Ana Menü

"Dopingli çıkabilirim" dedi Dopingli çıktı

Başlatan CR7, Şubat 04, 2010, 13:48:24

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Cumartesi günkü karşılaşma sonrası idrar numunesi vermesi istenenBeşiktaş Cola Turkalı oyuncu, "Maçtan önce bir şeyler içtim, dopingliçıkabilirim" diyerek, teste girmek istemedi. Uzun süre direnen ABD'libasketbolcu, adeta zorla teste gönderildi.

BEKO Basketbol Ligi'nde geçtiğimiz cumartesi günü Antalya'da oynananAntalya Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş Cola Turka maçından sonrayaşananlar inanılır gibi değildi...

Ev sahibi ekibin 96-82 kazandığı karşılaşmada, siyah beyazlıların enbaşarılı oyuncusu; 23 sayı, 3 ribaund, 5 asistlik performans sergileyenMire Chatman oldu. Beşiktaş Cola Turka'nın en önemli oyuncusukonumundaki ABD oyun kurucu, maç sonrası doping kontrolü için idrarnumunesi vermeye çağrılınca olanlar oldu...

Gitmek zorundasın
Chatman, doping testine girmek istemediğini söyledi. Takımarkadaşlarının, "Çağrıldıysan, gitmek zorundasın. Gitmezsen ağır cezaalırsın" uyarısına rağmen ABD'li oyuncu gitmemekte direnince devreyeantrenör Burak Bıyıktay girdi... Chatman'a, "Teste niye girmekistemiyorsun?" diye soran Bıyıktay, şoke edici bir yanıt aldı:

"Ailevi nedenlerden dolayı moralim bozuktu. Pek kendimde değildim. Busıkıntıyı atlatmak için bir şeyler içtim. Haberiniz olsun, o içtiğimşey yüzünden dopingli çıkabilirim..."

Chatman'ın bu sözleri zaten yenilgi nedeniyle üzgün olan Beşiktaş ColaTurka yöneticilerini resmen yıktı. Başantrenör Burak Bıyıktay baştaolmak üzere tüm antrenörler ve şube sorumlusu Şeref Yalçın gerçektençok üzüldü, ancak yapabilecekleri bir şey yoktu. Chatman'ı, kurallarıbir kez daha hatırlatıp, doping testi için idrar numunesi vermeyegönderdiler.

Parası ödenmedi
Bu arada olaydan haberdar olan Beşiktaş Yönetim Kurulu, geçtiğimizpazartesi günü basketbol şubesindeki oyuncuların ve teknik heyetinalacaklarını öderken, Chatman'ın parasını vermedi. ABD'li oyuncu daparasını alamadığı gerekçesiyle o günden sonra antrenmanlara çıkmamakararı aldı.

İsmail Air
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

+18 !

CR7

Beşiktaş Cola Turka`nın antrenörü Burak Bıyıktay, bugün bazı basın organlarında çıkan Chatman ile ilgili haberlere tepki gösterdi.

Haber1903`e konuşan Bıyıktay yaptığı açıklamada "Orada yazılanların hiçbirisi doğru değil. Evet teste girdi ama Tofaş maçından sonra. Yani orada yazıldığı gibi Antalya maçından sonra değil. Ayrıca hiçbir şekilde ne bir itirazı oldu ne de bizimle bir konuşması oldu ben de doping var diye. Zaten Tofaş maçından sonra direkt aldılar götürdüler ve teste soktular.

Bu tür haberler Beşiktaş`ı yıpratıyor mu ? dediğimiz Bıyıktay;

Bu olay olalı 15 gün oluyor. Bence bu haberler Beşiktaş`ı yıpratmaz. Beşiktaş ne kimseye cigara verir ne cigaralık verir, ne de kimseye doping maddesi verir. Böyle birşey olursa da Beşiktaş bunun cezasını verir. Bu haberlerle ilgili olarak Chatman bir açıklama yapacağını da söyledi zaten.

Chatman`ın alacağı var mı ? sorusuna;

``Chatman`ın alacağı var ama herkes kadar var. Yani tüm takımla beraber ona da ödemeleri yapıldı." dedi.

-HABER1903-

FANATİK KARTAL1903

Tipik İsmail Er haberi.Bir kez bile doğru haber yaptığına şahit olmadım.Olmaz olsun böyle Beşiktaş muhabiri.

CR7

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı`nın Amerikalı basketbolcusu Mire Chatman`da doping çıktı.

Tofaş maçından sonra yapılan doping kontrollerinin pozitif çıktığı ve Amerikalı oyuncunun disiplin kuruluna sevk edilerek ağır bir ceza alacağı öğrenildi.

Beşiktaş Cola Turka`nın 10 gün içinde itiraz etme hakkı bulunuyor.

Ayrıca Chatman, tedbirli olarak Teknosa Türkiye Kupası`nda da forma giyemeyecek.

-HABER1903-

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

Takımdan uzaklaştırıldı zaten bundan sonra kendi çaresine kendi baksın bziden de uzak dursun...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.