan halkının, tüm dünyada en fazla rağbet gören spor dalı olan  futbola; basketbol, beyzbol ve amerikan futbolu kadar sıcak  bakmamasının nedenleri ortaya çıktı. Bu durumun oluşmasında Beşiktaş'ın  da pay sahibi olduğu öğrenildi. CNN International'ın futbol  editörlerinden James Montague, 'Neden Amerikalılar Futbolu Sevmez'  isimli köşe yazısında Beşiktaş'ı kaleme aldı. Montague, köşesinde ABD  Milli Futbol Takımı'nın eski oyuncuları, eski kaptanları, yöneticileri  ve taraftarıyla konuştu. İşte ünlü gazetecinin ABD Milli Takımı kaptanı  Walter Bahr ile yaptığı söyleşide Bahr'ın, Beşiktaş ile ilgili anıları:

Eski oyuncudan itiraf
  "O yıllar Philadelphia Nationals takımında oynuyordum. St. Louis'de  Beşiktaş'la bir maç yaptık. 2. Dünya Savaşı'ndan çıkmıştık ve kendimize  çok güveniyorduk. Amerikalılar'ın, dünyanın en iyi askerleri ve  sporcuları olduğuna inanıyorduk. Fakat Beşiktaş bizi 5-0 yendi. Herkes  o kadar büyük hayal kırıklığına uğradı ki adeta şok olduk. Bu sonucu  asla beklemiyorduk. Futboldan ben bile soğudum."
kaynak:fanatik
haberin asli
http://fanatik.ekolay.net/Amerikalilari-Kartal-sogutmus_3_Detail_33_169202.htm
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Guti ORÇ.

+18 !

Bir ara fenerlileri de soğutmuştuk :D

Buz gibi takımız yahu :D

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.